Hlavní navigace

Aktuální články

Finanční konference Digitální identita startuje již 29. května 2019

Měšec.cz pořádá odbornou konferenci, letošní ročník bude ve znamení bezpečnosti.

Dnes 16:00
Doba čtení: 2 minuty

Peníze za to, že utrácíte? Zkuste cashback portály. Máme jejich srovnání

Cashback portály odměňují za to, že nakupujete na internetu. Jaký je výběr z tuzemských cashbacků, jak fungují a podle čeho se liší?

Dohoda o provedení práce: vhodná smlouva nejen pro studentské brigády

Pro dočasné zaměstnání brigádníka lze doporučit s ohledem na výhody zaměstnavatelům i zaměstnancům dohodu o provedení práce. Jaká jsou pravidla smlouvy, jí založeného zaměstnání a odvodů z odměny?

Doba čtení: 7 minut

Zásilkovna spustila robotické vydávání zásilek. Stačí vám speciální kód

Některé společnosti už nabízejí automatizované výdejny, kde si zboží vyzvednete v příslušném boxu. Zásilkovna nyní spustila podobnou automatizovanou výdejnu. V ní vám však zboží bude podávat sám systém ze „skladu“ za ním.

Doba čtení: 4 minuty

Co uděláte po dopravní nehodě jako první? Za špatný postup lidé platí životem

Došlo k dopravní nehodě a nevíte, kdo je zraněn nebo co se vlastně stalo. Jak budete postupovat, abyste neohrozili sebe nebo někoho jiného? Většina lidí správný postup nezná. A někteří kvůli tomu zemřou, ačkoli původní nehoda byla naprosto banální a obešla se bez zranění.

Na letní brigádu mohou i „deváťáci“ a gymnazisté z kvarty. Mohou hned podepsat smlouvu

Blíží se letní prázdniny – doba výdělků sezónních zaměstnanců, včetně žáků a studentů. Nejlepší brigády se shánějí v předstihu. Jakou uzavřít smlouvu? A co když chtějí nezletilí podnikat?

16. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak investovat bez nutnosti výběru akcie a fondu? Kupte si akciový index

Rádi byste investovali do akcií a nechcete vybírat fond ani jednotlivé akcie? Nemáte přehled o trhu a nevíte, kdy je vhodný čas investovat? Investujte do akciového indexu. Snížíte svoje rizika, ale můžete i dobře vydělat. Jak postupovat?

Doba čtení: 3 minuty

Společným vymáháním nízkých dlužných částek ušetříte a máte větší šanci

Společné vymáhání více dluhů téhož dlužníka je levnější, méně zaplatíte na soudních poplatcích i advokátovi. A pokud dohromady přesáhnou 10 000 Kč, můžete se odvolávat, když napoprvé neuspějete.

Doba čtení: 8 minut

Roamingový paradox končí. Operátoři mohou účtovat za hovor do zahraničí max. 6 Kč/min.

Když voláte ze zahraničí své rodině domů, nestojí vás to víc, než kdybyste jim volali z vedlejšího pokoje. Pokud ale z České republiky voláte do zahraničí, můžete si pořádně připlatit. Roamingový paradox ale po téměř dvou letech končí.

Jen čtyři dny pracovala u konkurence, ač neměla. Stálo ji to přes 400 tisíc

Sjednaný zákaz konkurence vůči bývalému zaměstnavateli musíte dodržet a vadí byť jen chvíle práce pro konkurenci. Poté zaplatíte pokutu. Zaměstnavatel však u soudů nejdříve dopadl jako pomyslní sedláci u Chlumce.

Náhrada za plat od zaměstnavatele v insolvenci je od května vyšší

Zaměstnavatel je v insolvenci a dluží vám výplatu? O náhradu požádejte stát. Od května můžete dostat i víc peněz.

13. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Měšec.cz pořádá konferenci Digitální identita

Je vaše kariéra spjata s financemi, chcete se vzdělat a předat si zkušenosti s lidmi, co jsou na stejné vlně jako vy? Pak nesmíte chybět na naší konferenci.

13. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Pozor, volá vám emitent a nabízí vyšší úrok (Komerční sdělení)

Snaha ušetřit je přirozenou součástí lidské povahy. Můžeme se s tím setkat všude. A to i na dluhopisovém trhu. Když chce ale ušetřit emitent, není to dobré znamení.

13. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Malý test kurzů platebních karet

Jakým kurzem jsou platby platebními kartami zúčtovány? Jak si dát pozor na finty s názvem „DCC“ a neplatit předražené kurzy? Zkušenosti s malým testem kurzů karet z pohledu častého cestovatele.

Jaké jsou podmínky a důsledky osvojení nezletilého dítěte?

Jak probíhá osvojení dítěte? Kdo k němu dává souhlas a je možné jej odvolat? Co se stane po osvojení a co to znamená pro nové rodiče i dítě? Lze zrušit osvojení? Odpovědi na nejčastější otázky.

10. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

V exekuci jsou i batolata. Díru v zákoně řeší poslanci

Pokud dluh způsobí zletilá osoba, můžeme to přičítat její laxnosti, nedostatečné finanční gramotnosti nebo tíživé situaci. Co když je ale někdo dlužníkem od narození?

Doba čtení: 7 minut

Vaše nároky na odstupné. Co nového vyložily soudy?

