Hlavní navigace

Mastercard ukončí aplikaci Masterpass. Než ji nahradí novou, nebude nic

1. 9. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: MasterCard, Shell
Aplikace pro platby mobilem bez potřeby NFC skončí posledním říjnovým dnem. Náhrada místo ní nebude, lidé mají používat klasické platební karty a zadávat údaje o nich.

Platební aplikace Masterpass skončí 30. října 2020, společnost Mastercard o tom informovala své uživatele. Masterpass funguje jako digitální peněženka pro Android a iOS a zároveň jako platební tlačítko. V aplikaci můžete mít nahrané platební karty Mastercard a Visa a mj. pomocí QR kódu platit za různé zboží a služby.

Před necelými čtyřmi lety byla služba Masterpass spuštěna na čerpacích stanicích Shell. Ještě pod jiným názvem MasterPass Incard byl možné digitální peněženku používat k platbám i v síti Globusu. Výhodou aplikace je možnost plateb bez nutnosti NFC, stačí jen fotoaparát v mobilu.

Jak šel čas. Jedna aplikace, více názvů

  • 01/2013 – Mastercard Mobile
  • 07/2015 – Masterpass Incard
  • 06/2016 – Masterpass

Po ukončení služby Masterpass náhrada nebude. Mastercard plánuje, že v příštích letech mobilní aplikaci a platební tlačítko nahradí platební služba Click to Pay. Ta má podle firmy výrazně zjednodušit oblíbenou metodu platby kartou na internetu bez nutnosti přepisovat údaje platební karty při každém nákupu. Na této službě pracují společně společnosti American Express, Discover, Mastercard a Visa. V první vlně se služba rozšíří do Austrálie, Brazílie, Hongkongu, Irska, Kanady, Kataru, Kuvajtu, Malajsie, Mexika, na Nový Zéland, do Saúdské Arábie, Singapuru, Spojených arabských emirátů či Velké Británie. Poté budou následovat další země.

skoleni_27_5

Díky službě Masterpass se mohli držitelé karet Mastercard již před lety seznámit s inovativními způsoby placení, kam spadají platby prostřednictvím QR kódu a mobilní platby. S rostoucí popularitou těchto plateb a množstvím dalších podobných služeb jsme se společně s klíčovými hráči na trhu rozhodli vyvinout jednotné řešení, které obchodníkům umožní integrovat jedno platební tlačítko a usnadní tak zákazníkům orientaci, říká Michal Čarný, generální ředitel Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Než bude služba Click to Pay dostupná, doporučujeme využívat aktuální možnosti platby kartou online, tj. zadání údajů platební karty při každém nákupu nebo službu zapamatované či registrované platební karty, sděluje Mastercard svým zákazníkům.

Fotogalerie: Platba MasterPass Incard v obchodě Globus

Fotogalerie: Platba Masterpass na čerpací stanici Shell

Fotogalerie: Spuštění aplikace Mastercard Mobile

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).