Hlavní navigace

platební účty

Kdo vám dá na běžném platebním účtu úroky? Bez podmínek jen jedna banka

Pokud vám peníze leží jen tak na běžném účtu, neúročí se. Běžná poučka základní finanční gramotnosti má pár výjimek. Porovnali jsme všechny dostupné běžné platební účty v Česku a zjistili, kde vám vyplatí úroky jen tak.

Dalibor Z. Chvátal

27. 6. 2018 0:00 | běžné účty
Doba čtení: 4 minuty

Internetové a mobilní bankovnictví Oberbank (galerie)

Oberbank je tak trochu jiná banka úplně ve všem. Ale to neznamená, že je retro. Používá moderní služby pro přímé bankovnictví a vy se můžete s námi podívat, co všechno umí.

Dalibor Z. Chvátal

6. 11. 2017 0:00 | platební účty
Doba čtení: 3 minuty

Ahoj banko! Z Cetelem se stala „Hello Bank!“

Na změně pracovali více jak rok. A jednou ji už odložili. Nyní je to oficiální, francouzská banka s velkým kapitálem spustila v Česku svoji online banku a navázala na známou značku Cetelem.

Dalibor Z. Chvátal

31. 10. 2017 0:00 | produktové novinky
Doba čtení: 6 minut

Jaký bankomat vám neochrání peníze? (TEST)

Z roztržitosti peníze necháte v bankomatu nebo vkladomatu. Zatímco někteří provozovatelé bankomatů odpovědnost přehodí na vás, jiní vám dají šanci, protože peníze se vrátí zpět do bankomatu.

Dalibor Z. Chvátal

24. 7. 2017 0:00 | platební účty
Doba čtení: 12 minut

Jak založit, používat a zrušit PayPal?

Vyzkoušeli jsme si založit, používat i zrušit elektronickou peněženku PayPal. Vše sice probíhá v angličtině, ale systém fungování je jednoduchý a snadno jej pochopíte.

Veronika Doskočilová

19. 7. 2017 0:00 | platby na internetu
Doba čtení: 7 minut

Na návštěvě v UniCredit Bank

UniCredit Bank má centrálu v Praze a obývá všech 17 pater vysoké budovy. Podívali jsme se jí pod pokličku, abychom viděli, jak vypadá zázemí, které jako běžní klienti neuvidíte.

Veronika Doskočilová

10. 7. 2017 0:00 | banka
Doba čtení: 5 minut

Bankovky na starém kontinentu: Jak poznáte padělky?

Vyrážíte na dovolenou po Evropě? Podívejte se, na jaké bankovky v cílové destinaci narazíte a jak poznáte, že jsou pravé.

Gabriela Hájková

7. 7. 2017 0:00 | peníze
Doba čtení: 2 minuty

Cetelem odkládá spuštění Hello bank. Rozeběhne se až v listopadu

Spuštění nové Hello bank! by Cetelem, která vznikne rebrandingem banky Cetelem, se odkládá. Zákazníci dostali zprávu o tom, že banka potřebuje pro vývoj ucelené nabídky finančních produktů více času a proto se spuštění nové značky posune z léta na…

Gabriela Hájková

4. 7. 2017 11:55 |

Hypotéky zlevňují i zdražují a banky opět nabízejí kreditky s vratkou

Prodloužení bonusů za uzavření smlouvy, nové designy platebních karet, kreditka s vratkou, ale i nové internetové bankovnictví. Přehled novinek bank, pojišťoven a dalších finančních institucí.

Veronika Doskočilová

4. 7. 2017 0:00 | produktové novinky
Doba čtení: 12 minut

Jak vypadá bankovnictví pro bohaté? Nápoj na přání a individuální služby

Privátní bankovnictví je přístupné jen úzké skupině lidí. Přinášíme fotografie prostor, kde bohatí klienti řeší své záležitosti. Někdy se od klasické pobočky diametrálně odlišují.

