Hlavní navigace

banky

Fio banka hlásí rekordní zisk. Nově má 800 tisíc klientů

Fio banka dosáhla v průběhu února roku 2018 na hranici 800 tisíc klientů a je tak z tohoto pohledu pátou největší bankou v Česku. Za loňský rok banka hlásí 120 tisíc nových zákazníků, dvacet procent z toho tvořily firmy. „Pět let po sobě získáváme…

Jiří Hovorka

12. 2. 2018 16:44 |
| 1

Komerční banka loni zvýšila čistý zisk i počet klientů

Komerční bance loni vzrostl čistý zisk téměř o desetinu (9,1 %) na 14,9 miliardy korun. Jde o celkový zisk po započtení mimořádných položek spojených s přeceněním a prodejem budov centrály v tomto roce a příjmu za podíl ve společnostech Cataps a…

Jiří Hovorka

8. 2. 2018 9:40 |

Monetě klesl loni čistý zisk. Výrazně se jí ale dařilo při prodeji hypoték

MONETA Money Bank v roce 2017 hospodařila s čistým ziskem ve výši 3,9 miliardy korun, což je meziročně o 3,2 procenta méně. Akcionářům banka navrhuje vyplatit osm korun na akcii. Rozhodovat bude valná hromada. Provozní výnosy se bance oproti roku…

Jiří Hovorka

7. 2. 2018 11:59 |

S otevřeným bankovnictvím ušetříte. Konkurence se ale zavírá, hlásí Česká spořitelna

Česká spořitelna letos v květnu spustí kampaň k novému internetovému bankovnictví. Má s ním velké plány, ke kterým má pomoci i takzvané otevřené bankovnictví. Klientům slibuje, že z jednoho místa získají totální přehled nad svými financemi a z toho plynoucí úspory.

Jiří Hovorka

7. 2. 2018 0:00 | PSD2
Doba čtení: 11 minut

Investiční neúspěchy slavných i sto let starý „tunel“. Zajímavé příběhy ze světa financí

Jako z detektivky vypadají některé příběhy z historie světa financí. Práce v bance je slušně placená, ale když se vám podaří miliardová ztráta, třeba tím, že kliknete špatně, půjdete do vězení.

Zbyněk Kalabis

31. 1. 2018 0:00 | banky
| 2
Doba čtení: 4 minuty

Banky chystají okamžité platby. Peníze dorazí hned i o víkendu, zadarmo to nejspíš nebude

Banky v Česku chystají ve spolupráci s ČNB okamžité platby. Fungovat začnou zřejmě na konci roku 2018, stávající možnosti plateb ale nenahradí. Známe detaily.

Jiří Hovorka

10. 1. 2018 0:00 | platby
Doba čtení: 6 minut

Franz Kafka pojišťovákem, Troja objevena díky výkupu zlata. Jaký je vztah osobností k penězům?

I historicky slavné osobnosti měly nějaký vztah k penězům. Do některých byste neřekli, že pracovali v pojišťovně. Jiní si na vysokých úrocích nashromáždili jmění, díky kterému učinili historické objevy.

Zbyněk Kalabis

10. 1. 2018 0:00 | banky
| 2
Doba čtení: 4 minuty

Novinky v prosinci: zvyšování úrokových sazeb, přihlášení obličejem, Uber musí mít licenci

Banky přikročily ke zvýšení úrokových sazeb. Někde už se do mobilní banky přihlásíte i obličejem. Pojišťovna České spořitelny odchází z trhu. Uber musí žádat o licenci, rozhodl Soudní dvůr EU.

Veronika Doskočilová

5. 1. 2018 0:00 | finance
Doba čtení: 13 minut

Okamžité platby budou za rok. Banky se dohodly s ČNB

Za rok už by v Česku měly probíhat platby mezi bankami okamžitě. Česká bankovní asociace oznámila, že se na tom dohodla s Českou národní bankou. Systémy pro takzvané okamžité platby začnou v centrální bance i v bankách komerčních připravovat od…

Jiří Hovorka

22. 12. 2017 15:06 |
| 3

Za neznalost zaplatíte. Testovali jsme finanční produkty a hledali nekalé praktiky

Katalogové podvody, placený doprovod na akci nebo bankomaty, které vás neochrání. Data, jejichž záchrana vás vyjde pekelně draze. Během roku jsme testovali finanční produkty a služby a odhalili i šmejdy, kteří chtějí jen vaše peníze.

