Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od Boženka - Po přečtení příspěvků ač nerada, musím taky něco...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 3. 2019 7:31

    Boženka (neregistrovaný) 212.109.177.---

    Po přečtení příspěvků ač nerada, musím taky něco napsat. Je mi 60 let. Denně chodím po práci za svou maminkou. Před týdnem jsem dojela a poprosila, jestli si můžu uvařit kafe. Maminka se na mě dívá a říká, že vypadám nějak zdrchaně. Tak jsem jí odpověděla, že ona, když byla v mém věku, byla už 5 let v důchodu a já musím ještě 3 roky do důchodu dělat. Nikdy jsem nevěřila, že člověku věkem ubývá sil, až když jsem to poznala na sobě. K důchodu si, jako snad každý z mé generace, dle možností spořím a věřím tomu, že se důchodu dožiji a alespoň nějaký čas si ho i užiji. Z mého pohledu nesouhlasím s odchodem do důchodu v tak vysokém věku, nesouhlasím s vyplácením důchodů lidem kteří nepracovali, fluktuantům, těm kteří vědomě zneužívali daných výhod státu a tím pádem si nezaslouží důchod. Přála bych si, aby byly důchody dány opravdu dle náročnosti práce. Toto je pohled obyčejného člověka, ale můžu říct, že se mi vcelku ulevilo, taky vím, že s tím nic nenadělám, ale jsem ráda, že si i můj názor někdo přečte.

  • 1. 3. 2019 14:48

    ViR

    To tak prostě je. U mne, jelikož jsem muž, bude řádný důchodový věk skoro o devět let vyšší, než byl u mé matky. A ona fakticky odešla z pracovního procesu ještě o půl roku a kousek dříve, protože zaměstnavatel pro ni tehdy (v r. 1991) neměl kvůli reorganizaci práci. Ale byl solidní a dal jí odstupné za sedm měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).