Hlavní navigace

Jak začít obchodovat s komoditami?

Možností, jak investovat do komodit, je celá řada. Od on-line obchodování, kde investor sám rozhoduje, kdy nakoupí a kdy naopak prodá, přes možnost konzultovat svá investiční rozhodnutí s najatými odborníky až po správu finančních prostředků zajišťovanou profesionálním portfolio manažerem.

Naučíme vás obchodovat s komoditami

Proč investovat do komodit a jak správně začít

Narozdíl od jiných typů investic každý si dokáže představit barel ropy, pytel pšenice nebo hroudu zlata. Komodity lákají svou jednoduchostí. 

Vše, co potřebujete znát o komoditách

Co ovlivňuje cenu komodit, s jakými analýzami se můžeme na trzích setkat a kde nakonec získat potřebná data a vhodný software pro úspěšné obchodování?

Jaké komodity se kde obchodují?

Když se lidé baví o obchodování s komoditami, točí se diskuse většinou kolem zlata nebo ropy. Komodit obchodovaných na světových burzách je mnohem víc.

Jak správně vybrat obchodníka pro komoditní trhy?

Důležitým rozhodnutím začínajícího investora na komoditních trzích je správná volba brokera. Je to podobné jako u bank – jsou nízkonákladoví bez zákaznické podpory, nebo dražší s plnou podporou.

Jak online investovat do komodit?

Obchodovat s komoditami můžete online pohodlně třeba z obývacího pokoje. Kdo by nechtěl otevřít obchod a jeho výsledek znát již během několik vteřin?

Vyplatí se investovat do zlata?

Články a analýzy o žlutém kovu se množí jako houby po dešti a celá řada investorů si klade otázku, zda se při současných cenách stále vyplatí do zlata investovat.

Proč (ne)investovat do komodit

Obchodování s komoditami je stále dostupnější i pro drobné investory. Jenže většina lidí, kteří se na komoditách pokouší rychle zbohatnout, nakonec prodělá. Při investování do komodit je totiž na místě pořádná dávka obezřetnosti.

Celý seriál: Začínáme investovat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).