Hlavní navigace

Finanční gramotnost v teorii a v praxi

Sdílet

Jak správně ovládat osobní finance a kde získat levnější bankovní služby? Kam si jít půjčit a kam pro úvěr raději nejít? Kam vložit přebývající peníze a co dělat, když peníze chybějí? Otázky a odpovědi na jednom místě

V současné moderní společnosti se na každém kroku setkáváme s reklamami a nabídkami, které nás přesvědčují o tom, že právě toto zboží musíme teď mít a právě tuto služba lze pouze teď zakoupit výhodně. Když nemáme peníze, pomůže nám výhodná půjčka bez ručitele, bez úroků, bez poplatků. Můžeme si půjčit na dovolenou, na dárky, na jídlo, na cokoli. Znalost rizik a dlouhodobých důsledků využívání jednotlivých produktů je stále relativně nízká, ačkoli finanční rizika se stala jedním z hlavních témat dnešního světa. Řada rodin, především nízkopříjmových, není schopna splácet dluhy a hrozí jim, že se dostanou do dluhové spirály.

Chceme takto poukázat na stále nedostatečné vzdělání v běžných každodenních situacích občana-spotřebitele, nabídnout praktické příklady, ukázky, řešení běžných životních situací a nastínit východisko.

Oddlužení, exekuce, finty ve spotřebitelských smlouvách

Odborná konference pro běžné občany i odbornou veřejnost

Mohli jste se setkat se s odborníky na jednom místě tváří v tvář . Poslechnout si svědectví člověka, který si prošel oddlužením. Konference o finanční gramotnosti proběhla 10. května 2012 v Praze za lidových 330 Kč. 

Jak se vyznat ve finanční džungli?

Abyste se lépe orientovali v nabídce finančních produktů, připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce s vysvětlením, co který produkt je a k čemu je (ne)vhodný.

V pravém menu si můžete snadno vybrat konkrétní oblast, která vás zajímá.

Nevíte si rady? Pomůžeme vám

Kromě návodů a rad můžete využít naše diskuzní fórum, které je tady plně pro vás. Ptejte se, pište, diskutujte, popisujte své zkušenosti. Do fóra přispívá nejen redakce serveru Měšec.cz, ale také mnoho odborníků na danou problematiku. Hlavně však můžete získat cenné rady z praktického života.

Porovnejte si finanční produkty

Který produkt je ten správný pro vás? Správně si vybrat vám pomohou naše srovnávače a žebříčky. Kromě samotného porovnání si můžete zobrazit detailní informace přímo o konkrétním produktu. A můžete pod ním navíc diskutovat a popisovat své zkušenosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).