Hlavní navigace

Názor k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od Jaro - Nejsem proti zvýšení důchodů u žen. Naproti tomu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 2. 2019 12:44

    Jaro (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

    Nejsem proti zvýšení důchodů u žen. Naproti tomu muži v průměru pobírají důchod o 7 let méně než ženy. Tedy logicky, muži budou chodit do důchodu o 7 let dříve.
    Zvýšení povinných odvodů u OSVČ je stále stejná písnička - lež ČSSD a vlády. Mám zkušenosti jako zaměstnanec i OSVČ a říkám, že přístup k OSVČ je v tomto směru naprosto skandální. Nejenže momentálně hradí OSVČ minimální zálohy na sociální pojištění ve výši 2.388,-- Kč každý měsíc, což odpovídá hrubému příjmu zaměstnance cca. 42 tis. Kč, ale navíc v tom hrazeném pojištění není zahrnuto nemocenské pojištění, které si OSVČ musí hradit zvlášť a částka 2.388,-- Kč je vztahována k minimálnímu vyměřovacímu základu, který je v současnosti pro OSVČ v hlavní činnosti 98.100,-- Kč. To znamená, že pokud OSVČ hradí měsíčně 2.388,-- Kč, není nemocensky pojištěna, hradí sociální pojištění na úrovni hrubé mzdy 42 tis. Kč a její základ pro výpočet započitatelných příjmů pro výpočet důchodu je jen 98.100,-- Kč. A teď ještě chtějí, aby OSVČ platily podstatně více. Krádež za bílého dne a vykořistˇování OSVČ vládou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).