Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od Jaro - Nejsem proti zvýšení důchodů u žen. Naproti tomu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 2. 2019 12:44

  Jaro (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Nejsem proti zvýšení důchodů u žen. Naproti tomu muži v průměru pobírají důchod o 7 let méně než ženy. Tedy logicky, muži budou chodit do důchodu o 7 let dříve.
  Zvýšení povinných odvodů u OSVČ je stále stejná písnička - lež ČSSD a vlády. Mám zkušenosti jako zaměstnanec i OSVČ a říkám, že přístup k OSVČ je v tomto směru naprosto skandální. Nejenže momentálně hradí OSVČ minimální zálohy na sociální pojištění ve výši 2.388,-- Kč každý měsíc, což odpovídá hrubému příjmu zaměstnance cca. 42 tis. Kč, ale navíc v tom hrazeném pojištění není zahrnuto nemocenské pojištění, které si OSVČ musí hradit zvlášť a částka 2.388,-- Kč je vztahována k minimálnímu vyměřovacímu základu, který je v současnosti pro OSVČ v hlavní činnosti 98.100,-- Kč. To znamená, že pokud OSVČ hradí měsíčně 2.388,-- Kč, není nemocensky pojištěna, hradí sociální pojištění na úrovni hrubé mzdy 42 tis. Kč a její základ pro výpočet započitatelných příjmů pro výpočet důchodu je jen 98.100,-- Kč. A teď ještě chtějí, aby OSVČ platily podstatně více. Krádež za bílého dne a vykořistˇování OSVČ vládou.

 • 3. 3. 2019 22:37

  Whyki (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  U odvodu zamestnance na zdravotni nepocitate odvod ktery za zamestnance posila zamestnavateli. Ten odvod je soucasti mzdy zamestnance, dokonce z nej plati dan a neni jen dalsi "buzeraci/zdanenim" zamestnavatele. Je je dusledkem prace politiku: kdyz chteji zvysit odvody tak je pruchodnejsi kdyz to udelaji povinnym odvodem u zamestnavatele. Tim se zvysi cena prace, ale na ukor podnikatelu a firem ne zamestnancu.

  Celkove zdravotni pojisteni zamestnance s hrubou mzdou 42000 je 5670.
  S hrubou mzdou 18 000 to je 2430.

 • 3. 3. 2019 22:43

  Whyki (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Prominte vy jste mluvil o socialnim, tam funguje stejny princip:

  Celkovy odvod za zamestnance na socialni pojisteni s minimalni mzdou 13350 je 4206 mesicne ( suma zamestnanec i zamestnavatel). Tady je videt ze i clovek s minimalni mzdou odvadi vice nez vetsina zivnostniku.... on i ten duchod podle toho bude vypadat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).