Hlavní navigace

Tipy pro mladé investory při správě investičního portfolia

Čím dříve začneme s investováním, tím více času budeme mít na vytvoření pozitivní hodnoty našeho portfolia v průběhu let. Buďme ale stále trpěliví a ve střehu.

Doba čtení: 4 minuty

Mince z drahých kovů. Vaše peníze uloží nebo zhodnotí

Mince, prostě menší nebo větší kovový předmět, který nám překáží v peněžence. Jenže existují i mince, které v peněžence nenosíme. Můžete s nimi sice platit, ale byla by to velká škoda. Mají totiž vaše peníze uložit nebo zhodnotit.

Doba čtení: 4 minuty

ČNB varuje před obchodní platformou Binatex

Česká národní banka upozornila na obchodní platformu Binatex, která na území ČR nabízí obchodování s binárními opcemi. „Platformu Binatex provozuje společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP využívající pro svoji činnost bankovní účty v České…

Základy finančních derivátů jednoduše a na příkladu

Názvy těchto investičních nástrojů mohou znít poněkud mysteriózně a vzdáleně. Proto se na tuto oblast podíváme skutečně neodborným a lidským pohledem na příkladu fiktivní farmy s kuřaty.

Doba čtení: 5 minut

Česká spořitelna spouští fond pro zkušené investory

Česká spořitelna spustila začátkem května 2017 nový akciový fond Stock Small Caps. Učinila tak prostřednictvím Erste Asset Management. Tento akciový fond je vhodný pro dlouhodobé investice na 5 a více let. „Je určen především pro zkušené a…

Podle jakých ukazatelů si vybrat akcii?

Přístupů, jak vybrat správnou akcii do svého portfolia, je mnoho. Rozhodnutí se musí odvíjet například od toho, jaké riziko jste ochotni akceptovat a jaký výnos očekáváte. Většina investorů preferuje hodnotové investování. Cílem hodnotové…

Prodat s co nejvyšším ziskem. Jak funguje venture, rizikový kapitál?

Chcete-li zažít více vzrušení nebo nervů, můžete se poohlédnout po netradičních investicích. Peníze můžete vložit přímo do kapitálu nějaké firmy a kromě inkasa zisku i ovlivňovat její směřování.

26. 4. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Fio banka spuoští další Školu investování. Semináře jsou zdarma

Fio banka spustí jarní kolo Školy investování, v rámci které nabídne 34 seminářů v různých městech ČR. Účast na nich je zdarma. Investiční semináře proběhnou během dubna a května. Vybrat si můžete mezi 3 různými tématy.  Škola investování…

Centrální banka varuje před společností Dream Vest Europe

Česká národní banka upozornila na projekt „Dreamvestice“, který veřejně nabízí investice do dluhopisů emitenta DreamVest Europe LTD.: ISIN CZ0000000765, ISIN CZ0000000773, ISIN CZ0000000757. Centrální banka upozornila, že investice do…

Pozor na investice u Questra World a Atlantic Global Asset Management, nemají licenci

Česká národní banka upozornila na společnost Atlantic Global Asset Management a společnost Questra World, které vystupují jako členové obchodní skupiny Questra Holding. Společnosti nabízejí prostřednictvím svých zástupců obhospodařování majetku a…

Ropy je hodně, tak snížíme těžbu a cena se zvýší. Co nás čeká?

Ropy je více, než se jí dá prodat, hromadily se zásoby a její cena začala klesat. Tak se dá zjednodušeně popsat vývoj cen ropy. A jak zvýšit cenu? Máme pro vás výhled pro rok 2017.

6. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Investiční předsevzetí pro rok 2017

Jaké by si měl dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky?

12. 1. 2017 16:01
Doba čtení: 6 minut

Je lepší nakoupit akcie, nebo ETF?

Je obtížné konstatovat, zda je výhodnější investovat do akcií, nebo ETF, ale existují situace, které by hrály ve prospěch jedné z nabízených možností.

Doba čtení: 5 minut

Investování: které rady a poučky už dávno neplatí?

Některé investiční položky už dávno neplatí. Čím se řídíte, když investujete?

Italské referendum – na co se připravit?

O víkendu proběhne klíčové ústavní referendum v Itálii, které v případě neúspěchu může skončit pádem vlády Matea Renziho a ve finále teoreticky až vypsáním předčasných voleb.

2. 12. 2016 16:41
trh
Doba čtení: 1 minuta

Jak začít s investováním do akcií?

