Hlavní navigace

Přímé bankovnictví

Přímé bankovnictví umožňuje spojit se s bankou nebo její internetovou aplikací na dálku prostřednictvím komunikační techniky. V současné době banky a družstevní záložny nabízejí tyto formy přímého bankovnictví:

Internetové bankovnictví

  • Další názvy: internet banking, internetbanking

Internetové bankovnictví vám umožní provádět bankovní operace z jakéhokoli počítače připojeného na internet. Internetové bankovnictví zvládají i mobilní telefony vybavené operačním systémem.

Mobilní bankovnictví

  • Další názvy: mobile banking, gsm banking

Mobilní bankovnictví vám umožní komunikovat s bankou prostřednictvím mobilních aplikací pro chytré telefony. Alternativně některé banky umí komunikovat pomocé SMS. Jde o velmi oblíbenou formu, je využitelná všude, kde je pokrytí s mobilním daty nebo wifi.

Telefonní bankovnictví

  • Další názvy: telefon banking, phone banking

Telefonní bankovnictví patří mezi nejstarší formu přímého bankovnictví. Dnes patří spíše mezi doplňkové služby, jeho výhody oceníte zvláště v situaci, kdy se nelze s bankou spojit přes internet, anebo potřebujete svůj požadavek konzultovat s telefonním operátorem.

Domácí bankovnictví

  • Další názvy: home banking, homebanking

Domácí bankovnictví využívá speciální program, se kterým se připojíte do své banky. Program může pro připojení do banky využívat sítě internet, anebo se může spojit přímo na modem banky. Tato forma se využívá převážně u firem, ale je možné ji použít i u soukromých osob.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).