Hlavní navigace

Jaká investiční strategie stojí za úspěchem Warrena Buffetta?

Tohoto člověka není třeba dlouze představovat, protože takřka všem je znám. Věděli jste ale, jakým způsobem o svých investicích přemýšlí a jak je vybírá?

29. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Porovnání: futures a opce spojené s akciovými tituly

Oba dva druhy finančních derivátů nabízejí pozitiva i negativa. Porovnáme si tyto finanční instrumenty podle čtyř základních parametrů.

22. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Komerční banka spustila službu pro majetné investory

Investiční kapitálová společnost Komerční banky (IKS) nabízí službu správy portfolia. Službu IKS Investiční manažer mohou využít fyzické osoby i korporátní klienti, které se o způsob zhodnocování peněz nechtějí příliš starat. Využitím služby…

Životní pojištění Kooperativy většině klientům připíše zhodnocení 3,4 %

Většina klientů životního pojištění Kooperativy získá zhodnocení za rok 2014 ve výši 3,4 %. „Klientům u běžně placeného životního pojištění připíšeme za loňský rok celkové zhodnocení 3,4 %. Běžně placené pojištění má u nás sjednáno více než 95 %…

18. 5. 2015 16:25

Transformované penzijní fondy inflaci překonaly, přesto se nevyplatí

Penzijní fondy původního penzijního připojištění prozatím inflaci pokořily. Budoucnost mají tzv. účastnické fondy. Jak vybrat ten správný?

Zatímco vy chudnete, bohatí bohatnou

Chcete žít ve světě středních vrstev, chudých nebo bohatých? Nechcete strávit padesát let svého života prací pro bídné peníze? Strach z nedostatku znemožňuje vidět hojnost, kterou nám život nabízí.

Doba čtení: 7 minut

Jaké jsou role investičních bank ve finančním světě?

Popularita investičních bank po roce 2008 poměrně poklesla a vrací se pomalu zpátky na původní výsluní. Jak mohou jejich produkty pomoci jednotlivcům a společnostem?

24. 4. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Na pražské burze budete moci nově koupit akcie Slovak Telekomu

Burza cenných papírů Praha začne od 12. 5. 2015 obchodovat také akcie společnosti Slovak Telekom (pod zkráceným názvem STX, ISIN SK1110017722) na trhu Free Market v českých korunách. Cena za akcii bude oznámena hned po jejím stanovení v rámci…

Domácnosti ve světě bohatnou. Ty české ale pomaleji

Češi měli na bohatnutí na rozdíl od Západu o 40 let méně. Spolu s tím, jak konzervativně investují, doženou například současnou úroveň Němců až v roce 2055.

Doba čtení: 3 minuty

Jaká rizika nese investování do rozvíjejících se trhů?

Rozvíjející se trhy představují pro investory oblast, která je nutně spojená s jejich větší pozorností, protože tyto trhy jsou mnohem rizikovější při srovnání s těmi rozvinutými.

17. 4. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Fondy kvalifikovaných investorů budou přístupnější

U fondů kvalifikovaných investorů (FKI) stát plánuje velká změny. Zatímco v současné době je počáteční investice stanovená na 125 000 euro (3,4 mil. Kč), nově by se podle Ministerstva financí měla tato hranice snížit na 10 000 euro (275 000 Kč)…

Jak nakupovat akcie a dluhopisy na základě fundamentálního přístupu

Price/Earnings poměr a analýza diskontovaného cash-flow jsou dva základní přístupy pro ocenění a ověření vhodnosti investice do cenného papíru. A to nejen pro fundamentální přístup.

Doba čtení: 6 minut

Rizika, kterým čelí každá akcie

Investování do akcií v sobě může nést specifická rizika v závislosti na společnosti a odvětví, v rámci něhož budeme investovat naše peníze. Tento článek se však naopak zaměřuje na univerzální rizika, která se dají spojit s každou akcií.

3. 4. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Seznamte se s hlavními akciovými indexy na americkém trhu

Na světě existuje mnoho různých akciových indexů, ale my si nyní představíme pouze ty z USA. Víte, se kterým indexem neuděláte chybu?

Doba čtení: 6 minut

Vyplatí se jít do podílového fondu, nebo investovat sám?

Je výhodnější být pasivním investorem a investovat prostřednictvím podílových fondů, nebo se raději této činnosti aktivně věnovat sám?

