Hlavní navigace

Úspory - jak šetřit a nesnížit si životní úroveň

Sdílet

Nemusíte šetřit jen ten, kdo má hluboko do kapsy. Jde jen o to zbytečně nevyhazovat peníze za něco, co můžete získat levněji anebo co vůbec nepotřebujete.

Šetříme na elektřině, plynu, vodě a topení

Proč platit drahé sazby, když dnes můžete snadno a rychle změnit dodavatele elektrické energie? Nenechte se stresovat, poradíme, jak zaplatit za elektřinu méně.

Šetření energií zdaleka nemusí znamenat snížení komfortu bydlení. Naopak – realizací úsporných opatření můžeme významně zvýšit tepelnou pohodu a kvalitu bydlení.

Šetříme na bankovních službách

Bankovním poplatkům se sice někdy nevyhnete, ale nemusíte platit stovky nebo tisíce korun za bankovní služby. Víme, jak je zlevnit na minimum.

Dozvíte se, jak neplatit vůbec nic, kde zadarmo vybírat hotovost, která karta je nejlepší a jak každodenně ušetřit za naprosto běžné věci k ekonomickému životu.

Šetříme při cestování

Můžete jezdit na výlet autem nebo vlakem, s cetstovkou i bez ní. Vše má své výhody i nevýhody, ale my víme, jak se dá při cestování ušetřit a na co nezapomenout.

Známe vaše práva, s námi víte, na co máte nárok při zpoždění dopravního prostředku. Dozvíte se, jak koupit levné letenky a jízdenky a jak snížit náklady na cestování autem.

Šetříme na pojištění

Pojištění může být výhodné, kvalitní i levné zároveň. Potřebujete jen správné informace pro správné rozhodnutí. Hoďte svou odpovědnost na triko pojišťovně.

Dobrá pojistka vám ušetří peníze nejen, „až se něco stane“, ale dokáže vám kromě klidného spaní nabídnout i doplňkové služby pro každý den.

Šetříme při nakupování

Cena na cenovce v obchodě nemusí být konečná. Za zboží můžete zaplatit mnohem levněji a nebo také vůbec. Peníze jsou někdy pomyslně na zemi a stačí se pro ně jen sehnout.

Dozvíte se nejlepší tipy pro každodenní slevy. Poznáte svá spotřebitelská práva pro nákupy a zjistíte, že se nemusíte bát nakupovat na internetu.

Šetříme v domácnosti

Peněženku vám vysávají drobnosti, kterých si na první pohled ani nevšimnete. Ale šetřit se dá i bez poklesu životní úrovně. Jen místo jedné věci či služby použijete jinou a stejné kvality a přitom levnější.

Ve světě financí se skrývá hned několik šerých, ne dobře viditelných míst, ve kterých se ukrývá magické slůvko úspora. My si na některé z nich posvítíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).