Hlavní navigace

Povinné ručení zlevňuje a hypotéku dostanete s finančním bonusem

2. 10. 2017
Doba čtení: 13 minut

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Několik pojišťoven se rozhodlo zlevnit povinné ručení, pokud splníte několik podmínek. Banky zase nabízejí hypotéky bez poplatku za sjednání, případně s finančním bonusem. Podívejte se, co se stalo nového v září 2017.

Pojišťovnictví

Allianz: zlevníme pojištění rodičům

Allianz pojišťovna spustila novinku, v rámci které vám sníží cenu pojištění, pokud vozíte v autě děti. Pokud podmínku splňujete a sjednáte si u pojišťovny zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, budete mít výslednou cenu nižší o 5 %.

Podle našich dlouhodobých statistik je riziko havárie u řidičů s dětmi přibližně o pět procent nižší, než u ostatních řidičů. Proto jsme mohli této skupině zlevnit povinné ručení, říká Veronika Hašplová, ředitelka autopojištění.

AXA: sleva za dobrou jízdu

AXA pojišťovna spustila k testování mobilní aplikaci s názvem AXA Drive. Ta je k dispozici pro operační systém Android a iOS a využívat ji mohou i ti, co nemají u pojišťovny žádný produkt.

Aplikace slouží k tomu, aby vyhodnocovala váš styl jízdy. Proto nepřetržitě během jízdy sbírá data o nebezpečných manévrech. Mezi ty se počítá prudké zrychlení, brzdění, zatáčení, překračování povolené rychlosti, ale i agresivní jízda v místě, kde je zvýšené riziko nehod. Poté, co jízdu ukončíte, vám poskytne zpětnou vazbu i s doporučením, jak jezdit bezpečněji.

Pokud bude aplikace vyhodnocovat opakovaně vaše jízdy jako bezpečné, může vám pojišťovna nabídnout slevu na povinném ručení.

Aplikace byla spuštěna pod záštitou společnosti BESIP a využívá hardwarové výbavy mobilních telefonů, jako například akcelerometru, gyroskopu a GPS modulu.

ČSOB Pojišťovna: nové pojištění pro podnikatele a pojištění pravidelných plateb

ČSOB Pojišťovna umožní menším a středním podnikatelům a firmám, aby se pojišťovali proti nezaplacení jednotlivých faktur. Pojištění kryje riziko nezaplacení faktury odběratelem z důvodu:

  • vyhlášení jeho úpadku,
  • platební neschopnosti,
  • neochoty zaplatit.

Pojistit si můžete i jen jednotlivé faktury, které považujete za rizikové. Musíte však splnit podmínku, že faktura je na částku od 10 000 Kč do 250 000 Kč včetně DPH a dodavatel i odběratel mají IČO. V současné době také můžete pojistit jen faktury od odběratelů, kteří mají sídlo v České republice a na Slovensku.

Služba PojištěnáFaktura.cz je poskytována ve spolupráci s makléřskou společnosti INSIA. Službu si můžete sjednat online zadáním údajů o odběrateli, dat o faktuře, vložením její kopie a zaplacením pojistného.

Cena pojištění jednotlivých faktur se pohybuje v rozmezí 1–2 % z hodnoty pojišťované faktury. Pokud se platbu nepodaří vymoci, vyplatí pojišťovna plnění tři měsíce po splatnosti faktury. Pojistka obsahuje spoluúčast ve výši 15 % z celkové výše škody.

Pojištění faktury je v první fázi přístupné pouze stávajícím klientům pojišťovacího makléře INSIA a ČSOB Pojišťovny.

Ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou také začala Československá obchodní banka nabízet nové pojištění s názvem Pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtu. To je aktuálně nabízeno jen v jedné variantě, ale do budoucna banka plánuje varianty rozšířit. Při pojistném plnění není prověřováno, jak jste peníze použili, a je tak jen na vás, jakým způsobem se rozhodnete peníze použít.

Pojištění je nabízeno pouze klientům ČSOB, Ery a Poštovní spořitelny a je navázáno na běžný účet. V případě smrti majitele účtu dostanou disponenti jednorázově 30 000 Kč. Pokud vy jako majitel účtu ztratíte zaměstnání, dostanete měsíčně 5000 Kč po dobu maximálně 6 po sobě jdoucích měsíců.

