Hlavní navigace

Šetříme na pojištění

Sdílet

Pojištění může být výhodné, kvalitní i levné zároveň. Potřebujete jen správné informace pro správné rozhodnutí.

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit. Ve světě financí se skrývá hned několik šerých, ne dobře viditelných míst, ve kterých se ukrývá magické slůvko úspora. My si na některé z nich v následujících tipech posvítíme. Nechte se slovy inspirovat k činům a ušetřete.

Kupte si za pár stovek tým právníků a své starosti přehoďte na ně

Vymáhat svá práva soudně je drahé. Na to sází lecjaký viník, který se tak často vyhne trestu. Jenže domoci se svého práva vůbec nemusí být drahé a prodělat na tom nemůžete.Pojištění právní ochrany je pojistný produkt, který by měl chránit vaši peněženku před náklady soudního řízení nebo právního zastoupení. V případě pojistné události by tedy kvalitní pojištění mělo pokrýt náklady na právníka nebo soudní výdaje.

Pojišťovny spustily revoluci v povinném ručení. Zaplatí vám škodu, za kterou nemůžete

Konkurenční boj pojišťoven na poli povinného ručení se přesouvá od slev k servisu. Součástí smlouvy nově může být přímá likvidace, se kterou přehodíte nepříjemné povinnosti na pojišťovnu. Flotilové slevy, slevy pro slušné řidiče, doplňková pojištění v ceně, na takové vábení si už řidiči při uzavírání povinného ručení zvykli.

Vlastní nešikovnost vám levně pokryje pojištění odpovědnosti (přehled)

Chcete mít jistotu že v nesnázích nezůstanete bezprizorní? Hoďte svou odpovědnost na triko pojišťovně. Zaplatí za vás škody zaměstnavateli i sousedům. Nést odpovědnost za škody, které jste provedli v zaměstnání  nebo i běžném občanském životě, je o to víc frustrující, když zasáhnou do vlastní peněženky.

Devět chyb, které vás mohou připravit o pojistné plnění

Pojištění je ošemetná věc. Platit si pojištění zbytečně a v případě, že mě nepotká pojistná událost se utěšovat přízní osudu? Nebo neplatit a v případě nepříjemných událostí si opakovat: kdybych já byl… Platit si pojištění a pak nedostat nic, to je k vzteku. Občas ale nosíte máslo na hlavě vy a za zkrácené plnění si můžete sami.

Soukromé zdravotní pojištění v nemoci má chyták, od státu dostanete více (TEST)

Státní nemocenské není zrovna vysoké, a proto soukromé pojišťovny nabízejí pojištění, které vám má zaručit stejný životní komfort v nemoci i ve zdraví. Soukromé zdravotní pojištění cílí hlavně na zaměstnance s vyššími příjmy a OSVČ, kterým státní nemocenské při výpadku příjmů nepokryje základní měsíční potřeby. Když vezmeme v úvahu výši teoretického měsíčního plnění v případě nemoci, lze najít v nabídkách pojišťoven cenově rozumný produkt. Jenže jsou zde dva problémy.

Pojištění pokut: plnění získáte jen s trochou štěstí

Je pojištění pokut neetické? Mnozí si myslí, že ano. Pojištění je (asi právě proto) konstruováno tak, že za „jen tak nějakou pokutu“ plnění neuvidíte. Na trhu jej nabízí jediná pojišťovna. Zdarma můžete na jeden rok pojištění získat k povinnému ručení. Poté už se toto pojištění stane pouze doplňkovým a vy si ho můžete sjednat samostatně.

Sedm největších chyb, kterých se můžete dopustit při jednání s pojišťovnou

Jakých nejčastějších chyb se dopouštíte při uzavírání či rušení smluv nebo při hlášení pojistné události? Pokud se jich vyvarujete, můžete na tom vydělat. K napsání tohoto článku posloužila k inspiraci jedna internetová diskuse, kde se rozebírala stížnost klienta, kterému se nelíbilo jednání pojišťovny. Přestěhoval se, nenahlásil písemně změnu bydliště, a proto mu nechodily složenky na pojistné.

Získejte další peníze k nemocenské, stačí dokoupit pojištění od banky

V nabídce některých bank lze najít pojištění měsíčních nákladů. Čekáte flexibilní produkt, který bude šitý na míru? Marně. Pojistné plnění je dáno paušálně a má omezení. V případě ztráty zaměstnání nebo dlouhodobější pracovní neschopnosti se citelně snižují vaše příjmy. Zajistit se proti tomu lze různě, jednou z nabízejících se variant je pojištění pravidelných plateb.

Nabídka pojištění psů a koček je malá, v nouzi musíte pro půjčku

Pojistit se dnes dá kdeco, tak proč ne třeba domácí zvíře? Kromě hospodářských zvířat ale zatím pojistíte pouze psa a kočku. Výjimkou je cestovní pojištění, kde se ochrana vztahuje i na fretku, u pojištění odpovědnosti už budete mít výběr širší. Veterinární zákrok vašeho domácího zvířete vás může vyjít na desítky tisíc. Pomoci vám může pojištění, ale když chybí, musíte vzít za vděk půjčkou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).