Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od Forejt - Snaha srovnat důchody mužů a žen je jen...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 3. 2019 17:53

  Forejt (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  Snaha srovnat důchody mužů a žen je jen jiný způsob, jak ubrat těm, kteří mají zaslouženě více. Jsou ovšem i důchody vysoké nezaslouženě (bývalí prominenti,důs­tojníci z povolání, politici a pod.). Jediné dva správné ukazatele pro stanovení výše důchodu by měly být - výpočet ze souhrnu výdělků za celý život a event. navýšení za dobu odpracovanou navíc po vzniku nároku na starobní důchod. Ostatní nároky řešit jinak - např. dřívějším odchodem do důchodu, případně mimořádným navýšením u osob, které ze zdravotních důvodů měly omezený výběr povolání.

 • 3. 3. 2019 22:24

  Novák (neregistrovaný) 78.157.157.---

  Forejt, již jste někdy viděl, že by si kapři vypustili rybník? Bývalí prominenti, politici nebo jejich děti, to jsou ti, kteří o tom rozhodují. Připomínám platy jsou započítány, na výpočet důchodu, od roku 1986 , takže dřívější vysoké platy papalášů v tom výpočtu již nehrají roli. Platy současných papalášů si ti novodobí, ve výpočtu důchodu, v parlamentu a senátu pohlídají a dohlédné na to, jak se již stalo, Ústavní soud. Setnout ostatním, skutečně zasloužený, příjem nad 14388 Kč, pro výpočet zásluhové části o 74% na započitatelných 26% je myslím dost velkým trestem. Jejich životní úroveň jde rapidně dolů. Že si měli našetřit? Oni taky nedoporučují život o chlebu a vodě ostatním. Sami odváděli státu mnohonásobně více než ostatní. Jakou například mají skutečnou daň nízkopříjmoví, při daňové slevě na poplatníka 2070 Kč/ měsíčně. To berte jako konstatování faktu. O platbě na sociální a zdravotní, za celý aktívní život ani raději nepíší. Je to ale rozdíl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).