Výše krytí je pevně stanovena a není závislá na výši pravidelných plateb z běžného účtu.

MAXIMA: nově kryjeme i terorismus

MAXIMA pojišťovna nabízí nové rizikové životní pojištění, a to pod názvem MaxEfekt 3.0. Jde o inovaci stávajícího produktu MaxEfekt. Nyní je ale součástí produktu také připojištění zdravotních služeb MaxDoctors. To je volitelné a jeho sjednáním získáte službu telemedicíny, v rámci které budete mít k dispozici lékařské poradenství.

Zvyšuje se také maximální pojistná částka u pojištění invalidity, a to na 4 000 000 Kč. V rámci pojištění pracovní neschopnosti a pojištění invalidity došlo ke zmírnění výluk.  Pojištění také nově kryje i riziko terorismu.

Pokud pojišťovna uzná, že žijete zdravým životním stylem nebo že máte komplexní pojistnou ochranu, nabídne vám slevu.

OZP: bonusy nabízíme i přes e-shop

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví spustila e-shop, v rámci kterého nabízí klientům pojišťovny bonusy ke zdravotnímu pojištění. Pokud jako klient pojišťovny navštívíte zmíněný internetový obchod, můžete si objednat různé produkty z věrnostního programu za body z kreditního programu.

E-shop jako takový může navštívit kdokoli. Objednání zmíněných položek je ale rezervováno pouze pro klienty pojišťovny.

PČS: zvýhodníme pojištění invalidity

Pojišťovna České spořitelny zvýhodňuje pojištění invalidity. Pokud si u pojišťovny od pondělí 18. září 2017 do 31. prosince 2017 sjednáte pojištění invalidity v rámci FLEXI nebo FLEXI JUNIOR životního pojištění a v budoucnu vám bude přiznána invalidita 3. stupně či dlouhodobá péče od II. stupně, vyplatí vám pojišťovna navíc 120 000 Kč.

Akce platí i pro stávající klienty, kteří si pojištění invalidity do smlouvy poprvé přidají.

V případě pojistné události pojišťovna zmíněný příspěvek vyplatí automaticky, a to ve dvanácti pravidelných měsíčních splátkách po 10 000 Kč. Podrobnosti o akci najdete na webu pojišťovny.

Bankovnictví

ČSOB: sledujte investice on-line

Pokud využíváte služeb Československé obchodní banky a společnosti Patria Finance, můžete nově své investice nově sledovat prostřednictvím portálu ČSOB Investice.

Součástí přehledu je i vývoj toho, jak se daří prostředky průběžně zhodnocovat. Nově zde uvidí také své Patria portfolio. Klient navíc dostává doporučení pro investiční produkty, které jsou vhodné vzhledem k jeho investičnímu profilu, informoval Marek Ditz, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Equa bank: zvyšujeme sazby a platit můžete otiskem prstu

Equa bank zvýšila od 8. září úročení termínovaných vkladů. Největší rozdíl nastal u vkladů v českých korunách s délkou uložení 5 let. Tam sazba poskočila z 0,7 % na 1 %. Nově se úročí i vklady uložené na tři měsíce (úroková sazba 0,1 % p.a.). 

Nové úročení termínovaných vkladů od 8.9. 2017
Autor: Equa bank

Nové úročení termínovaných vkladů od 8. 9. 2017

Založení a vedení termínovaného vkladu je bez poplatku, ale minimální vklad je poměrně vysoký, 20 000 korun.

Další novinkou je nová verze aplikace mobilního bankovnictví, která od září 2017 umožňuje autorizaci plateb do 10 000 Kč otiskem prstu. Funkci si ale musíte sami aktivovat v nastavení.

Kromě toho si můžete nově nastavit delší číselný kód pro přihlášení do aplikace a pro autorizaci plateb. Nyní může být kód složen ze 4, 6 nebo 8 čísel.

Aktualizace mobilní aplikace je ke stažení v Apple Store a Google Play. Nová verze pro systém Android se jmenuje Equa bank nový koncept.

