Hlavní navigace

Šetříme při nakupování

Sdílet

Cena na cenovce v obchodě nemusí být konečná. Za zboží můžete zaplatit mnohel levněji a nebo také vůbec.

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit. Ve světě financí se skrývá hned několik šerých, ne dobře viditelných míst, ve kterých se ukrývá magické slůvko úspora. My si na některé z nich v následujících tipech posvítíme. Nechte se slovy inspirovat k činům a ušetřete.

30 nejlepších věrnostních programů pro každodenní slevy

Peníze jsou někdy pomyslně na zemi a stačí se pro ně jen sehnout. Možná jste členem věrnostního programu a ani to nevíte. Poradíme vám, jak ušetřit za každodenní nákupy.Kompletní přehled těch nejlepších věrnostních programů, se kterými zaručeně ušetříte.

Co dělat s nepovedeným nákupem?

Zboží zakoupené na internetu musí prodejce bez sankcí přijmout do 14 dnů. Kamenné obchody si určují podmínky samy. Známe to všichni. Kalhoty, které nám ve zkušební kabince parádně padly, doma již nechtějí spolupracovat. Co s tím? Můžete si zvyknout, kalhoty věnovat někomu blízkému, zastrčit do skříně nebo vrátit či alespoň vyměnit. Jaké podmínky musíte při vracení zboží splnit?

Nenechte se při slevovém šílenství okrást

Taky jste propadli nákupní horečce a utrácíte poslední zbytky úspor za povánočně a novoročně zlevněné zboží? Dejte si přitom pozor na praktiky obchodníků, které by vám zlevněný nákup mohly prodražit. Začínají se množit případy, kdy obchodníci chystají na zákazníky různé pastičky, aby v pokladně nechali více peněz, než původně zamýšleli.

Chřipka za 30 Kč nebo za několik stovek?

Lékárny rostou jako houby po dešti a kdo by navíc odolal televizním reklamám? Možná ušetříte 30 korun za návštěvu lékaře, ve skutečnosti zaplatíte mnohonásobně víc. Platby za léky nahrávají farmaceutickým firmám i lékárníkům. Zatímco v roce stálo jedno balení léku (z celkového množství volně prodávaných) v průměru 196 Kč, v loňském roce to bylo již 229 Kč, což je meziroční nárůst o 17 %. Skutečná spotřeba léků však neroste, naopak

Tesco spouští slevový program, Billa kreditní karta nabízí dvojnásobek

Za nákup v obchodním řetězci můžete získat výhody nejen v podobě „lepících bodů“ do propagačních slevových letáků, ale i přímé finanční slevy na další nákupy. Pokud o sobě prozradíte více údajů. Maloobchodní řetězce svádějí tuhý konkurenční boj o zákazníky již dlouho. Hodně vidět je to v našich schránkách a na místech určených pro odkládání reklamních tiskovin v obytných domech. Každý týden to jsou mraky letáků, které oznamují stále nové akční zboží.

Nákupy v aukcích na internetu mají svá kouzla i rizika

Internetové aukce se těší stále větší oblibě. Od prvních vlaštovek v polovině 90.let minulého století své služby nabízejí desítky českých společností, obchodovat se dá i prostřednictvím zahraničních serverů. Co dělat, abyste nenaletěli podvodníkům či si snad neobjednali nějaké zboží, které vám bude kdovíkdy doručeno?

Kolik stojí mít doma školáka?

Zvýšené nároky na peněženku s sebou vaše ratolest přináší už od narození, kdy už jen základní výbavička dokáže pěkně provětrat peněženku. Dalším podstatným a pro rodinný rozpočet bolavým obdobím je obvykle nástup do školy. Na jaké náklady se připravit a jaké se nabízejí možnosti podpory od státu?

S čím ještě v obchodě zaplatíte a kam se obrátit, když obchodník platidlo nepřijme?

Kdo by v dnešní době odmítal přijmout peníze? A tím spíše obchodník – prodejce, pro něhož by měl být zákazník, byť hodlá platit hromadou drobných, pánem… Mylná je však domněnka, že třeba právě ve vaší samoobsluze potravin můžete kdykoliv nákup zaplatit kupou mincí nastřádaných za léta v „prasátku“, anebo vám je dokonce musejí vyměnit za bankovku.

Jste mladí? Vytřískejte maximum na slevách

Mladí lidé dosáhnou na výhody, o kterých si zbytek populace může nechat jen zdát. Díky svému věku mohou získat veliké množství slev, výhod a benefitů. Ty jim nabízejí jak nadnárodní obchodní společnosti, tak i obchodník na rohu ulice, ve které bydlí. Pro uplatnění slevy se musejí prokázat kartou, která potvrzuje jejich sociální status, a pak už jen sbírají výhody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).