Akcie jsou z historického pohledu velmi výkonnou třídou aktiv, ale to neznamená, že si můžeme dovolit vypustit přemýšlení samo o sobě a některé základní principy investování.

25. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak se vyznat ve strukturovaných investičních produktech?

Alternativní investiční příležitosti nabírají v dnešní době na svém významu, protože investování jako takové již není pouze o akciích nebo dluhopisech. Nabídka je mnohem širší.

18. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak profitovat z inflace při investování?

Existují investiční nástroje, jejichž hodnota koreluje s vývojem inflace. Příkladem za všechny mohou být nemovitosti, zlato, ropa nebo třeba dluhopisy vázané na inflaci.

Doba čtení: 5 minut

Fio banka zahajuje další Školu investování. Semináře jsou zdarma

Fio banka zahajuje další ročník Školu investování, v rámci které během podzimu proběhne ve 14 městech 34 přednášek ze světa kapitálových trhů. Kurzy budou pro začátečníky i pokročilé. Účastníci za ně nic neplatí, jen se musí zaregistrovat. Akce…

Jak síla masy lidí pohání kapitálové trhy?

Psychologie a behaviorální finance mohou ovlivňovat naše investiční rozhodnutí, pokud svým přemýšlením spadneme do davového šílenství, které nemá racionální základ.

4. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Fio banka poskytuje úvěr na obchodování s 0% úrokem

V úterý 1. listopadu 2016 spustila Fio banka novou akci, v rámci které odpustí investičním klientům úroky za čerpání úvěru na obchodování v Německu. Úvěr na obchodování tedy můžete využít s úrokem 0 %. Akce se vztahuje na nové i současné klienty,…

2. 11. 2016 9:42

6 nebezpečných manévrů začínajících investorů

Existují některé běžné chyby, které by měli mít začínající investoři na paměti, než začnou vybírat akcie jako Buffett nebo shortovat jako Soros. Ukážeme si šest z nich.

21. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

5 důvodů, proč jsou bohatí lepšími investory

Přemýšlení a přístup lidí, kteří vydělali větší peníze, se často odlišuje od průměru. Proto je můžeme brát ve většině případů jako příklad pro vlastní inspiraci.

Doba čtení: 4 minuty

Rizika přílišné diverzifikace našeho investičního portfolia

Diverzifikace je jako zmrzlina – je dobrá, ale jen v přiměřeném množství. Všeho bychom si měli dopřávat s mírou, což platí dvojnásob také ve světě investování.

Doba čtení: 4 minuty

Saxo Bank nabídne digitální obchodování s dluhopisy

Saxo Bank od října nabídne digitální obchodování s dluhopisy. Klienti banky získají přímý přístup k nabídce více jak 5000 investičních vládních a firemních dluhopisů z celého světa a ve dvaceti různých měnách. Nástroj, který propojí klienty s trhem…

ČSOB umožňuje investovat do nových fondů

Od září 2016 umožňuje Československá obchodní banka investovat do několika nových produktů. Těmi jsou: fond ČSOB Evropský jumper 5, ČSOB Šampioni sportu 3 (lze také jako podkladový fond investičního životního pojištění), ČSOB Úrokové…

Vyberte si své ETF. Co byste měli vědět a na co si dát pozor?

Investovat lze nejen do fondů podílových, ale i fondů burzovně obchodovaných. O co jde? Pro koho je taková investice vhodná? Proč by takto nemohl investovat třeba i Mirek ze šroubárny?

Doba čtení: 9 minut

Inspirujte se: kam investují čeští dolaroví milionáři?

Čeští dolaroví milionáři většinou podnikají v oboru, který sami vystudovali. Sledují situaci v zahraničí a mají povědomí o ekonomické situaci. Do čeho investují?

1. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 5 minut

Češi investují ve chvíli, kdy se chtějí zabezpečit

Rozhodujícími faktory pro to, aby Češi začali poprvé investovat, je snaha o vytvoření finanční rezervy na horší časy nebo na důchod. S tím souhlasí 58 % z těch, kteří nikdy neinvestovali. Pouze 4 investoři z 10 by investováním chtěli zabezpečit své…

6 rozhodnutí, se kterými vám vaše bydlení vydělá na důchod

Říká se, že „jen co začnete vydělávat, odkládejte si průběžně na důchod. Stát se o vás totiž nepostará.“ S tím „státem“ je to vlivem stárnutí populace nejspíš pravda.

Doba čtení: 6 minut