MasterCard: více zážitků pro držitele prémiové karty

Společnost MasterCard spustila ve čtvrtek 21. září 2017 zážitkové programy v rámci programu MasterCard Priceless Cities. Ten je v rámci České republiky dostupný zatím jen v Praze. Využít jej můžete jen v případě, že máte prémiovou platební kartu. Vybírat pak můžete zážitky z oblasti kultury, historie, gastronomie, módy, zábavy a sportu.

Program Priceless Cities začal v New Yorku a jeho cílem je ukázat nejrůznější metropole i z jiné perspektivy, než jaká je běžná. Na základě toho umožňuje klientům mimo jiné přednostní vstup na nejrůznější akce.

Kompletní seznam všech zážitků je k dispozici na webu společnosti.

mBank: odměna za doporučení

mBank znovu spustila odměňování klientů za doporučení dalších zákazníků. V této akci se zaměřuje na nové klienty. Pokud si jako nový klient založíte na doporučení mKonto nebo mKonto Business a budete jej aktivně využívat, získáte bonus ve výši maximálně 1200 Kč.

V případě, že si budete po dobu 6 měsíců nechávat na účet posílat měsíčně alespoň 7500 Kč, vyplatí vám banka za každý měsíc 100 Kč, celkem tedy max. 600 Kč. Další odměnu vám banka připíše, když během měsíce uskutečníte bezhotovostní operaci platební kartou. Za jednu platbu dostanete 20 Kč a v rámci 1 měsíce můžete takto získat max. 100 Kč. Dohromady můžete během 6 měsíců nasbírat až 1200 Kč.

Součástí kampaně je také nové kolo akce mKlub založené na finančních odměnách za osobní doporučení spokojených klientů. Její účastníci z řad stávajících klientů mohou získat na odměnách maximálně 3000 Kč.

Modrá pyramida: Hypoúvěr bez poplatků

Modrá pyramida stavební spořitelna nabízí Hypoúvěr do 80 % hodnoty zastavené nemovitosti se sazbou od 2,29 % p.a. Při podání žádosti do 6. 10. 2017 je úvěr bez poplatků za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti.

Klienti si také mohou sjednat pojištění nemovitosti MojePojištění majetku s 30% slevou.

Raiffeisenbank: 6000 Kč za sjednání hypotéky

Odměňování klientů spustila i Raiffeisenbank. Pokud si do 17. listopadu 2017 podáte žádost o hypoteční úvěr a uzavřete smlouvu do 30. listopadu s minimální fixací na 3 roky, dostanete od banky bonus ve výši 6000 Kč, a to při podpisu smlouvy.

Další výhody můžete získat, pokud máte u banky aktivní účet eKonto SMART nebo eKonto KOMPLET. Banka vám v tomto případě dá slevu ve výši 1 procentního bodu z úrokové sazby. Aby banka vyhodnotila váš účet jako aktivní, musí na něm být obrat minimálně 15 000 Kč a v daném měsíci musíte uskutečnit alespoň 3 odchozí transakce, ať už platbu kartou, výběr z bankomatu, nebo bezhotovostní platbu.

Poskytnutí a správa hypotéky je bez poplatku.

Raiffeisen stavební spořitelna: snižujeme úrokové sazby

Raiffeisen stavební spořitelna snížila úrokovou sazbu u HYPOsplátky. Nová nejnižší úroková sazba, kterou vám spořitelna může nabídnout, činí 1,68 % p.a. Za sjednání úvěru nic neplatíte.

Úrokové sazby se snížily i u REKOpůjčky, kterou si nově můžete sjednat od 4,28 % ročně. Úročení ve výši 1 % ročně pro spořicí klienty zůstává beze změny. Maximální výše úvěru je 700 000 Kč.

Wüstenrot: zvyšujeme zhodnocení

Wüstenrot stavební spořitelna zvýšila míru zhodnocení pro všechny majitele stávajících i nových spořicích účtů. Nově můžete získat úrok ve výši maximálně 1,1 % na všechny nově vložené finanční prostředky. Akce platí do neděle 31. prosince 2017.

Maximální zhodnocení 0,6 %, které nabízí Wüstenrot spořicí účet, navýšíme o dalších 0,5 %. Klienti tak mohou dosáhnout až na úrok 1,1 %, říká Pavel Hejzlar, produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot.

