Hlavní navigace

LIFTIA se stává autorizovaným poradcem pražské burzy pro trh START, celkem je už 9 poradců

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 15. 9. 2021

Liberecká firma LIFTIA se stává devátým autorizovaným poradcem pro uvádění firem na trh START Burzy cenných papírů Praha. Dnes o tom média informovala přímo Burza cenných papíru Praha (BCPP)

Trh START je určen pro malé a střední firmy, a je součástí Burzy cenných papírů Praha. Liftia je v pořadí devátým poradcem pro společnosti, které uvažují o vstupu na kapitálový trh. V současné době společnost připravuje IPO společnosti

Firma LIFTIA v současnosti pracuje na přípravách IPO společnosti FIXED.zone a.s.

Je skvělé, že se LIFTIA aktivně zapojí do vyhledávání potenciálních emitentů pro trh START. Pro úspěšné fungování jakéhokoliv trhu jsou aktivní poradci naprosto klíčovou součástí infrastruktury. Pevně věřím, že chystaná emise, na které se LIFTIA v roli poradce podílí, bude úspěšná, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Celou svou profesní kariéru se věnuji investicím do převážně tuzemských růstových společností z řad menších a středních podniků. V trhu START od počátku spatřuji důležitou spojku mezi podnikateli a drobnými tuzemskými investory, pro které byla dosud možnost vložit prostředky do místních firem poměrně omezená. Těším se na další rozvoj trhu START a věřím, že LIFTIA bude přinášet další zajímavé emise, doplňuje  Tomáš Morava, zakladatel společnosti LIFTIA.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).