Doba čtení: 5 minut

Investorský hit letošního jara – energie

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu zaznamenalo od července 2014 víc než 4násobný nárůst spravovaných peněz.

12. 3. 2015 11:07
Doba čtení: 1 minuta

Lidé znovu objevují podílové fondy. Vyplatí se do nich vložit peníze?

Své peníze máme převážně v bankách, kde je užírá inflace. Podílové fondy přitom představují atraktivní možnost, jak peníze zhodnocovat v dlouhodobém horizontu.

Doba čtení: 5 minut

Zdanění akcií: Jak na časový test a dividendy?

Na některých zahraničních trzích, oproti pražské burze, jste mohli solidně na akciích vydělat. Pokud chcete začít investovat, tak pozor na časový test a daně.

Doba čtení: 5 minut

3 tipy, kam uložit peníze na příští dva roky

Inflace v roce 2015 dosáhne záporných sazeb, přesto nabízí zajímavé příležitosti, jak zhodnotit své peníze s poměrně nízkým rizikem.

25. 2. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Spotřeba kávy v příštích letech poroste, zásoby se ztenčí

V následujících pěti letech by mohla vzrůst celosvětová spotřeba kávy o 25 procent.

18. 2. 2015 16:30
Doba čtení: 1 minuta

Jak na provize? Vyplácet po celou dobu trvání smlouvy

Pojišťovny, finanční poradci, Ministerstvo financí ČR, Česká národní banka a někde mezi nimi stojí zájmy klienta. Je to jako pětiboj.

Doba čtení: 4 minuty

Co můžete očekávat od roku 2015?

V lednu málokdo tušil, že sklonek roku bude hektickým obdobím ve znamení velkých změn v oblasti daňových režimů u investičního životního pojištění. Jenže to nebyly jediné změny, které uplynulý rok přinesl.

21. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 10 minut

Do podílových fondů investuje jen zlomek z nás

Podílové fondy nejsou pro Čechy příliš atraktivní. Jen 8,5 % lidí jich využívá pro zajištění na stáří.  Potvrdil to průzkum společnosti Pioneer Investments: „Náš průzkum potvrdil, že lidé v ČR si uvědomují nutnost vytvářet si vlastní finanční…

Jaký je investiční výhled na rok 2015?

Čeká nás vyšší volatilita na trzích, boj centrálních bank s deflací, nízké úrokové sazby, silný dolar a levná ropa. Jak podle toho navigovat investice v roce 2015?

Doba čtení: 10 minut

Chcete být finančním poradcem? Ověřte si, jestli na to máte

Česká republika patří mezi země s největším počtem finančních poradců na tisíc obyvatel. Zdaleka ale nejde o to, že by běžná populace měla výrazně nižší úroveň finanční gramotnosti, než je tomu v sousedních státech. Finanční poradenství je u nás…

Jak vydělat na stíracích losech?

Netradičním vánočním dárkem jsou stírací losy, které někteří z nás najdou pod vánočním stromečkem. Jak se losy podobají finančním produktům a u kterého losu je největší šance na výhru?

Doba čtení: 4 minuty

Uživatelé Mobilního eKonta od Raiffeisenbank mohou nově spravovat investice

Raiffeisenbank ve své aplikaci Mobilní eKonto nově umožňuje aktivní správu investic, tedy nákupy a prodeje podílových fondů či náhled portfolia. V Mobilním eKontu nově najdete seznam nakoupených podílových fondů i graf vývoje portfolia včetně…

12. 12. 2014 15:01

Šest největších rizik spojených s dluhopisy

Dluhopisy se na první pohled mohou jevit jako velmi bezpečná a jasná investice. Na druhé straně je však potřeba mít na paměti také rizika, která se s tímto instrumentem neodmyslitelně pojí.

Doba čtení: 5 minut

Adam Lessing, Fidelity: I s malými investicemi dosáhnete na velké částky

Zapomeňte na vysoký důchodový příjem od státu. Je nutné přijmout odpovědnost za své investice a to nejlépe tím, že začnete šetřit co nejdříve.

Doba čtení: 7 minut

Diverzifikace chrání investiční portfolia před totální destrukcí

Investiční manažeři nesázejí jen na intuici. Často se snaží najít nekorelovaná aktiva. O co jde a s čím mohou pomoci vám?

Doba čtení: 5 minut