Hlavní navigace

Jak finančně zvládnout neplánované rodičovství?

Vychovat dítě je jeden z největších finančních závazků v životě člověka. Podle propočtů statistiků může přijít rodiče v Česku výchova dítěte od narození do maturity až na tři miliony korun.

Doba čtení: 4 minuty

Dluhopisy nejsou určeny pouze pro seniory

Výběr vhodného druhu dluhopisu do investičního portfolia koreluje s fází života, ve které se investor právě nachází. Ukážeme vám čtyři základní fáze života investora a na ně napojené vybrané dluhové cenné papíry.

Doba čtení: 6 minut

Friedrich Strasser, Bank Gutmann: Nerovnost v příjmech roste kvůli daním a investování

Jaké jsou výhody Bank Gutmann oproti jiným bankám? Jsou akcie předražené? A proč nerovnost v příjmech neustále roste? Odpovídal partner Bank Gutmann Friedrich Strasser.

Doba čtení: 5 minut

Cíle pro začínající tradery

Každý začínající obchodník dělá hodně chyb. V rámci cílů bychom se neměli orientovat jen na výsledky. Upřednostnit bychom měli kvalitní proces, obchodní plán a obecně jednoduchý přístup.

14. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Složitá situace na trhu přeje alternativním investicím

Trh je nebývale silně deformován politikou a centrálními bankami, ale nulové úrokové sazby motivují lidi investovat. Kam vložit peníze?

13. 11. 2014 18:02
Doba čtení: 2 minuty

České dluhopisy mají druhý nejnižší výnos v EU

Úroky u 10letých státních dluhopisů České republiky se poprvé v historii státu dostaly pod 1 % s tím, že také překonaly hranici 0,9 %. Země se tak stává druhým nejdůvěryhodnějším dlužníkem v celé Evropské unii. Důvodem pro pokles úroků u dluhopisů…

Ostře sledovaní brokeři

Jaká jsou pravidla komunikace mezi brokerem a jeho klientem a kam se odvolat, pokud máte potíže se svým obchodníkem s cennými papíry?

Doba čtení: 4 minuty

V Praze začíná výstava diamantů, nejdražší stojí téměř půl miliardy korun

V Praze je od čtvrtka 7. listopadu 2014 otevřena unikátní výstava diamantů. „Na výstavě je k vidění přes 200 kusů volných diamantů, jejichž hodnota přesahuje 5,5 milionu USD. S unikátním 64karátovým diamantem tedy přesahuje jejich cena 21,5 milionu…

Jak při investování funguje kvantitativní analýza?

Investování může být velmi náročná zkušenost po stránce emocí. Ponořte se do oblasti matematiky/statistiky a pracujte především s historickými daty.

7. 11. 2014 0:00
Doba čtení: 7 minut

J&T BANKA rozšířila nabídku produktů o fondy životního cyklu

J&T BANKA rozšířila svou nabídku produktů o fondy životního cyklu J&T LIFE. Do fondů můžete investovat od tří tisíc korun měsíčně. V případě potřeby můžete peníze ihned vybrat.  Fondy životního cyklu mají obecně proměnlivou strukturu…

Conseq nově nabízí investice do fondů Fidelity

Společnost Conseq Investment Management nově rozšířila svou nabídku o investice do podílových fondů společnosti Fidelity Worldwide Investment.  Přehled podílových fondů, do kterých můžete investovat, najdete na webu Conseq. Podílové fondy…

Může být investice v Číně zajímavou příležitostí pro budoucí zisk?

Významný ekonomický růst Číny, který souvisí nejen s větší urbanizací této země, vytváří zajímavé investiční příležitosti. Jak zainvestovat?

Doba čtení: 6 minut

Nepleťme si investování s gamblením

Mnoho lidí je přesvědčeno, že není možné z dlouhodobého hlediska na trzích uspět. Své šance na úspěch snižujeme přístupem bez osvědčené a metodické cesty. Už jen to v sobě nese prvek hazardu.

24. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

S ING Bank nově můžete investovat bez poplatků

ING Bank je známá zvláště v oblasti depozit, ve kterých prodává svůj spořicí účet ING Konto nebo termínované vklady. Prostřednictvím internetového bankovnictví je možné investovat i do podílových fondů. Produktová nabídka se ale dnešním dnem…

Na řeckých dluhopisech můžou investoři vydělat až 9 %

Investoři mají stále větší pochybnosti, že Řecko je schopno se financovat po opuštění záchranného programu a to zvláště po prohlášeních premiéra země Antonise Samarase, který oznámil, že země opustí záchranný program dříve než by měla. V únoru…

5 tipů, jak vybrat vhodný podílový fond

Vhodným výběrem podílového fondu se můžete dlouhodobě zajistit na důchod. Jak vybrat ten pravý podílový fond a nenechat se nachytat?

