Hlavní navigace

Šetříme na bankovních službách

Sdílet

Bankovním poplatkům se sice někdy nevyhnete, ale nemusíte platit stovky nebo tisíce korun za bankovní služby. Víme, jak je zlevnit na minimum.

Vyberte si z bankovních účtů bez poplatků

Symbol bezplatných účtů na českém trhu mKonto ve výčtu zůstává po nedávných změnách s výhradami. Konkurence zatím nereaguje, to se může již v prosinci změni

7 tipů, jak ušetřit ve světě financí

Smlouvali jste někdy s bankou o ceny hypotéky nebo s pojišťovnou o cenu povinného ručení? Umíte používat kreditní kartu? Úspory na vás čekají všude kolem, jen je objevit. Ve světě financí se skrývá hned několik šerých, ne dobře viditelných míst, ve kterých se ukrývá magické slůvko úspora. My si na některé z nich v následujících tipech posvítíme. Nechte se slovy inspirovat k činům a ušetřete.

Banky vyměřují úrok k jedné kreditce dvojím metrem

Kreditní karty se s hotovostními operacemi moc nekamarádí. Vysoké poplatky jsou známá věc. Málokdo ale ví, že to není to jediné, co výběr z bankomatu u kreditních karet hotovost prodražuje. I v těchto případech ale existuje pro držitele určitých typů karet jistá alternativa.

Běžný účet zadarmo u drahé banky. Tipy, jak jej snadno získat

Potřebujete mít účet u kamenné banky, využívat všechny služby a neplatit ani korunu? Stačí dodržet jednoduché podmínky anebo v souladu s regulemi banky je splnit pomocí finty. V nabídce účtů pro občany najdete nejrůznější typy účtů, mezi oblíbené patří známé nízkonákladové účty. Ale ne každému vyhovuje takový typ účtu, mnoho klientů potřebuje banku s komplexními službami, hotovostními pokladnami a kamennými pobočkami

Velký test platebních karet: nejlepší a nejhorší kurzy v eurech

Která karta je nejlepší pro platby v eurech a kterou naopak raději neplatit? Pro náš test kurzů eura jsme použili 24 platebních karet na reálném místě v zahraničí. Když máte více než jednu platební kartu, pravděpodobně si lámete hlavu otázkou, kterou kartou v zahraničí platit, která je ta s nejvýhodněj­šími kurzy

Nechte svoji platební kartu vydělávat

Široká nabídka slevových a benefitních programů dělá z karet něco víc, než je platební prostředek. Dobrá platební karta se nejen sama zaplatí, ale ještě vám vydělá nebo ušetří peníze navíc. O to spíš byste měli mít přehled i o tom, která debetní nebo kreditní karta vám nabídne kromě možnosti placení a výběru z konta i něco navíc. Ať už v podobě slev u obchodníka, procenta z nákupu, která vrátí zpět na váš účet nebo v podobě sbíraných bodů, které směníte za zajímavé zboží.

Hotovost v cizině je drahá, vyplatí se ji vybrat předem

Výběry ze zahraničních bankomatů nejsou většinou levná záležitost. Ušetříte platbou u obchodníka nebo si hotovost jednoduše vyberte předem. Zahraniční bankomat vždycky nemusí být nepřítelem, který z vašeho účtu odčerpá několik stovek na poplatcích. Záleží na tom, ze které debetní karty vybíráte, které patří bance a jakou ta má nastavenou úroveň kurzů.

Jak vybírat v zahraničí z bankomatu zadarmo nebo levně (návod)

K hotovosti se dostanete levně, jen musíte použít tu správnou kartu. Nebudete pak platit žádné poplatky anebo vás výběr vyjde velmi lacino. Tipy, jak neplatit poplatky.

http://www.sxc.hu/browse.phtml?f=view&id=241856
dtack@mbox.com.au

Na směně valut ušetříte tisícovku, stačí si porovnat kurzy a neplatit poplatky

Pokud vám dojde na v cizině hotovost, nejjednodušší je vybrat ji z bankomatu. Jestliže bez rozmyšlení vložíte svoji kartu do bankomatu, zaplatíte nejen poplatek za výběr, který začíná na 80 Kč a končí na 140 Kč, ale ještě k tomu i procenta z částky. Nebudeme vás proto strašit cenami za výběr z bankomatu v zahraničí, ty najdete v sazebníku své banky. Máme pro vás tipy, jak bankovní poplatky neplatit anebo je maximálně snížit.

Bezpečné platební karty existují, nebojte se platit na internetu

Panika či obavy ze zneužitých karet je zbytečná podobně jako tvrzení, že neexistuje bezpečná platební karta. Existují způsoby, jak platit kartou bez obav i na internetu. Mezi časté omyly patří suché konstatování, že žádná platební karta není bezpečná. Každá bezpečnost jakéhokoli finančního prostředku je však kompromisem mezi bezpečností a použitelností.

