Hlavní navigace

Komodity

Každý si dokáže představit barel ropy, pytel pšenice nebo hroudu zlata. Komodity překonávají politické problémy i hospodářské krize. Jejich cena často reaguje opačně, než na akciových trzích.

Možností, jak investovat do komodit, je celá řada. Od on-line obchodování, kde investor sám rozhoduje, kdy nakoupí a kdy naopak prodá, přes možnost konzultovat svá investiční rozhodnutí s najatými odborníky až po správu finančních prostředků zajišťovanou profesionálním portfolio managerem.

Investice do komoditních indexů však mohou s úspěchem využít i obezřetní investoři jako vhodný doplněk pro vyvážení svých portfolií. Ceny komodit totiž na růst inflace nebo vznik různých krizových situací (teroristické útoky, přírodní katastrofy atd.) zpravidla reagují opačně než ceny akcií, dluhopisů nebo realit.

Můžete koupit i reálné drahé kovy

Drahé kovy a kameny nepředstavují investici v tom smyslu, že by přinášely pravidelné výnosy. Pokud si je investor koupí, musí počítat s tím, že je to investice minimálně na 5 let.

Je to nástroj jistoty a uložení části svých prostředků do konstantní hodnoty, která přetrvá i v případě politických či hospodářských krizí, která je dlouhodobá a běžně je předávána v rodinách mezi generacemi jako prostředek zabezpečení na nejhorší časy.

TIP: Jak začít obchodovat s komoditami?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).