Hlavní navigace

Akcie rozvíjejících se trhů míří na výsluní

Autor: Shutterstock
Miroslav Frayer

Stávající makroekonomické prostředí, které se odráží v pokračujícím hospodářském růstu a zvyšující se inflaci v rozvinutých ekonomikách, nahrává zvyšování expozice vůči rizikovým aktivům.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stávající makroekonomické prostředí, které se odráží v pokračujícím hospodářském růstu a zvyšující se inflaci v rozvinutých ekonomikách, nahrává zvyšování expozice vůči rizikovým aktivům. Přestože nový vládní aparát v USA dostal při snaze shodit dosavadní zdravotnickou reformu ze stolu za uši, měla by být nová opatření směřující do vyšších výdajů na infrastrukturu, na podporu energetického sektoru nebo uvolněnější regulace finančního odvětví pozitivním stimulem pro nadcházející vývoj. Ustupující obavy z tvrdého přistání v Číně a naopak zlepšující se výhledy na její HDP v letošním roce zvýší poptávku po některých aktivech v rozvíjejících se zemích.

V tomto kontextu doporučujeme převrstvovat portfolia ve prospěch akciových trhů, a to zejména s ohledem na rozvíjející se trhy. Navíc inflační vývoj v těchto zemích ukazuje spíše na pokračující pokles, což by mohlo znamenat, že přes tendence centrálních bank vyspělých zemí začít měnovou politiku zpřísňovat by mohly být měnové kohouty v rozvíjejícím se světě ještě nějaký čas otevřené. Naproti tomu dluhopisy rozvinutých států doporučujeme podvažovat. Zároveň už příliš nevěříme americkému dolaru a naopak jsme zvýšili expozici vůči evropské měně. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).