Základní úrok na spořicím účtu je 0,2 % ročně. V případě, že si sjednáte fixaci prostředků na 3 až 12 měsíců, získáte věrnostní bonus ve výši maximálně 0,4 % ročně. A pro částky od 30 000 Kč do 1 500 000 Kč je možné získat zhodnocení až 0,6 % p.a. K tomu se nyní připočítává nový bonus ve výši 0,5 % ročně.

Spotřebitel

Sodexo: nové benefity za měsíční paušál

Společnost Sodexo rozšířila současnou nabídku firemních benefitů o kartu Active Pass. Ta umožňuje využívat přes 1000 sportovišť a volnočasových zařízení v rámci České republiky za zvýhodněnou cenu. Výhody získáte za měsíční paušál. Ten je navíc daňově zvýhodněn. Na měsíční paušál se u karty Active Pass vztahuje stejné daňové zvýhodnění, jako je tomu u ostatních volnočasových benefitů, říká Milan Zelený, ředitel pro inovační projekty společnosti Sodexo Benefity.

Karta má dvě úrovně, a to základní variantu Active Pass a rozšířenou variantu Active Pass Plus. Využít ji můžete jednou denně v některém z vybraných zařízení. Zaměstnavatel vám na tuto kartu může, ale nemusí přispívat. Paušální cena karty je vám pak stržena z výplaty.

Ke kartě je možné navázat i jednu doprovodnou kartu pro partnera, rodinu či přátele a až tři dětské karty.

RegioJet: garantujeme vrácení peněz

Společnost RegioJet začala na vnitrostátních a mezinárodních autobusových a vlakových linkách plošně garantovat včasnost příjezdu do výstupní stanice. Pokud bude mít spoj zpoždění nad stanovený rozsah minut, budete mít automaticky nárok na kompenzaci. A to i v případě, že vina za zpoždění nebude na straně dopravce. Kompenzaci dostanete automaticky v co nejkratším možném termínu, aniž byste o ni museli žádat.

Pokud bude spoj zpožděn – a to bez ohledu na příčinu zpoždění, vrátíme cestujícím podle délky zpoždění část nebo i 100 % jízdného, slibuje Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Nový systém kompenzací má tyto podmínky:

  • Nárok na kompenzace máte automaticky i při zpoždění, jehož příčiny dopravce nemohl ovlivnit (např. zácpa na dálnici, meteorologické podmínky, stržené trakční vedení na železnici, …).
  • Kompenzace se týkají jak autobusových, tak dálkových vlakových spojů RegioJet – ve vnitrostátní i mezinárodní dopravě na území České republiky, ale i dalších států, jako jsou Slovensko či Spolková republika Německo.
  • Podle trasy a délky zpoždění máte nárok na kompenzaci až do výše 100 % jízdného.
  • Vyplacení proběhne automaticky na konto vaší jízdenky. Nemusíte o nic žádat, nic vyplňovat a peníze můžete vyzvednout, nebo je použít pro nákup jízdenky na další cestu.
  • Výše kompenzací jsou rozděleny podle délky linek a zpoždění a také podle toho, jestli zpoždění vzniklo ze zavinění dopravce, nebo mimo něj. V obou případech máte nárok na kompenzaci až do výše 100 % (viz detailní rozdělení v tabulce kompenzací).

Autor: RegioJet

České dráhy: zavádíme novější vzhled vozů

Vlakový dopravce České dráhy dokončil modernizaci prvního ze sedmi rychlovlaků Pendolino. Modernější interiér zahrnuje ergonomické sedačky, více místa mezi sedadly a pod nimi, nové elektrické zásuvky a osvětlení, dětské kino nebo LCD monitory s informacemi o průběhu jízdy. Kontrolou a opravou projdou také všechny podvozky vlaků.

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz 1. třídy. (09/2017) Autor: České dráhy a. s.

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz 1. třídy. (09/2017)

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz 2. třídy. (09/2017) Autor: České dráhy a. s.

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz 2. třídy. (09/2017)

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz bistro. (09/2017) Autor: České dráhy a. s.

