Hlavní navigace

Šetříme v domácnosti

Sdílet

Peněženku vám vysávají drobnosti, kterých si na první pohled ani nevšimnete. Ale šetřit se dá i bez poklesu životní úrovně. Jen místo jedné věci či služby použijete jinou a stejné kvality, jen levnější.

Energetické třídy spotřebičů: Vyplatí se podle nich řídit?

Spotřebiče jsou stále úspornější. Štítek oznamující energetickou třídu už na nich někdy spatřil asi každý. Ne všichni si ale umí pod uvedenými čísly představit něco konkrétnějšího. Jak se vyznat v jednotlivých štítcích a jak se vám vyplatí řídit své nákupy právě podle nich?

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit. Ve světě financí se skrývá hned několik šerých, ne dobře viditelných míst, ve kterých se ukrývá magické slůvko úspora. My si na některé z nich v následujících tipech posvítíme. Nechte se slovy inspirovat k činům a ušetřete.

55 drobností, které vám vysávají peněženku

Hledáte levný účet nebo hypotéku? Když chcete ušetřit, začít byste měli především u sebe doma. Možná zapomínáte na drobnosti, které dohromady za rok představují významnou částku. Nevíte, kam vaše peníze stále utíkají, ale vždycky si najdou cestu z vaší peněženky? Možná zapomínáte na drobnosti, které v součtu mohou znamenat podstatnou částku. Snažili jsme se proto shrnout užitečné rady, jak ušetřit v domácnosti.

Vyplatí se klimatizace do bytu? Porovnali jsme ceny a spotřebu

V časech tropických veder začínají někteří z nás přemýšlet jak tomu uniknout. Pokud se nevydáte na prázdniny k pólům, pak přichází v úvahu klimatizace. Kolik to stojí? Před tropickými teplotami stěží uniknete nejen venku, ale i ve svých domácnostech a na pracovištích. Zvláště to pak platí o těch, kteří bydlí přímo pod střechou, pro ty jsou momentální teploty čirým utrpením. Řešení se nabízí několik.

Ze života studenta: na kolej nebo do pronájmu?

Na vysokou školu do cizího města vyráží většina mladých lidí s tím, že svou, studiem unavenou hlavu bude skládat na polštáře patřící některé ze správ ubytovacích zařízení. Často zapomínají alespoň zauvažovat nad možností bydlení v podnájmu. Pokusili jsme se za ně zjistit, jestli to není chyba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).