Hlavní navigace

Equa bank nabízí nové investiční fondy, dočasně bez vstupních poplatků

Sdílet

Lenka Kašparová 4. 3. 2021

Equa bank rozšiřuje svou nabídku investičních fondů. Jedná se například o fondy, které se zaměřují na firmy nabízející udržitelná řešení z pohledu životního prostředí, demografického vývoje nebo sociální udržitelnosti. Nový fond v nabídce BNP Paribas Funds – Environmental Absolute Return Thematic cílí na ekologicky šetrné firmy. Je veden v korunách a jeho rizikovost je na stupnici SRRI 4, přitom indikátor SRRI (Synthetic Risk and Reward Indicator) se pohybuje na stupnici od 1 do 7, kde stupeň 1 znamená nejmenší riziko.

Banka současně od počátku března přichází s nabídkou investování do všech fondů bez vstupních poplatků. Akce trvá do konce dubna. Equa bank nabízí pravidelné i jednorázové online investování, podle toho jaké investiční cíle si zvolíte. Investovat přitom můžete do 39 korunových fondů pokrývajících globální i regionální akciové a dluhopisové trhy.

Pokračujeme v rozšiřování nabídky fondů s tematickým zaměřením. Investiční strategie tematických fondů bývá klientům více srozumitelná. Příkladem atraktivního investičního tématu jsou udržitelné investice, tedy investice do firem, které snižují environmentální (E), sociální (S) a governance (G) rizika, ta souvisí se způsobem, jakým jsou společnosti řízeny, říká David Kögler, ředitel investičních produktů Equa bank.

Equa bank se má ještě v průběhu prvního pololetí roku 2021 sloučit s Raiffeisenbank. Dohodu o akvizici podepsala vídeňská centrála Raiffeisen s britským investorem AnaCap, který Equa bank vlastní.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).