Hlavní navigace

Mistrovství světa v kopané 2006

Sdílet

Velké světové turnaje jsou především svátkem sportu. Jsou ale také místem, kde se točí velké peníze. Proto jsme pro vás připravili stránky se základními informacemi o mistrovství doplněnými o perličky finančního charakteru a užitečné rady k dopravě a pojištění.

Letošní Mistrovství světa v kopané – FIFA World Cup 2006 proběhne od pátku 9. června do pátku 9. července ve dvanácti německých městech: Berlíně, Dortmundu, Frankfurtu nad Mohanem, Gelsenkirchenu, Hamburku, Hannoveru, Kaiserslauternu, Kolínu nad Rýnemm Lipsku, Mnichovu, Norimberku a Stuttgartu.

Peníze se fotbalem proplétají jak červená nit bez ohledu na korupční skandály. Nemalé částky zaplatí fotbalové týmy a federace za fobalové stadióny, kluby platí astronomické částky svým hráčům a jiným klubům za hráče, svou cenu mají i vysílací práva a reklamní prostor… a samozřejmě prostor na stadiónu pronajímaný za cenu vstupného na zápasy.

Celkové náklady letošního mistrovství světa odhaduje FIFA na 871 mil. CHF, tj. přibližně 15,8 mld. Kč. Přestože se jedná o poměrně vysokou částku, není nejvyšší v historii. Předešlé mistrovství světa v Japonsku a v Koreji vyšlo přibližně na 17,3 mld. Kč. Ovšem počítá se i s výnosy. Ty by měly dosáhnout cca 80 mld. Kč.

Náklady na pořádání mistrovství světa v kopané
Rok Pořadatel Náklady MS
2006 Německo 15,8 mld. Kč
2002 Korea a Japonsko 17,3 mld. Kč
1998 Francie 3,6 mld. Kč
1994 USA 3,1 mld. Kč
1990 Itálie 2,3 mld. Kč
1986 Mexiko 1,3 mld. Kč
1982 Španělsko 921 mil. Kč

Na své si přijdou též fotbalisté a realizační tým.

V příloze Měšce věnované mistrovství světa v kopané naleznete informace o

A jako vždy přinášíme něco navíc:

Vyhrajte set-top-box

TechniSat Digit - soutez

U příležitosti mistrovství světa ve fotbale a představení nálepky „Umí dobře česky“ pro vás náš sesterský server DigiZone.cz připravil soutěž o set-top-boxy. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a mít trochu štěstí. Chci vyhrát set-top-box.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).