Hlavní navigace

Conseq nakupuje. Nově mu patří Retail Park Poděbradská v Praze

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 1. 2021

Pražský Retail Park Poděbradská nově patří Conseq realitnímu otevřenému podílovému fondu (ISIN CZ0008472859). Společnost o tom informala v tiskové zprávě. Jedná se o poměrně nový retail park, který byl otevřený v květnu 2019.

Mohlo by se zdát, že v době pandemie a souvisejících restriktivních opatření budou retailové nemovitosti ztrácet na hodnotě a atraktivitě. Není tomu tak. Tyto nemovitosti stále nesou zajímavý výnos a se začínajícím očkováním proti covidu-19 očekáváme nárůst optimismu a zájmu nájemců, komentuje Vladan Kubovec, investiční manažer fondu.

V loňském roce Conseq koupil od Tesco Stores retail park v Hradci Králové, který i v těchto, pro obchod nepříznivých dobách, funguje velmi dobře.

Akvizici Conseq pořídil od developerských a investičních skupin KPD Group a Exafin. Park je situovaný v Praze ve Vysočanech v ulici Poděbradská. Technicky se jedná o standardní retail park moderního typu, tedy přízemní budovu, kde má každá obchodní jednotka vlastní vstup z parkoviště. Na parkovišti stojí samostatná budova provozovny McDonald´s a nabíječka pro elektromobily, kterou provozuje společnost ČEZ.

Kupní cenu obchodu se smluvní strany dohodly nezveřejňovat. Finanční otázky poskytla oběma stranám řešila Česká spořitelna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).