Doba čtení: 4 minuty

Jak nás chrání ČNB před nepoctivými brokery?

Subjektů, které nabízejí zprostředkování obchodu na burzách, stále přibývá. Co musí obchodníci ve skutečnosti splňovat, aby mohli své služby nabízet?

10. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 8 minut

Akcie v USA se začínají přehřívat. Investice dvakrát rozmýšlejte

Investoři do akcií by měli zpozornět. Historický i fundamentální pohled naznačuje, že americké akcie jsou v současnosti drahé.

Doba čtení: 3 minuty

Význam psychologie a disciplíny při tradingu

Úspěšnost obchodníka není založena pouze na znalostech a dovednostech, ale také na schopnosti udržet emoce na uzdě a dodržovat předem nastavenou disciplínu.

3. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

Volba investiční banky ovlivňuje cenu akcií

Vývoj ceny akcií i jiných cenných papírů odráží leccos, módní trendy, počasí – a, věřme tomu, po čase někdy dokonce i kvalitu obchodního modelu firmy. Rada pro všechny: médiím (moc) nevěřte.

2. 10. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak vybrat nejlepší metodu pro ocenění akcií?

Představíme si základní, absolutní a relativní oceňovací modely pro akcie: dividendový diskontní model, model diskontovaného cash-flow a poměrové ukazatele P/E, P/BV, P/S či P/CF.

Doba čtení: 7 minut

Analýza: Ropa a její deriváty

Jaký je krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý výhled analytiků pro situaci na trhu s ropu a jejími deriváty?

17. 9. 2014 15:41
Doba čtení: 2 minuty

Základní představení kvantitativní analýzy při investování

Dnes představíme investiční rozhodnutí učiněná na základě kvantitativního přístupu. Ten směřuje do oblasti matematiky/statistiky a pracuje především s historickými daty.

Doba čtení: 7 minut

Fio Banka zahajuje v řadě měst další bezplatnou Školu investování

Fio Banka opět zahajuje další semestr Školy investování. V průběhu září až prosince se tak mohou zájemci přihlásit na bezplatné kurzy o prostředí burzovních trhů. Banka pořádá 71 seminářů ve více než 50 městech ČR.  Jedinou podmínkou účasti je…

Americký S&P500 pokořil hranici 2000 bodů. Čeká nás na burzách návrat do minulosti?

Hlavní americký akciový index S&P500 včera uzavřel nad hranicí 2000 bodů. Jedná se o nové maximum indexu, které podporuje chování centrálních bank, které tisknou nové peníze a nakupují finanční aktiva. Dobrou náladu na trhy přivála také čerstvá…

Na trh vstupuje nový online broker DEGIRO, slibuje nejnižší poplatky

Na trh vstupuje nový holandský online broker DEGIRO. Jeho cílem je být nejlevnější na českém trhu. Plány má ambiciozní – chce získat 25 až 50 % podílu na trhu. Kromě Nizozemí dnes působí v Belgii a Francii a pokračuje ve své evropské expanzi…

Fondy, které vyplácí ze zisku dividendy

Jak si zajistit finanční rentu? Zajímavou alternativu nabízí dividendové fondy. S fondy máte méně práce a jednodušší zdanění, než s pronájmem nemovitosti nebo s akciemi firem.

Doba čtení: 8 minut

Máte rádi pivo? Nyní do něj můžete i investovat

Česká spořitelna začala nabízet Prémiový dluhopis Světové pivovary. Maximálně může svému majiteli za 4 roky vynést 12 % s garancí investovaných prostředků. Výnos dluhopisu je odvozen od koše akcií 7 mezinárodních pivovarnických společností. „Výnos…

Goodwill, hodnota měnící se v čase

Goodwill. Slovo, které znají zejména ti, kteří se pohybují v podnikatelské a investiční sféře. A právě dosažení co nejvyšší hodnoty goodwill je cílem všech podniků, které se pohybují na našich i světových trzích.

Doba čtení: 3 minuty

Jak investovat do komodit?

Dozvíte se několik možných cest, jak investovat do komodit přes vybrané instrumenty a představíme si jejich výhody a nevýhody.

Doba čtení: 6 minut