Hlavní navigace

Aktuální články

Rozhodce nahradili notáři. Spotřebitelské půjčky jsou „podnikatelské“. Zákon se dál obchází

Z půjček pro spotřebitele jsou u některých firem půjčky pro podnikatele. Místo rozhodčí doložky se u notáře píše doložka přímé vykonavatelnosti. I tak firmy obcházejí podmínky nového zákona o úvěrech. Na co si dávat pozor?

Jiří Hovorka

Včera 0:00 | půjčky
| 5

Vyplatí se odpovídat na honorované výzkumy na internetu?

Chcete se vyjádřit k novým produktům či trendům a máte dost času? Pak můžete spojit příjemné s užitečným a stát se respondentem některé z agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění. Za vaše názory a odpovědi pak budete odměněni. Skutečně se ale vynaložené úsilí vyplatí?

Ondřej Špulák

Včera 0:00 | výzkum
| 7

Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci

Neplatili jste alimenty, nebo jste způsobili dopravní nehodu a skončíte s podmínkou a záznamem v rejstříku trestů. Nikomu se možná nic nestalo, ale vy máte rázem šanci na sehnání práce o více než 50 % nižší. Zaměstnavatelům se to totiž nelíbí.

Veronika Doskočilová

14. 12. 2017 0:00 | dluhy

Máte v práci problém a nevíte, co s ním? Rozsudky soudů, které vám mohou pomoci

Máte v práci problém? Není jasné řešení? Nedejte jen na názor zaměstnavatele. Zákoník práce mohou závazně vyložit pouze soudy. Přinášíme čtvrtý přehled odpovědí na sporné otázky, které soudy vyřešily v roce 2017.

Richard W. Fetter

14. 12. 2017 0:00 | soud
| 1

Jak vybrat úspory na důchod? S pravidelnou penzí ušetříte tisíce na daních

Od roku 2016 mohou Češi vybírat peníze naspořené na důchod s daňovou úlevou. Pravidelnou penzi i tak volí jen minimum lidí. Výrazně uspořit mohou ti, kdo ukládají hodně peněz, a ti, kterým přispívá na důchod firma.

Jiří Hovorka

13. 12. 2017 0:00 | penzijní fondy

Co vám musí nahradit při krádeži odložené věci nebo zaparkovaného auta?

I když někde píší, že za odložené věci neručí, nehleďte na to. Za určitých okolností vám škodu stejně musí nahradit. Podívejte se, kdy na to máte právo.

Richard W. Fetter

13. 12. 2017 0:00 | škoda
| 2

Máte peníze u nejzadluženější banky, nebo naopak u té nejziskovější?

Nejen výše poplatků a rozsah služeb určuje kvalitu bank. Podívali jsme se na banky z jiného úhlu pohledu. Máte účet u banky, která je nejzadluženější, má největší finanční páku, nebo u stabilního hráče, který se může měřit se světovými bankami?

Veronika Doskočilová

12. 12. 2017 0:00 | banky

Kdo platí vaši lékařskou prohlídku při vstupu do zaměstnání? Nová pravidla jsou výhodnější

Od listopadu 2017 fungují nová pravidla, se kterými firmy přišly o možnost přenášet náklady na prohlídku na zaměstnance. Do kdy musí prohlídka proběhnout? Projděte si detaily.

Richard W. Fetter

12. 12. 2017 0:00 | právo
| 6

Jak se daní virtuální měny? Část zisku odvedete vždy, bitcoin je pro berňák věc

Radost z pohádkového zbohatnutí může lehce zkazit zjištění, že patnáct procent ze zisku se odvádí státu. Zjistili jsme, jakými pravidly se danění řídí a proč u virtuálních měn neplatí tříleté období, po kterém se nedaní zisky z investic.

Jiří Hovorka

11. 12. 2017 0:00 | bitcoin

Jaké diety dostanete v roce 2018 za zahraniční pracovní výjezd?

Od 1. ledna 2018 dochází ke změnám v sazbách zahraničního stravného, které vám vyplácí zaměstnavatel, když vás vyšle pracovat mimo Českou republiku. Polepší si například ti, kdo jezdí do Bruselu.