Šest rad, jak nepřijít o peníze a kartu při podezřelé transakci (příběh)

Jste slušným člověkem a bez postranních úmyslů použijete platební kartu pro platbu na internetu. Bohužel, karta není vaše a vznikne kolotoč nedorozumění, na jehož konci chybějí peníze. Banka vyhodnotí provedenou platbu jako podezřelou transakci. Peníze se pak zablokují a mohou zůstat „viset“ u banky do doby, než se záležitost nevysvětlí. Celý proces se tak může protáhnout i na celé měsíce, obzvlášť když v procesu figuruje zahraniční banka z neevropského stá­tu.

Dětské účty jsou v módě, ale pro spoření nevhodné

Dětský účet někdo vnímá jako moderní alternativu vkladní knížky, pro jiného je to bankovní pokladnička s pojištěním. Spořit dítěti prostřednictvím dětského účtu lze, ale závratně vysoké úroky nečekejte. Naopak, poplatky jsou účtovány i dětským produktům.

Jak vybrat nejlevnější účet?

Průzkumy bankovních účtů spoléhající na tzv. průměrného klienta mají zásadní nedostatek: průměrný klient neexistuje. Většina lidí přizpůsobuje využívání bankovního účtu ceníku banky nebo podle ceníku svojí banky vybírá. Proto jsem se rozhodl se na tuto problematiku podívat z jiného úhlu. Jak vybrat a používat účet tak, aby negeneroval vůbec žádné poplatky?

Jak levně platit do zahraničí

Leckdo se už setkal se situací, kdy potřeboval zaslat platbu do zahraničí. První, co nás napadne, je použití platební karty. U malých částek je to bezkonkurenčně nejlevnější způsob platby, protože neplatíme žádný poplatek. Co když ale kartou platit nelze? Způsobů je pořád dost.

Návod, jak v Praze rychle přijít o 1700 Kč. Stačí použít platební kartu

Procházíte se Prahou a potřebujete si zavolat. Mobil je vybitý, peníze došly. Poslední záchranou je platební karta, ale pokud ji skutečně použijete, nedoplatíte se.

Jak přijít o pětinu úspor snadno a rychle

Úročení přes 5 % nebo také sankční poplatek za předčasný výběr ve výši 20 % z vkladu. To je lesk a bída termínovaných vkladů. Termínovaný vklad umí nabídnout zajímavé úročení vašich úspor výměnou za to, že je nebudete mít po sjednanou dobu k dispozici. Zajímavější zhodnocení nabízejí na termínovaných vkladech spíše družstevní záložny.

Banky předčasnou výpověď vkladu trestají, přijdete o úspor

Spořicí účet nebo termínovaný vklad? Druhá možnost nabízí lepší úrok, má ale více podmínek. V případě neočekávané potřeby přijdete rázem o zhodnocení a hrozí i sankce. Pokud budete potřebovat více, bude vás to vždy něco stát. Proto je třeba k termínovaným vkladům přistupovat s rozvahou a ideálně mít vedle úspor rezervu třeba na dostupnějším spořicím účtu.

Šikovné a unikátní spořicí účty vás tahají na pásmový úrok, který nedostanete

Vysoký úrok někdy umí bankám posloužit jako výborný marketingový trik, zavedou-li pásmové úročení, mohou s čísly přímo kouzlit. Přinášíme přehled takových spořicích účtů. V době, kdy je drtivá většina spořicích účtů bez poplatků, je jediným rozhodovacím kritériem o tom, kam peníze uložit, úroková míra. Samozřejmě toto prohlášení platí pouze tehdy, když chcete své peníze zhodnocovat bez rizika a chcete je mít kdykoli k dispozici. 

Spotřebitelské lži bank: inzerují vysoký úrok, ale přijdete o 17 000 Kč

Unikátní spoření, šikovné spoření, perfektní spoření, eMAXimální spoření. Naoko hezký úrok, přidejte fintu pásmového úročení a máme tady chyták na spotřebitele. Pásmové úročení podstatně mění konečný tzv. efektivní úrok, který za uložené peníze dostanete.

Levné účty bez poplatků a nejvyšší úroky na vkladech. Tipy pro letošní podzim

Pro své peníze chcete bezpečné uložení, slušné úroky a k tomu neplatit přemrštěné ceny za bankovní služby. Zdá se to nemožné? Vůbec ne. Abychom vám usnadnili hledání v nejlepších produktech pro vaši peněženku, máme pro vás k dispozici kompletní databázi finančních produktů, které můžete získat jako občané – spotřebitelé u bank, družstevních záložen, pojišťoven a regulovaných úvěrových společností.

Při krachu banky a záložny dostanete až 2,5 milionu korun

Dlouho dopředu předznamenaná novela zákona o bankách přinese navýšení pojištěné částky, zkrácení procesu zahájení výplat, ale i zkrácení promlčecí lhůty.

Finty bank: až 5 % za vaše peníze (ale za dva roky)

Vyšší úrokovou sazbu banky nabízejí výměnou za omezené nakládání s vašimi úsporami. Proto je dobré vybírat pečlivě, nemusíte vždy vydělat. Banky se snaží na termínované vklady upozornit tím, že uvádějí úrokovou sazbu za období delší než je jeden rok, a zkreslují tím tak situaci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).