Veronika Doskočilová

30. 6. 2017 0:00 | privátní bankovnictví
Doba čtení: 6 minut

Na poštách bude bankovní a pojišťovací služby nabízet jen Poštovní spořitelna

Česká pošta a skupina ČSOB podepsaly smlouvu o spolupráci na dalších deset let (s účinností od 1. ledna 2018). ČSOB bude na pobočkách České pošty poskytovat pod značkou Poštovní spořitelny bankovní a pojišťovací služby. Postupně by se měl počet…

Gabriela Hájková

29. 6. 2017 14:12 |

Češi ročně vydají v průměru 1200 Kč za vedení účtu. Některé to ani nezajímá

Poplatky za vedení účtu už v současné době nejsou vždy nedílnou součástí běžného účtu a naopak se zcela běžně dá sjednat účet, který tyto poplatky nemá. Češi ale na poplatky za vedení účtu příliš nehledí a polovina z nich zaplatí za tuto položku…

Veronika Doskočilová

28. 6. 2017 11:52 |

Rajfka: Slíbili jsme první rok zachovat většinu výhod ze Citi. To jsme dodrželi

Názory klientů na přechod od Citibank k Raiffeisenbank byly smíšené. Vyzpovídali jsme proto Hanu Kovářovou, ředitelku marketingu a komunikace Raiffeisenbank, a ptali jsme se, co takový převod znamenal v praxi.

Veronika Doskočilová

22. 6. 2017 0:00 | banka
Doba čtení: 5 minut

BIS, jako Banka pro mezinárodní zúčtování. Dotýká se i vašich peněz

Ve finančním světě se můžete setkat s celou řadou mezinárodních finančních institucí. Nejstarší z nich je Bank for International Settlements (zkráceně BIS), česky Banka pro mezinárodní zúčtování. Seznámíme vás s její historií i s jejími úkoly.

Zbyněk Kalabis

21. 6. 2017 0:00 | banka
Doba čtení: 4 minuty

Češi skupují chorvatské kuny na dovolenou. U eura čekají kvůli kurzu na poslední chvíli

Platba kartou je na dovolených běžným standardem. I tak ale Češi před odjezdem z České republiky navštěvují směnárnu a kupují cizí měnu do zásoby. Bez místní měny nejčastěji neodcestují do Chorvatska. Velký zájem je tradičně i o eura a dolary,…

Veronika Doskočilová

19. 6. 2017 10:46 |

Nový účet Moneta Money Bank založíte výhradně elektronicky. Nabízí 3 % ročně

MONETA Money Bank nabízí nový běžný účet Tom. Založit ho můžete přes mobilní či internetové bankovnictví Smart Banka. Zde je nutné vyplnit potřebné údaje, nahrát vyfocené dva osobní doklady a odeslat na účet elektronickou platbou alespoň 3 Kč pro…

Gabriela Hájková

16. 6. 2017 15:02 |

Češi si rodinné finance nehlídají. Chybí jim plán a neporovnávají nabídky

Každý se někdy potýkal s tím, že nevyšel s penězi. Někdy za to může nenadálá situace, která si žádá větší finanční obnos, jindy je na vině zlozvyk nebo chyba. Sberbank zveřejnila seznam těch nejrozšířenějších, kterých se Češi dopouští při správě…

Veronika Doskočilová

12. 6. 2017 8:55 |

Mezibankovní platby zrychlují a pojišťovny ustupují z výluk

Slevy na pojištění, finanční benefity za uzavření smlouvy, ale i nové produkty a služby. Seznam finančních novinek bank, pojišťoven a dalších společností, které za poslední měsíc přišly na trh.

Veronika Doskočilová

8. 6. 2017 0:00 | produktové novinky
Doba čtení: 12 minut

Svými úsporami prospěješ vlasti. I takto lákaly reklamy bank

Dnešní reklamy stojí hodně a spíše pobaví jen málo nebo vůbec. Máme pro vás nejstarší reklamy bank, pojišťoven a stavebních spořitelen, jaké jsme dokázali najít. A slibujeme, že se zasmějete.

Gabriela Hájková

7. 6. 2017 0:00 | reklama
Doba čtení: 2 minuty

Co s poškozenou bankovkou? Někdy vám ji vymění a jindy seberou bez náhrady

Roztrhli jste si bankovku, projela vám skartovačkou nebo jste na ni vylili barvu. Kdy máte nárok na novou bankovku a kdy vám ji mohou sebrat a nic za ni nedostanete?