Richard W. Fetter

11. 12. 2017 0:00 | stravné
| 1

Řidiči, co taxikaří bez licence, ušetří. Na povinném ručení i několik desítek tisíc

Taxislužbu už u nás neprovozují jen klasické taxíky. Moderní aplikace, kdy si auto přivoláte jedním klikem, jsou trnem v oku taxikářům. Není ale divu, že se zlobí. Na nákladech totiž tito lidé ušetří i desetitisíce ročně.

Veronika Doskočilová

8. 12. 2017 0:00 | povinné ručení

Ukázky chyb, kvůli kterým nevydělá vaše investice. Zapomeňte na emoce a hodně čtěte

Neexistuje přesná věda či předmět ve škole, které by nám řekly, kdy prodávat akcie. Vhodný okamžik prostě musíte poznat. K tomuto poznání se ale musíte dopracovat správným postupem.

Lukáš Kracík

8. 12. 2017 0:00 | investice
| 7

Jak si vylepšit vlastní důchod? Experti připravili doporučení pro příští vládu

Slevy na pojištění za více dětí nebo fond spravovaný státem. To jsou některá z doporučení důchodové komise pro budoucí vládu. Vybrali jsme ta nejzajímavější. Kromě stávajících penzijních společností má vzniknout i konkurenční státní fond.

Jiří Hovorka

7. 12. 2017 0:00 | důchod

Nestihli jste letošní dovolenou? Peníze za ni nedostanete, ale převede se vám

Nečerpali jste vůbec nebo plně dovolenou za letošní rok 2017 a zbývá vám? Nepropadá, převádí se k čerpání do příštího roku. Pokud vám nebude zaměstnavatelem určena ani do 30. 6. 2018, určíte si její termín klidně sami. Bát se nemusíte ani o ještě starší dovolenou, třeba z roku 2016.

Richard W. Fetter

7. 12. 2017 0:00 | práce

Jak se „vyrábí“ pojištění? Kalkuluje se mezi cenou, kvalitou a rychlostí

Pojišťovna není charita, a tak je jedním z jejích primárních cílů zisk. Klient ale chce kvalitní pojištění za co nejnižší cenu. Vytváření produktu už s sebou tak od začátku nese několik protichůdných požadavků.

Veronika Doskočilová

6. 12. 2017 0:00 | pojištění
| 4

Renty za poškozené zdraví se od ledna 2018 zvyšují. Projděte si pravidla

Od 1. ledna 2018 se zvyšují renty z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, a to samotného poškozeného a také pro případné pozůstalé po něm. O kolik? Jak se valorizace správně provádí? Musíte o ně žádat?

Richard W. Fetter

6. 12. 2017 0:00 | právo
| 5
Komerční sdělení

Kreditní karta Diners Club Pure+ Měšec.cz nabízí úrok 2,9 % s RPSN 2,47 % p.a. (Komerční sdělení)

Zákazníci navíc získají garanci vysoké míry spolehlivosti, férové podmínky, bonusový program a cestovní pojištění zdarma.

6. 12. 2017 0:00

Bitcoin. Bublina, která vybuchne? Shoda je jen na tom, že přijde výrazný propad ceny

Cena bitcoinu pokračuje v raketovém růstu. Kde může být jeho strop? Množí se hlasy, že jde jen o bublinu, za kterou není nic. Zeptali jsme se proto analytiků, co si o bitcoinu myslí.

Jiří Hovorka

5. 12. 2017 0:00 | bitcoin

Máte nárok na odškodnění, když jste plánovali mateřskou a dostali jste neplatnou výpověď?

Pokud jste byli neplatně propuštění, máte nárok na náhradu mzdy za celou dobu trvání sporu se zaměstnavatelem, a to až do doby, než se spor vyřeší. Ale platí to, když jste neměli pracovat, ale čerpat dlouhodobé neplacené volno, mateřskou nebo rodičovskou dovolenou? Jak je to s podmínkou, že musíte být připraveni konat práci?

Richard W. Fetter

5. 12. 2017 0:00 | práce
Komerční sdělení

190 let České pojišťovny (Komerční sdělení)

Tradice České pojišťovny se odvíjí od roku 1827, kdy byla založena instituce s názvem Císařsko královský privilegovaný český společný náhradu škody ohněm svedené pojišťující ústav.