Nový interiér v pendolinu po jeho modernizaci. Vůz bistro. (09/2017)

Vlak s novým interiérem 680.005 teď nejčastěji potkáte na spojích SC 240 a 241 Pendolino Košičan. Během příštích měsíců bychom chtěli pokračovat výměnou interiéru u těch s čísly 680.007 a 680.006, informoval Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah.

Licit: spouštíme aukci o levnější tarify

Sdružení spotřebitelů Licit spustilo registraci uživatelů do aukce o levnější mobilní tarify. Registrace je bezplatná a může ji využít kdokoli.

Trojice největších se dlouhodobě cenově pronásleduje a dle našich informací se velkých rozdílů pro běžné spotřebitele nedočkáme ani v nově připravovaných cenících, říká Vítězslav Grygar, zakladatel nezávislé aukční síně a partner komunity spotřebitelů Licit.

Jaké tarify chce sdružení s operátory vyjednat a kdy bude aukce ukončena, zatím společnost nezveřejnila.

Lidl: spouštíme e-shop

Společnost Lidl spustila během září 2017 e-shop pro Českou republiku. Na webové adrese e-shopu tak nyní může objednávat každý.

Stejně jako kamenné prodejny, i na e-shopu se bude dvakrát týdně objevovat tematicky zaměřené zboží. Oproti prodejnám je ale možné objednat zboží z e-shopu o týden dříve, než na prodejny dorazí. Kromě toho je možné objednat si i výrobky z již uplynulých akcí.

Objednané zboží vám internetový obchod následně doručí prostřednictvím společnosti PPL do 3 dnů, a to buď na adresu, nebo do PPL ParcelShopu. Platit můžete platební kartou při objednání, případně dobírkou. Cena dopravy začíná na 59 Kč. Pokud si objednáte zboží za minimálně 1000 Kč, dopravu neplatíte.

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, můžete jej do 90 dnů nepoužité vrátit.

ČTÚ: od operátora odejdete rychleji

Od 2. září 2017 se na všechny smlouvy s poskytovateli služeb elektronických komunikací vztahují nová pravidla. Nezáleží přitom na tom, jestli je smlouva již uzavřená, nebo k jejímu uzavření má teprve dojít.

Podle nových pravidel je výpovědní doba u smluv s operátory zkrácena na maximálních 30 dnů s tím, že den podání výpovědi se do tohoto počtu nepočítá. Dosud nebyla délka výpovědní doby zákonem omezena a každý operátor si ji stanovoval podle svého uvážení.

Mění se i způsob prodlužování smluv sjednaných na dobu určitou. Dosud jste museli sami aktivně a v přesně určeném období sdělit poskytovateli svůj nesouhlas s tzv. autoprolongací, pokud jste nechtěli smlouvu automaticky prodloužit. Nyní se princip obrací. K automatickému prodloužení smlouvy na dobu určitou může dojít jen tehdy, pokud k tomu udělíte svůj prokazatelný souhlas. Jinak smlouva přechází do režimu smlouvy na dobu neurčitou.

Pokud operátor jednostranně změní smlouvu (netýká se to případů, kdy se např. operátor přejmenuje nebo změní sídlo), musí vás vždy informovat o všech změnách s poučením, že máte právo s návrhem změny nesouhlasit a ke dni účinnosti změny smlouvu bez jakýchkoliv sankcí ukončit.

Za nesplnění této povinnosti nově hrozí pokuta až do výše 5 % čistého obratu dosaženého za poslední ukončené účetní období.

Operátoři mají nyní lhůtu v délce 6 měsíců, aby své smluvní podmínky uvedli do souladu se zákonem. Nová pravidla už ale platí od 2. září 2017 na všechny dosavadní i nové smlouvy.

FIN21

Tesco mobile: kredit navíc pro věrné zákazníky

Virtuální operátor Tesco Mobile nabije věrným zákazníkům více kreditu. Pokud využíváte služeb operátora déle než 1 rok, při každém dobití kreditu od 300 korun vám bude připsáno 5 % částky navíc. Pokud jste u Tesco Mobile více než 2 roky, přidá u kreditu nad 300 Kč 10 % navíc.

Podmínkou je dobít kredit na obchodě Tesco, Žabka nebo online, kredit navíc se načte automaticky.

Autor článku

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).