Hlavní navigace

Evropské akcie nakonec vyplavaly nad včerejší zavírací kurz

 Autor: Shutterstock
Evropský index Stoxx 600 se nakonec v odpoledních hodinách vrátil ke svým ranním ziskům a aktuálně si připisuje zhruba dvě desetiny procenta. V průběhu obědové siesty totiž skočil do červených trenýrek a nakrátko se potopil pod včerejší zavírací kurz.
Miroslav Frayer 29. 3. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropský index Stoxx 600 se nakonec v odpoledních hodinách vrátil ke svým ranním ziskům a aktuálně si připisuje zhruba dvě desetiny procenta. V průběhu obědové siesty totiž skočil do červených trenýrek a nakrátko se potopil pod včerejší zavírací kurz. Několik desítek minut před koncem dnešního obchodování se nad hladinou drží většina sektorů, nicméně třem z nich se z hlubin vynořit nepovedlo. V dnešním souboji se tak nejvíce dechu dostává realitním developerům a farmaceutickým společnostem, jejichž akcie přidávají 0,6 %. Naopak nejvíce tonoucím jsou finanční domy se ztrátou 0,3 %.

KL20

Americké akcie na začátku dne mírně rostou, a to o 0,1 %. S největšími zisky do obchodování vlétly akcie ropných společností poté, co statistiky ukázaly na nižší než odhadovaný nárůst zásob černého zlata. Největší protivítr fouká akciím utilit, které prozatím padají o 0,6 %.

Pražská burza dnes zakončila s červenou nulou. Zisky ve výši přesahující jedno procento společností Fortuna a VIG kompenzovaly ztráty Unipetrolu či Komerční banky. Z velkých emisí se v kladných číslech udržela jen rakouská Erste, která přidala 0,6 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když zobchodovaný objem dosáhl pouze dvou třetin ročního průměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).