Hlavní navigace

burza

Trumfla socialistická burza burzovnictví minulé?

V dnešní době existuje řada burz. Akciové, komoditní atd. V socialistickém Československu ale burzy fungovaly trochu jinak. Jednalo se spíš o bleší trhy.

Doba čtení: 10 minut

Rady pro pokročilé: obchodujte na evropských burzách. Víme, co musíte znát

Obchodování na českém trhu s akciemi už může leckomu přijít nedostatečné. Titulů k nákupu je tu poměrně málo, a pokud chcete mít větší výběr, obchodování v zahraničí se nevyhnete.

Doba čtení: 9 minut

Rady začátečníkům: jak fungují burzy a kolik stojí na nich obchodovat?

Obchodování na burze láká mnoho lidí. Ne každý má ale znalosti a vyzná se v akciích, burzách apod. Zašli jsme si na seminář banky a vyslechli si, co radí úplným začátečníkům na jednom ze svých seminářů o investování.

Doba čtení: 9 minut

Fortuna zmizí z pražské i varšavské burzy, rozhodla valná hromada

Akcie sázkové společnosti Fortuna zmizí z pražské i varšavské burzy. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada firmy na konci minulého týdne. Společnost stažení akcií oznámila po skončení pátečního obchodování bez dalších podrobností. Plán…

Unipetrol zřejmě stáhne akcie z pražské brzy. Uspěl s nabídkou na odkup

Petrochemický holding Unipetrol se pravděpodobně stáhne z pražské burzy. Polská rafinérská společnost PKN Orlen, která je většinovým vlastníkem Unipetrolu, totiž uspěla se svou nabídkou na odkup menšinových podílů. Podle serveru Patria.cz…

Jak vznikaly první akciovky? Od zámořských cest po londýnskou burzu

Obchodu s akciemi dala v Londýně vzniknout potřeba financovat významné zámořské cesty. Jak se historie přehoupla až k dnešní londýnské burze?

Doba čtení: 4 minuty

Burza, na které se obtížně prováděly platby, ale dnes se tu obchoduje přes 10 000 akcií

Burza cenných papírů ve Frankfurtu nad Mohanem je jednou z nejvýznamnějších v celé Evropě. Přinášíme informace o její historii i o tom, co má na starosti dnes.

Doba čtení: 4 minuty

Vstup do nového týdne se asijským trhům podařil

Asijské akcie s výjimkou čínských titulů obchodovaných na pevninských burzách vstoupily do nového týdne růstem. Zisky se ve většině případů pohybují okolo půl procenta.

22. 5. 2017 11:21
Doba čtení: 2 minuty

Akciové trhy opětovně na nových rekordech

Americkému akciovému trhu se v úvodu týdne dařilo, když si index S&P 500 připsal půl procenta. Vylepšil tak opět svoje historické maximum, když poprvé pokořil a uzavřel nad hranicí 2.400 bodů. Na svůj rekord vystoupal i technologický Nasdaq, zatímco průmyslovému Dow Jones chybí ke zdolání vrcholu ze začátku března necelé jedno procento.

16. 5. 2017 11:25
Doba čtení: 2 minuty

Akcionáři Philip Morris dostanou dividendu 1000 Kč na akcii

Valná hromada v pátek schválila dividendu ve výši 1 000 CZK na akcii. Společnost chystá ve druhém pololetí uvést na český trh novinku v podobě chytré cigarety.

2. 5. 2017 11:12
Doba čtení: 3 minuty

Dospiva: Spekulativní očekávaní ženoucí akcie Fortuny podstatně výš balancují na hranici iracionality

Marek Dospiva minoritním akcionářům vzkázal, že spekulativní očekávaní ženoucí akcie podstatně výše balancují na hranici iracionality. Ti, co koupili akcie Fortuny při primárním úpisu, mohou být dle něj spokojeni, a vzhledem ke zhruba 5% výnosu se jim mohou s nabídkovou cenou 98,69 Kč na akcii s klidem podívat do očí.

Doba čtení: 2 minuty

Globální akciový index na svém historickém maximu

Americké akcie v průběhu včerejší seance těžily z optimistické nálady na starém kontinentě. Zisky ale rozhodně nedosahovaly takových úrovní jako v případě evropských indexů. I asijské trhy pokračovaly ve včerejší rallye. Globální akciový index MSCI vyskočil včera na svoji historicky nejvyšší úroveň.

25. 4. 2017 9:26
Doba čtení: 3 minuty

Akcie rozvíjejících se trhů míří na výsluní

Stávající makroekonomické prostředí, které se odráží v pokračujícím hospodářském růstu a zvyšující se inflaci v rozvinutých ekonomikách, nahrává zvyšování expozice vůči rizikovým aktivům.

31. 3. 2017 10:18
Doba čtení: 1 minuta

Evropské akcie nakonec vyplavaly nad včerejší zavírací kurz

Evropský index Stoxx 600 se nakonec v odpoledních hodinách vrátil ke svým ranním ziskům a aktuálně si připisuje zhruba dvě desetiny procenta. V průběhu obědové siesty totiž skočil do červených trenýrek a nakrátko se potopil pod včerejší zavírací kurz.

