Hlavní navigace

Šetříme na telefonování a poštovném

Sdílet

Neplaťte za drahé volání a za služby, které nepotřebujete. A když chcete efektivně volat, udělejte to, co je výhodné pro vás a ne pro telekomunikační firmu.

Tipy, jak ušetřit za volání a datování (nejen) po Evropě

Regulace cen telefonních operátorů zpřístupní volání na dovolené i vám. Příznivé ceny ale najdete většinou jen u destinací po Evropě, za ostatní si musíte připlatit. Není tomu tak dávno, kdy dovolená v zahraničí znamenala automaticky vypnutý mobil. V opačném případě byl v chodu jen proto, abychom mohli přijímat zprávy, ale hovorům se většina majitelů mobilů vyhýbala jako čert kříži. Není se co divit, ceny byly vysoké.

Legální finta: 990 Kč za minutu hovoru nebo jednu SMS

Poslat SMS z mobilního telefonu nebo zavolat na čísla začínající číslicemi 90 vás již za měsíc může přijít velmi, opravdu velmi draze. Prémiové textové zprávy lze nyní posílat v hodnotě max. 99 Kč za SMS. To se však změní, od 30. listopadu 2010 se limit pro jednu SMS zvýší na 600 Kč a do prázdnin 2011 by měl vzrůst až na desetinásobek stávajícího limitu, tj. 990 Kč

Test: Zavolali jsme věštci. Za pár stovek řekne to, co chcete slyšet

Máte rádi výhled do budoucnosti? A co zdraví, jak to s ním bude? Co s penězi, prací, jak manželství a děti? Na vše vám odpoví věštec. Řekne přesně to, co potřebujete slyšet. Po dvaceti minutách volající, dychtiví slyšet výhled do budoucna, se dozvěděli cenné informace, které v praxi neznamenaly nic jiného, než potvrzení stávajícího stavu, co o sobě volající řekl a sdělení neutrálních vět, které neublíží ani nezabijí.

Vyzkoušeli jsme za vás: datová schránka pro občany a OSVČ

Nebojte se datových schránek. Když je budete ovládat, ušetří vám hodně času a stanou se vaším věrným pomocníkem. Naučíme je vás používat pro každodenní život. Zatímco právnické osoby a státní organizace mají datovou schránku zřízenou ze zákona povinně, u soukromých a podnikajících osob tato povinnost neplatí a datová schránka je pro občany i podnikatele pouze dobrovolná.

Posíláme dokumenty přes datové schránky (návod a video)

Naučíme vás využívat schránky pro sebe, šetřit čas i peníze. Konec běhání na úřady pro razítka do daňových přiznání. Dokumenty pošlete za pět minut a zadarmo. atová schránka je pro občany a OSVČ zcela bezplatná, potřebujete jen počítač s administrátor­skými právy a přístupem na internet.

Datové schránky: Banky myšlenkami uvízly v minulém století

Datovou schránku nově můžete používat k jakékoli korespondenci. Třeba poslat bance výpověď smlouvy, požádat o změnu podmínek, oznámit nové údaje. Ale jen teoreticky. Napadlo nás, zdali je možné s bankami, záložnami, úvěrovými společnostmi či stavebními spořitelnami přes datové schránky komunikovat, případně s nimi vyřizovat oficiální záležitosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).