Vysvětlení sporných otázek a nejasností kolem nároku zaměstnance na odstupné a právu zaměstnavatele požadovat po zaměstnanci jeho vrácení.

Doba čtení: 3 minuty

Termín pro platbu daně z nemovitých věcí se blíží. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět

Jaké termíny letos platí pro úhradu daně z nemovitých věcí, kde najdete QR kód pro mobilní platbu a komu letos nedorazí daňová složenka? To a více přinášíme v kompletním přehledu informací k platbě daně.

Doba čtení: 3 minuty

Jak změnit negativní pracovní posudek?

Jak postupovat, když se domáháte změny negativního či vás poškozujícího pracovního posudku? Kdy má žaloba smysl? Jak zformulovat správně žalobní návrh, tedy to, co požadujete? A co můžete od soudu čekat?

Doba čtení: 11 minut

Program iBOD a Erste Premier Benefit club končí. Do kdy a jak utratit body?

Věrnostní program iBOD po necelých 6 letech končí. Údajně nebyl o něj zájem. Novou kartičku ani registraci vám už nikdo neudělá. Na sbírání bodů a jejich uplatnění ještě čas máte, není ho ale mnoho.

Doba čtení: 5 minut

Jak si vzájemně se zaměstnavatelem odpovídáte za škodu?

Jak posoudit požadavky na odškodnění újmy na zdraví? Jak vypočítat poúrazovou rentu někomu, kdo ji nechtěl, ač na ni měl nárok? Jak se hodnotí psychická újma na zdraví? A naopak jak moc odpovídáte za škodu zaměstnavateli vy, když vám dal šéf protiprávní příkaz?

Doba čtení: 5 minut

Češi jsou národem cyklistů. Na pojištění kola ale nemyslí (Komerční sdělení)

V Česku na kole jezdí prakticky každý. Podle průzkumu pojišťovny Generali mezi více než šesti stovkami cyklistů za jeho řídítka usedají lidé nejčastěji jednou týdně.

6. 5. 2019 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Klacky pod nohy při změně dodavatele. Zafungoval až ostřejší dopis

Nájemník-cizinec se odstěhoval a zdánlivě banální řešení změny dodavatele energií se začalo komplikovat. Vše by bylo snadné, kdyby pronajímatel chtěl zůstat u dominantního dodavatele. Jenže si vybral jiného. Příběh čtenáře.

Doba čtení: 6 minut

Kdy k vaší výpovědi mohou využít kamerový záznam z pracoviště?

Zaměstnanec má právo na ochranu soukromí i na pracovišti, na druhou stranu zaměstnavatel má zase právo na kontrolu. Jak dopadl případ prodavačky, která v marketu věčně s někým klábosila?

Doba čtení: 4 minuty

Jak můžete zvrátit údajně neomluvenou absenci?

O vaší neomluvené absenci rozhoduje zaměstnavatel sám, odbory se za vás mohou jen přimluvit. Jenže vy můžete zaměstnavatelovo rozhodnutí napadnout soudně.

Doba čtení: 5 minut

Novinky v dubnu: pošta přes Zásilkovnu, levnější hypotéky a okamžité platby

Zásilkovna přišla s novým produktem a někdy se vám vyplatí poslat balík přes ni než jít na poštu. Rekola spustila provoz v Kladně a Prahu dobývají další carsharingové společnosti. V dubnu se toho ale stalo mnohem víc. Banky zavádějí okamžité platby, zlevňují hypotéky a přidávají multibanking.

Honba za vlastním balíkem aneb Jak reklamovat zásilku na poště?

Nedávno jsem se zúčastnila honu. Cílem nebylo zvíře, ale můj vlastní balík. Nakonec jsem ho ulovila, ale to jen kvůli tomu, že jsem sama začala pátrat a strávila moře času na telefonu.

Doba čtení: 7 minut

Čím nesmíte konkurovat zaměstnavateli, když máte konkurenční doložku?

Zákaz konkurence – výkonu výdělečné činnosti, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, bez jeho souhlasu se týká všech zaměstnanců. Konkurenční doložka po skončení zaměstnání jen toho, kdo ji má dohodnutou.

Doba čtení: 7 minut

Magda Chramostová, Česká pojišťovna: způsobit škodu je snadné, lidé se stále dívají do mobilu

Jdete po přechodu, sledujete telefon a nešťastnou náhodou způsobíte dopravní nehodu. Nebo v práci zakopnete o přívodní kabel k notebooku a způsobíte škodu za 30 tisíc. Z „pojistky na blbost“ lze ale tohle všechno zaplatit.

29. 4. 2019 0:00
Doba čtení: 15 minut

Co lze brát jako příjmy podnikatele, když se počítá výše výživného?

Příjmy z daňového přiznání a příjmy osobní spotřeby podle peněžního deníku nelze sčítat. Pokud to soud udělá, hrubě tím zkreslí, tj. nepřiměřeně navýší příjmovou stránku toho, kdo platí výživné.

Doba čtení: 3 minuty

Které náklady jsou daňově uznatelné a které naopak ne?

Mnoho OSVČ nebo podnikatelů přemýšlí nad tím, co vše si může v podnikání uplatnit jako daňově uznatelný náklad. Jednoduchý přehled, co (ne)můžete „odečíst z daní“.