29. 3. 2017 17:46
Doba čtení: 1 minuta

Raiffeisenbank nabízí clearing pro obchodování na burze Nasdaq Commodities

Raiffeisenbank začala nabízet zúčtovací služby (clearing) pro obchodování na burze Nasdaq Commodities. Své portfolio podporovaných komoditních burz tak rozšíří o tři nové produkty. Banka totiž získala status General Clearing Member (GCM)…

Výsledkový supertýden na pražské burze – ČEZ, Pegas, VIG, Kofola

Největší březnové události, nizozemské parlamentní volby a zasedání FOMC, jsou již minulostí a předposlední březnový týden bude výjimečně skoupý na významnější makroekonomické údaje.

20. 3. 2017 13:06
trh
Doba čtení: 3 minuty

Pražská burza porazila západoevropské indexy

Pražská burza dnes překonala většinu západoevropských indexů, když si index PX připsal 0,6 %. Hlavními tahouny byly všechny tři banky.

13. 3. 2017 17:49
Doba čtení: 1 minuta

Skupině Stock Spirits výrazně vzrostl čistý zisk. Navrhne vyšší dividendu

Čistý zisk po zdanění Stock Spirits oproti předchozímu roku výrazně vzrostl. Společnost navrhla dividendu na úrovni 5,45 EUR centů na akcii a celková dividenda za rok 2016 tak dosáhne 19,6 EUR centů, jde tedy o výrazné navýšení oproti roku 2015.

8. 3. 2017 11:06
Doba čtení: 3 minuty

Soutěž pro studenty umožní investovat nanačisto milion korun a 50 tis. dolarů

Fio banka s českou burzou RM-SYSTÉM zahajuje další semestr projektu Studentbroker, v jehož rámci mohou studenti 22 spolupracujících vysokých škol nanečisto investovat na světových burzách a soutěžit o nejlepší zobchodované portfolio. Projekt je zde…

Stojaté vody na akciových trzích rozčeřila pouze Itálie

Evropské akcie dnes příliš živou seanci neprožily. Výjimkou byla italská burza, která dnes s drtivou převahou vévodí celému evropskému akciovému trhu.

27. 2. 2017 17:20
Doba čtení: 1 minuta

Tlak regulátora srazil akcie O2 o 3,6 %

Pražská burza se dnes přidala k ostatním evropským trhům, když index PX ztratil 0,7 %. Nejvíce se o to zasloužily akcie O2, které v reakci na zprávy o zvyšujícím se tlaku regulátora na snížení cen za přenos dat, prudce oslabily.

30. 1. 2017 18:26
Doba čtení: 1 minuta

Akciovým trhům dochází dech, k růstu potřebují nový impuls

Evropské akcie rostou třetím dnem, když investoři zůstávají optimisty díky výsledkové sezóně a ekonomickému růstu. Je však patrné, že dalšímu růstu chybí síla.

26. 1. 2017 17:35
Doba čtení: 1 minuta

Pegas Nonwovens odkoupí akcie z varšavské burzy

Společnost oznámila, že ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze z důvodu nízkého objemu obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na kotaci akcií.

6. 1. 2017 10:43
Doba čtení: 2 minuty

Proč nepanikařit během korekcí na kapitálových trzích?

Korekce jsou běžnou součástí života investorů, a musí se s nimi předem počítat. Jejich přílišné prožívání a neklid na naší straně mohou být spíše na škodu.

Doba čtení: 4 minuty

Jaké jsou klady a zápory indexů a indexových fondů?

Sledování určité části trhu přes index přináší pro investory na jedné straně pozitiva, ale na straně druhé také negativa. Pojďme se na ně společně podívat.

21. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Výsledky Pegas Nonwovens překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách

Výsledky hospodaření překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách. Celková produkce přesáhla více jak 25 kt, čímž navázala na příznivý vývoj v první polovině roku.

24. 11. 2016 9:19
trh
Doba čtení: 2 minuty

Unipetrol: Výsledky pozitivně ovlivnila platba od pojišťoven

Přečtěte si analýzu výsledků petrochemické skupiny Unipetrol od analytika J&T Banky.

20. 10. 2016 9:49
Doba čtení: 2 minuty

Nejlepší seance pro americké trhy za poslední dva týdny

Americký index S&P 500 zaznamenal nejvyšší růst za poslední dva týdny. Vývoj v Asii byl velmi poklidný a podobný charakter obchodování se asi přesune i na evropský trh.

19. 10. 2016 10:21
Doba čtení: 2 minuty

Startuje nový ročník projektu Studentbroker. Ten učí studenty obchodovat na burzách

Fio banka spustila ve spolupráci s burzou RM-SYSTÉM další ročník dvouměsíčního projektu Studentbroker. Ten je určen pro studenty ekonomických oborů vysokých škol a v rámci něj mají možnost si nanečisto vyzkoušet investovat na českých a světových…

Burzy podpořilo očekávání nadále velmi uvolněné měnové politiky

Americké akciové trhy včera zahájily poklesem, když hlavní roli v úvodu seance hrálo vybírání předchozích zisků a nejistota ohledně načasování zvýšení úrokových sazeb v USA.

18. 8. 2016 9:52
Doba čtení: 1 minuta