5. 12. 2017 0:00

S některými stravenkami zaplatíte téměř všude. S jinými málokde

Jako zaměstnanci se už nesetkáte jen s papírovými stravenkami. Trh si začaly nárokovat i elektronické stravenky. Ty mají v mnohém výhodu oproti papírové klasice. Někde s nimi ale nezaplatíte, musíte si totiž vybrat z akceptační sítě.

Veronika Doskočilová

4. 12. 2017 0:00 | stravenky

Zvažujete stavební spoření? Víme, kde dostanete bonus

Zájem o stavební spoření postupně roste. Podívejte se, jaké spořitelny nabízejí bonusy v případě několikaletého spoření a podle čeho můžete vybírat.

Petr Kielar

4. 12. 2017 0:00 | stavební spoření
Komerční sdělení

Tuzemské platby zrychlují, dorazí v den odeslání a bez přirážky (Komerční sdělení)

Klienti Fio banky mohou posílat tuzemské platby s jistotou, že je příjemce obdrží ještě ten samý pracovní den. Stačí je zadat do 12 hodin.

4. 12. 2017 0:00

Jakub Pavel, Equa bank: I když zdraží výběry z bankomatů jiných bank, poplatky nezavedeme

Proč bylo nutné omezit některým klientům počet výběrů z cizích bankomatů nebo zpoplatnit dotaz na zůstatek? Jaké služby se chystá banka zlepšovat a na jaké nové produkty se můžeme těšit? To a více v rozhovoru s Jakubem Pavlem z Equa bank.

Gabriela Hájková

1. 12. 2017 0:00 | poplatky

Předplacené karty ČSOB zpřísňují podmínky. Někteří je využívali až moc

Předplacená platební karta může sloužit jako platební prostředek bez nutnosti účtu v bance. Pokud ale má dobré poplatkové podmínky, lze ji využívat různými způsoby. Změnou podmínek banka nadměrné využívání karet ale nyní zatrhla.

Dalibor Z. Chvátal

1. 12. 2017 0:00 | předplacené karty

Finanční produktové novinky v listopadu: Android Pay je v ČR, úrokové sazby rostou

Android Pay dorazil do České republiky a odstartoval se 4 bankami. V oblasti financí máme ale více novinek. Banky zvedají úrokové sazby, dopravci zlevňují i zdražují a zavádí se výjimky z EET.

Veronika Doskočilová

30. 11. 2017 0:00 | produktové novinky

Kdy vám odměnu pro advokáta hradí poražená protistrana?

Vyhráli jste za pomoci advokáta soudní spor? Kdy vám musí jeho palmáre zaplatit neúspěšný protivník v plné výši a kdy pouze část? Co když jste neznali výši dluhu nebo škody a musel ji určit znalec?

Richard W. Fetter

30. 11. 2017 0:00 | soud
| 2

Berňák bude vracet daň z nabytí nemovitých věcí i kupujícím. Jak se o ni přihlásit?

Další změna v dani z nabytí nemovitých věcí. Po tom, co se peníze za zdaněné DPH vracely prodávajícím, přišli na řadu i poplatníci, kteří odvedli na dani více jako kupci nemovitosti.

Klára Nesvatbová

29. 11. 2017 0:00 | daň z nabytí nemovitosti

Kdy má smysl investice do umění a jak probíhá aukce?

Ne každý obraz má uměleckou hodnotu a není tak vhodný na investice. I pokud už takový naleznete, je potřeba projít registrací a následně aukcí. Podívejte se, jak probíhá aukce a jestli je investice do umění dobrá volba.

Zbyněk Kalabis

29. 11. 2017 0:00 | umění
| 2

Kolik debetních karet můžete mít bezplatně k platebnímu účtu?

Některé banky umožní majitelům účtu vydání a vedení platební karty bezplatně. A umožní to i případným disponentům. Jinde ale musíte zaplatit za vedení karty vy i disponenti.

Veronika Doskočilová

28. 11. 2017 0:00 | platební karty
| 7

Tři prohřešky a pak výpověď. Čím se řídí vyhazov za porušování pracovní kázně?

Zaměstnavatel může do soustavného porušování pracovní kázně započítat jakýkoliv prohřešek, méně závažný, závažný i zvlášť hrubý. Pokud jste byli varováni, můžete dostat i výpověď.

Richard W. Fetter

28. 11. 2017 0:00 | výpověď
| 9