Veronika Doskočilová

22. 12. 2017 0:00 | test
Doba čtení: 14 minut

Chceme tvrdší páku na banky kvůli hypotékám, vzkázal viceguvernér ČNB novým poslancům

Česká národní banka dál stojí o to, aby měla ze zákona možnost určovat bankám parametry nově prodávaných hypoték. Dosud může dávat jen doporučení, které banky mohou porušovat. „Je to stejné, jako kdyby maximální rychlost jízdy autem v obci byla…

Jiří Hovorka

19. 12. 2017 16:12 |

Máte peníze u nejzadluženější banky, nebo naopak u té nejziskovější?

Nejen výše poplatků a rozsah služeb určuje kvalitu bank. Podívali jsme se na banky z jiného úhlu pohledu. Máte účet u banky, která je nejzadluženější, má největší finanční páku, nebo u stabilního hráče, který se může měřit se světovými bankami?

Veronika Doskočilová

12. 12. 2017 0:00 | banky
Doba čtení: 8 minut

Jakub Pavel, Equa bank: I když zdraží výběry z bankomatů jiných bank, poplatky nezavedeme

Proč bylo nutné omezit některým klientům počet výběrů z cizích bankomatů nebo zpoplatnit dotaz na zůstatek? Jaké služby se chystá banka zlepšovat a na jaké nové produkty se můžeme těšit? To a více v rozhovoru s Jakubem Pavlem z Equa bank.

Gabriela Hájková

1. 12. 2017 0:00 | poplatky
Doba čtení: 8 minut

Renáta Kadlecová, GSFT: Nedostatek peněz na náhrady vkladů by kryly vyšší příspěvky, evropské peníze i stát

Jak funguje systém, který zajišťuje, že při krachu banky nepřijdete o své peníze? Které vklady nejsou pojištěné a bylo by v systému dost peněz, kdyby krachovaly velké banky? To a více v rozhovoru s ředitelkou Garančního systému finančního trhu.

Gabriela Hájková

27. 11. 2017 0:00 | vklady
| 3
Doba čtení: 9 minut

Jakub Petřina, Air Bank: TOP3 garanci jsme zrušili, protože už pro klienty nebyla výhodná

Poradí si už dnešní bankovní klienti se vším přes internet, nebo pro ně zůstává důležitý osobní kontakt na pobočce? Využívají bezkontaktní výběry, nebo se bojí u bankomatů „pípnout“? To a více v rozhovoru s ředitelem marketingu Air Bank.

Gabriela Hájková

21. 11. 2017 0:00 | pobočky
Doba čtení: 13 minut

Finanční produktové novinky v říjnu: rychlejší převody i pomoc v žalu

Stále více pojišťoven přistupuje k nové segmentaci u autopojištění. Banky digitalizují a spouštějí svá API. Novinkou je také mnoho mobilních či online aplikací a chatů. Souhrn finančních produktových novinek za říjen 2017.

Veronika Doskočilová

14. 11. 2017 0:00 | produktové novinky
| 3
Doba čtení: 20 minut

Jan Bláha, Fio banka: Nabídneme kreditky, pak splátkové úvěry a platby mobilem

Páté největší bance v ČR v posledních letech přibývá sto tisíc klientů ročně. Největším zdrojem je trojice největších bank, od kterých přechází nespokojení klienti hledající levnější alternativu.

Gabriela Hájková

7. 11. 2017 0:00 | banky
Doba čtení: 8 minut

Příběhy klientů: Nebudu se identifikovat, nejsem kriminálník. Účet mi založte jen tak

Lidské příběhy a osudy mohou být různé. I ty bankovní však skýtají různé perličky. Podívejte se, jak chtěl klient založit účet, ovšem odmítal se identifikovat, protože přece nic neprovedl.

Zbyněk Kalabis

1. 11. 2017 0:00 | banky
| 6
Doba čtení: 5 minut

Air Bank zpřístupní internetové bankovnictví třetím stranám. Spustila testovací režim

Air Bank je čtvrtou bankou na českém trhu, která zpřístupní internetové bankovnictví svých klientů třetím stranám. Banka v současné době testuje bankovní rozhraní s vybranými partnery. „V tuto chvíli běží zkušební provoz s omezeným počtem…

Veronika Doskočilová

26. 10. 2017 15:31 |
| 1

Nemáte hotovost? Platbu kartou vám mohou odmítnout, i když mají terminál

Platbu kartou vám obchodník přijmout nemusí. A to dokonce ani v případě, že platební terminál má a jinak placení kartou přijímá. Na situaci si můžete stěžovat, ale někdy možná ani nebudete mít komu.