Veronika Doskočilová

6. 6. 2017 0:00 | bankovky
Doba čtení: 13 minut

Raiffeisenbank nabízí nové podnikatelské účty

Od června 2017 spouští Raiffeisenbank 3 nové podnikatelské účty: eKonto SMART, eKonto KOMPLET PLUS, eKonto EXCLUSIVE. První účet je možné získat bez poplatku. V případě eKonta SMART musíte měsíčně uskutečnit 3 odchozí transakce a na účet…

Veronika Doskočilová

2. 6. 2017 9:38 |

Raiffeisebank nově vede eKonto i v chorvatských kunách. Jaké další měny nabízí?

Raiffeisenbank zařadila chorvatskou kunu mezi měny, ve kterých lze zdarma vést eKonto. Konkrétně se změna týká účtů eKonto Komplet, eKonto Smart a eKonto Student Premium. Přidáním této měny do tzv. multiměnového účtu umožní platit v Chorvatsku,…

Gabriela Hájková

23. 5. 2017 13:14 |

Na návštěvě ve Sberbank

Podívali jsme se, jak to funguje v centrále Sberbank v pražských Jinonicích. Banka tu obývá 4 patra a zaměstnanci tu smí pěstovat chilli papričky nebo chovat zvířata.

Veronika Doskočilová

23. 5. 2017 0:00 | banka
Doba čtení: 5 minut

Banky mohou zrychlit převody. Některé si radši nechají zaplatit expresní platbu

Banky mohou od ledna zadávat platby tak, aby se připsaly ještě týž den, resp. mohou je tak zadávat, aniž by za to platily přirážku. Přesto některé zadávají platby stále stejně pomalu. Kdo spěchá, musí si připlatit za expresní převod.

Gabriela Hájková

19. 5. 2017 0:00 | platby
Doba čtení: 9 minut

Mince z drahých kovů. Vaše peníze uloží nebo zhodnotí

Mince, prostě menší nebo větší kovový předmět, který nám překáží v peněžence. Jenže existují i mince, které v peněžence nenosíme. Můžete s nimi sice platit, ale byla by to velká škoda. Mají totiž vaše peníze uložit nebo zhodnotit.

Zbyněk Kalabis

18. 5. 2017 0:00 | mince
Doba čtení: 4 minuty

Malí a střední podnikatelé mohou čerpat bezúročné půjčky na své projekty

Menší podnikatelé budou moci čerpat bezúročné půjčky. Ti z vybraných regionů navíc získají i příspěvek na úroky z komerčního úvěru, kterým je nutné projekt dofinancovat. Pro koho je nabídka určená a co je třeba splnit?

Gabriela Hájková

17. 5. 2017 0:00 | podnikání
Doba čtení: 4 minuty

Střípky z historie budovy centrály České národní banky v Praze

Česká národní banka je častým předmětem televizních reportáží, o budově její centrály se ale prakticky nehovoří. Má přitom zajímavou historii.

Zbyněk Kalabis

17. 5. 2017 0:00 | banky
Doba čtení: 4 minuty

Equa bank odměňuje založení účtu 300 korunami

Ve spolupráci s portálem Ona Dnes  nabízí pouze tento týden Equa bank bonus 300 Kč za založení účtu. Bonus 300 Kč získáte, když si v průběhu akce otevřete běžný účet online a v následujících dvou měsících provedete tři platby kartou. Pro získání…

Patrik Chrz

15. 5. 2017 9:04 |

Fio banka spouští nový kontokorent pro podnikatele a firmy

Fio banka spustila nový kontokorent pro podnikatele a firmy. Základní úroková sazba začíná na 9,9 % p.a. V případě, že je čerpání bez komplikací, sníží banka úrok o jeden procentní bod každý rok, a to na maximálně 4,9 % ročně. Tento kontokorent je…

Veronika Doskočilová

11. 5. 2017 16:57 |

Transparentní účet: Kdo jej nabízí a za jakých podmínek?

Transparentní účet není tou nejběžnější službou, u nás ho nabízí sedm bank. I když princip poskytování je stejný, podmínky se u jednotlivých finančních domů liší.

Gabriela Hájková

11. 5. 2017 0:00 | běžné účty
Doba čtení: 3 minuty