Hlavní navigace

Jak ušetřit na zahraničních platbách?

Jak šetřit na příchozích nebo odchozích zahraničních platbách? Ukážeme si to na příkladech.

Europlatba

Europlatba je každá platba v eurech, která má platný IBAN a je směřována do či ze zemí Evropské unie.

Pozor, když budete euro posílat třeba do Srbska, nejde o klasickou europlatbu, ale o platbu zahraniční (Srbsko není členem EU, přestože je v Evropě).

A rovněž existence IBANu ještě neznamená, že platba v eurech bude zpoplatněna automaticky jako europlatba. IBAN používá i třeba Gruzie, Turecko, Maroko, Pákistán, Irák a další země.

Tip: Ověřte si, že máte platný IBAN na kalkulátoru IBAN.

Příchozí europlatba vás může stát 0 Kč, ale také 250 Kč. S kým ušetříte vám ukáže náš srovnávač poplatků za příchozí europlatbu.

Rovněž za odchozí europlatbu můžete dát třeba jen dvacet korun nebo desetinásobek. Srovnávač poplatků za odchozí europlatbu vám ukáže, se kterou bankou ušetříte.

Zahraniční platba

Zahraniční platba je jakákoli platba v cizí měně, která nesplňuje podmínky europlatby. Je to například platba v eurech do USA, platba v USD do Číny, ale i korunová platba na účet do Slovenska (protože tam mají eura).

Příchozí zahraniční platba vás může stát 50 Kč, ale také 350 Kč. S kým ušetříte vám ukáže náš srovnávač poplatků za příchozí zahraniční platbu.

Za odchozí zahraniční platbu dáte nejméně okolo 100 Kč. Srovnávač poplatků za odchozí zahraniční platbu vám ukáže, se kterou bankou ušetříte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).