Hlavní navigace

Články související se subjektem Mastercard Europe sprl, organizační složka

Novinky v dubnu: pošta přes Zásilkovnu, levnější hypotéky a okamžité platby

Zásilkovna přišla s novým produktem a někdy se vám vyplatí poslat balík přes ni než jít na poštu. Rekola spustila provoz v Kladně a Prahu dobývají další carsharingové společnosti. V dubnu se toho ale stalo mnohem víc. Banky zavádějí okamžité platby, zlevňují hypotéky a přidávají multibanking.

Doba čtení: 30 minut

Produktové novinky v srpnu: zvýšení úrokových sazeb, státní hypotéka a problémy s aplikací Saifu

Co nového se ve světě bankovnictví a pojištění událo v srpnu? Úrokové sazby hypoték stoupají, banky digitalizují a inovují své služby. Vybírat například nově můžete i z auta přetvořeného na bankomat.

3. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 21 minut

Ztratili jste na dovolené platební kartu? Víme, co dělat a kam volat

Ztráta platební karty na dovolené je více než nepříjemná záležitost. Není ale dobré vše hodit za hlavu a říct si, že se to vyřeší až po návratu. Naopak je potřeba vše řešit ihned. Víme, kam musíte zavolat a co je potřeba udělat.

Doba čtení: 8 minut

Jak platit na dovolené v zahraničí? Nezatracujte kartu, ale ani hotovost

Chystáte se na dovolenou? Zjistěte si co nejvíce o místě, kde budete bydlet. Na ostrovech nemusí být dostatek hotovosti v bankomatech, v afrických státech se můžete setkat s nedostatkem hotovosti obecně.

Doba čtení: 7 minut

Novinky v květnu: více bezkontaktních bankomatů, překlenovací úvěr i bez nemovitosti

Banky instalují další bezkontaktní bankomaty, pojišťovny spouštějí nová pojištění a některé půjčky dostanete i bez toho, abyste měli dopředu vybranou nemovitost, kterou chcete financovat. Podívejte se na další finanční novinky za květen 2018.

1. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 17 minut

Produktové novinky za duben 2018: startuje multibanking a zdraží elektřina

Přinášíme vám souhrn finančních novinek na duben 2018. Některé banky začínají spouštět multibanking. Další umožňují klientům komunikaci i přes WhatsApp a další aplikace a na mytí auta na benzínové stanici se můžete objednat. Jaké další novinky se staly v dubnu?

Doba čtení: 11 minut

U pokladny až 3000 v hotovosti. Cashback se změní, zájem o něj klesá

Pro hotovost do obchodu místo bankomatu Češi nechodí. Karetní společnosti to teď chtějí změnit. Od půlky dubna službu výrazně zjednoduší, vybrat peníze půjde třeba jen za nákup rohlíku.

Doba čtení: 4 minuty

Finanční produktové novinky v říjnu: rychlejší převody i pomoc v žalu

Stále více pojišťoven přistupuje k nové segmentaci u autopojištění. Banky digitalizují a spouštějí svá API. Novinkou je také mnoho mobilních či online aplikací a chatů. Souhrn finančních produktových novinek za říjen 2017.

Doba čtení: 20 minut

Nemáte hotovost? Platbu kartou vám mohou odmítnout, i když mají terminál

Platbu kartou vám obchodník přijmout nemusí. A to dokonce ani v případě, že platební terminál má a jinak placení kartou přijímá. Na situaci si můžete stěžovat, ale někdy možná ani nebudete mít komu.

Doba čtení: 5 minut

Michal Čarný, Mastercard: Předplacené karty mají stále velký potenciál

Leckdo by si mohl myslet, že se zavedením regulace předplacených karet a nutností ověřování postupně zájem o ně upadne. Opak je ale pravdou. Předplacené karty našly nové varianty využití a jejich podíl na trhu tak může naopak stoupat.

Doba čtení: 7 minut

Povinné ručení zlevňuje a hypotéku dostanete s finančním bonusem

Několik pojišťoven se rozhodlo zlevnit povinné ručení, pokud splníte několik podmínek. Banky zase nabízejí hypotéky bez poplatku za sjednání, případně s finančním bonusem. Podívejte se, co se stalo nového v září 2017.

Doba čtení: 13 minut

Při ztrátě, krádeži a zneužití karty přijdete díky novému zákonu o méně peněz

Nový zákon o platebním styku od příštího roku více ochrání držitele karet. Při její ztrátě, krádeži a zneužití ponesou nižší náklady, od obchodníků získají i přesné informace o blokaci peněz na účtu.

Doba čtení: 4 minuty

Banky digitalizují: hypotéku vyřídíte online, otiskem prstu zaplatíte všechny účty

Další banky postupně zavádějí možnost vyřídit si hypotéku jen online bez nutnosti návštěvy pobočky. Další zavádějí platební nálepky, otisk prstu jako podpis elektronických transakcí a další služby. Přinášíme souhrn produktových novinek za srpen 2017.

31. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 12 minut

Při tankování pohonných hmot nebudete muset z auta. Stačí mobil

Může sloužit chytrý telefon i jako virtuální tankovací automat? Může. Ideální řešení pro zdravotně postižené nebo ty, kteří spěchají a nechtějí stát na pumpě frontu.

Doba čtení: 6 minut

Když se nedaří kartou zaplatit, nemusí být na vině banka

Zaplatit platební kartou třeba v Malajsii není samozřejmost. Některé banky tam použití platebních karet blokují. I s těmi nezablokovanými ale zaplatit nemusíte. Na vině je totiž více faktorů.

Doba čtení: 8 minut

Dar platební kartou je risk. Peníze lze vymáhat zpět

Youtubeři. Fenomén mladých lidí vydělávajících na reklamách a darech fanoušků natáčením videí. Fatty Pillow se ale spálil, když přijal dar kartou. A jako bonus získal nesmyslnou exekuci.

Doba čtení: 10 minut

MasterPass a Shell: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Můžete se najíst bez vysednutí z auta, můžete se dívat na film v autokině. A teď už můžete bez vystoupení z vozu tankovat palivo. Novinku od MasterCard a Shell jsme vyzkoušeli.

Doba čtení: 7 minut

MasterCard: Lidé nechtějí jen platit kartou. Mobil jim dává víc

Kdo se nepřizpůsobí digitálním technologiím a nezačne inovovat své služby či produkty, nebude to mít v současném i budoucím digitální světě jednoduché. Budoucnost je už teď.

Doba čtení: 7 minut

Praha pustila do tramvají platební karty. Do jedné linky

Pilotní provoz se prozatím osvědčil, pražský dopravní podnik proto pustil karty do tramvají na další zkoušku. Regiony přitom platební karty v dopravě zvládají lépe.

Doba čtení: 4 minuty

Do ostravské MHD bez jízdenky. Stačí bezkontaktní karta

Malý Londýn. Ostrava!!! Obě spojení mají význam. Ostrava jako druhé město v Evropě spustilo unikátní odbavovací systém. Bude nasazen v celém kraji a je výhodný pro všechny.

Doba čtení: 12 minut

Jak platit v zahraničí, abyste nepřišli o peníze?

Blíží se doba dovolených, a proto opět vyvstává otázka, zda si za hranice vézt pakl bankovek, nebo jen drobné a platit kartou. Paušální odpověď bohužel neexistuje.

25. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Do Prahy přišlo 21. století. V tramvaji zaplatíte kartou

V Praze je možné koupit lístek na MHD prostřednictvím bezkontaktní platební karty. Jde zatím o pilotní projekt a po roce provozu se pražský dopravní podnik rozhodne, co dál.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se vyvíjel trh s platebními kartami

První platební karty pro české občany byly vydány až více než 20 let poté, co je Česká republika začala přijímat.

Doba čtení: 6 minut

Předplacené platební karty čeká v Česku revoluce

Potřebujete bezpečně platit a nechcete účet v bance. Odpovědí je předplacená platební karta. Karetní společnosti věří, že předplacené karty pomohou nahradit hotovost a rozproudit platby mezi lidmi a firmami.

Doba čtení: 14 minut

Získejte slevy za placení mobily a bezkontaktní placení

Karetní společnosti a vydavatelé karet podporují nové technologie akcemi, s nimiž můžete ušetřit. Ne všechny jsou naplánované bezchybně, ale mohou být dobrým začátkem pro další, lépe mířené akce.

24. 6. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bude vám chybět AXA Bank?

AXA Bank na českém trhu končí. Dají se najít nějaké alternativy za její nejvýhodnější produkty? Poradíme.

Doba čtení: 8 minut

MWC 2013: Budeme platit mobily. Otázkou je, kdo a co vyhraje (+FOTO)

Platby mobilem budeme za pár let vnímat naprosto samozřejmě, alespoň podle některých vystavovatelů na MWC 2013 v Barceloně. Někde je však stále čeká dlouhá cesta.

6. 3. 2013 0:00
Doba čtení: 8 minut

MasterCard Mobile v obrazech. Jak se aktivuje a jak funguje

Plaťte mobilem a platební karty nechte doma. A nepotřebujete ani NFC.

Doba čtení: 3 minuty

Mobito to platí. Recenze mobilní peněženky

Zapomeňte na hotovost, bude se platit mobily a kartami. To je sen většiny vydavatelů karet a výrobců mobilů, a k tomu se přidal i ryze český projekt mobilní peněženky. Dostane u vás šanci?

Doba čtení: 10 minut

Miroslav Lukeš, MasterCard: Hotovost není zadarmo

S generálním ředitelem MasterCard Europe pro Českou republiku jsme si povídali o o platebních kartách, jejich bezpečí a trendech. Zanikne plast a budeme platit jen mobilními telefony? A proč obchodníci nemají karty rádi?

Doba čtení: 22 minut