Hlavní navigace

Unipetrol zřejmě stáhne akcie z pražské brzy. Uspěl s nabídkou na odkup

Sdílet

Jiří Hovorka 7. 2. 2018

Petrochemický holding Unipetrol se pravděpodobně stáhne z pražské burzy. Polská rafinérská společnost PKN Orlen, která je většinovým vlastníkem Unipetrolu, totiž uspěla se svou nabídkou na odkup menšinových podílů.

Podle serveru Patria.cz investoři v dobrovolné nabídce na odkup akcií Unipetrolu nabídli celkem 31,05% podíl ve firmě. PKN Orlen tak dosáhne na zhruba 94% podíl v Unipetrolu. Cíl její prosincové nabídky drobným akcionářům byl dostat se nad hranici 90 procent.

Za akcii firma nabídla 380 korun, celá akce tak polského vlastníka vyjde zhruba na 20 miliard korun. Cena akcie na burze se dnes kolem třetí hodiny odpolední pohybuje kolem 376 korun.

Polský vlastník v prosinci uvedl, že jeho záměrem pro výkup akcií je právě jejich stažení z pražské burzy. Firma nyní může svolat valnou hromadu, na které rozhodne o vytlačení zbývajících minoritních akcionářů. Po ní pak může dojít ke stažení z burzy.

Unipetrol bude na burze scházet už jen jako možnost určitého odvětvového rozrůznění nabízených titulů, komentuje situaci analytik Petr Hlinomaz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).