Hlavní navigace

Půjčky mi přerostly přes hlavu

Když nezvládnete lákadla úvěrových produktů, anebo se dostanete z různých důvodů do složité finanční situace, vždy existuje řešení, jak z toho ven.

Někdy už nelze vyřešit tížící finanční závazek přefinancováním a často jedinou schůdnou cestou je pak podat návrh na zahájení insolvenčního řízení na jehož konci může být povolení oddlužení.

Přerůstají-li vám dluhy a splátky přes hlavu, není již jiného východiska, ale pořád máte stabilní měsíční příjem, je návrh na zahájení insolvenčního řízení s povolením oddlužení řešením, které vám pomůže dostat se z dluhové pasti.

Soud především zkoumá, zda jste skutečně v úpadku. To znamená, zda ze svého majetku není možné exekucí uspokojit všechny pohledávky vašich věřitelů. Ovšem úpadek je až následek situace, které šlo předejit!

Co se stane po podání návrhu

Okamžikem zveřejnění v insolvenčním rejstříku dochází k zastavení exekucí a vymáhání ze strany věřitelů, právní cestou vám tak nikdo nemůže zabavit váš majetek. Zároveň se však omezují vaše práva pro nakládání se svým majetkem: můžete dělat pouze takové kroky, které nesnižují hodnotu majetku. Například nemůžete prodat auto.

Zveřejněním vašeho jména v insolvenčním rejstříku musíte počítat se změnou chování dalších společností, kterým sice nedlužíte, ty vás však mohou začít vnímat jako rizikového klienta a vypovědět vám stávající smlouvy. Insolvenční rejstřík je navíc veřejný a všechny záznamy včetně dokumentů jsou online, takže kdokoli může o vás zjistit vaše majetkové a další poměry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).