Veronika Doskočilová

26. 10. 2017 0:00 | platební karty
Doba čtení: 5 minut

Česká spořitelna mění model obsluhy klientů. Jak vypadají nové pobočky?

Česká spořitelna plánuje změnit model obsluhy na pobočkách. S tím by měla souviset i přestavba obchodních míst. První velkou pobočku v novém konceptu banka otevřela v Praze v Sokolovské ulici. Hlavními cíli bylo příjemné prostředí, lepší prostor…

Gabriela Hájková

23. 10. 2017 14:01 |

Hello bank! sbírá zpětnou vazbu od klientů před ostrým startem

Společnost BNP Paribas Personal Finance připravuje spuštění nové banky a o víkendu proto převedla systémy, webové stránky a internetové bankovnictví Cetelem na novou „Hello bank! by Cetelem“. Po 20 letech tak upouští od využívání značky Cetelem na…

Gabriela Hájková

17. 10. 2017 9:40 |

Přes nový chat Komerční banky získáte informace, radu nebo termín pro schůzku s bankéřem

Komerční banka na svém webu spustila nový chat. Přes něj mohou klienti získat informace o nabízených produktech, nebo rady v obtížích, například při ztrátě platební karty. Přes chat je možné také sjednat schůzku na pobočce nebo si nechat pomoci při…

Gabriela Hájková

12. 10. 2017 11:12 |

Všetci kradnú. Jak se o to snaží zaměstnanci v bankách?

Příležitost dělá zloděje. Platí to i o zaměstnancích ze samotných bank. Máme pro vás příběhy ze života, kdy se bankovní zaměstnanci snažili ve své práci krást. A někdy za to mohla jen slepá zamilovanost.

Zbyněk Kalabis

4. 10. 2017 0:00 | podvody
| 6
Doba čtení: 5 minut

Jak bankéři využívají svoji finanční moc nejen ke svému prospěchu?

Bankéři mají ohromný vliv, který se rozhodně nebojí využívat, a bylo tomu tak odjakživa. Jak mohli ovlivňovat dění Rotschildové a jak jiní bankéři přivedli svou banku ke krachu?

Zbyněk Kalabis

27. 9. 2017 0:00 | banky
| 3
Doba čtení: 4 minuty

mBank platí za doporučení. Nový klient může získat 1200 Kč, stávající i 3000 Kč

mBank znovu odměňuje klienty za doporučení těch nových. V rámci této akce se zaměřuje na nové klienty, kteří za založení na doporučení a aktivní využívání mKonta nebo mKonta Busines získají nejvýše 1200 Kč. Pokud si nový klient po dobu 6 měsíců…

Gabriela Hájková

7. 9. 2017 14:11 |

Chcete si s bankou faxovat? Budete mít většinou smůlu

Fax už sice patří mezi retro služby, ale i tak se můžete dostat do situace, že byste ho potřebovali využít. V drtivé většině případů ale máte smůlu.

Veronika Doskočilová

4. 9. 2017 0:00 | banky
| 7
Doba čtení: 5 minut

Banky digitalizují: hypotéku vyřídíte online, otiskem prstu zaplatíte všechny účty

Další banky postupně zavádějí možnost vyřídit si hypotéku jen online bez nutnosti návštěvy pobočky. Další zavádějí platební nálepky, otisk prstu jako podpis elektronických transakcí a další služby. Přinášíme souhrn produktových novinek za srpen 2017.

Veronika Doskočilová

31. 8. 2017 0:00 | banky
Doba čtení: 12 minut

Okrádající manžel nebo výpis usvědčující ze lži. Příběhy klientů bank

Lež má krátké nohy. Někdy z ní usvědčí bankovní výpis, jindy kamera u bankomatu. Jaké kuriózní situace řeší banky se svými klienty?

Zbyněk Kalabis

30. 8. 2017 0:00 | banky
Doba čtení: 4 minuty

Garanční systém otestoval funkčnost systému vyplácení náhrad u finančních institucí

Garanční systém finančního trhu (GSFT) otestoval funkčnost systému vyplácení náhrad u 32 finančních institucí zapojených do systému pojištění vkladů. Prověrka byla zaměřena na schopnost zvládnout následky případného vyhlášení insolvence, konkrétně…

Gabriela Hájková

25. 7. 2017 8:10 |