Hlavní navigace

Fortuna zmizí z pražské i varšavské burzy, rozhodla valná hromada

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 2. 2018

Akcie sázkové společnosti Fortuna zmizí z pražské i varšavské burzy. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada firmy na konci minulého týdne. Společnost stažení akcií oznámila po skončení pátečního obchodování bez dalších podrobností.

Plán majoritního vlastníka skupiny Penta (s 80,2 %) na stažení akcií Fortuny z burzy byl znám již delší dobu. V lednu Penta nabídla minoritním akcionářům odkup akcií z pražské burzy za 182,50 koruny. V pátek akcie ukončila obchodování na úrovni 180 korun za akcii.

Penta se chce soustředit na další intenzivní rozvoj Fortuny, a to zejména na trzích střední a jihovýchodní Evropy. Vzhledem k tomu, že realizace těchto plánů bude finančně náročná, ovlivní to schopnost Fortuny vyplácet dividendy. Proto se Penta rozhodla navýšit svůj podíl na 100% a stáhnout akcie z veřejného obchodování na pražské a varšavské burze. Navíc stažením akcií z veřejného obchodování bude moci dojít k realizaci stanoveného plánu rozvoje Fortuny rychleji a jednodušeji, uvedla společnost v lednovém prohlášení. Fortuna působí v Česku, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Chorvatsku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).