Hlavní navigace

Šetříme na elektřině, plynu, vodě a topení

Sdílet

Proč platit drahé sazby, když dnes můžete snadno a rychle změnit dodavatele elektrické energie? Pomůžeme vám se změnou.

LED žárovka jako úsporné domácí osvětlení. Vyplatí se?

Příští rok si již nekoupíte ani 60 W klasickou žárovku. Čím tento světelný zdroj nahradit, když vám nevyhovují úsporné žárovky? Až zlevní, tak budou neodolatelné LED žárovky

Dodavatelé elektřiny nabízejí akční fixaci ceny. Nemusí se vyplatit

Na první pohled dobrou nabídku zvažte. Ve spojení s bonusy vypadá lákavě. Před zdražením vás ale neochrání a navíc jde proti vývoji na trhu. Slovní spojení fixace ceny elektřiny má v současné době pro spotřebitele takřka neodolatelný půvab. Všude kolem něj totiž létají procenta, o která se v příštím roce zvýší cena elektřina. Bude to 20, 14, 8 nebo 5 %? To neví nikdo, všichni ale z médií víme, že se cena zvedne. Víte ale, co přesně se bude zvedat?

Ušetřete desetinu spotřeby: malý velký žrout energie „STAND – BY“

Televize, satelitní přijímače, videa či hi-fi věže, všechny tyto spotřebiče mají zabudovaný transformátor. Kvůli němu spotřebujete až 12 % energie navíc. S celkem nenápadným označením „STAND – BY“ se u elektrických spotřebičů setkala již většina z nás. Ukrývá se pod ním nejen jejich pohodlné ovládání, ale také znatelná spotřeba elektrické energie, které připraví naše peněženky o nezanedbatelný peníz. Kolik nás to tedy stojí? Jde o stovky nebo tisíce ročně? Jak se s tímto negativem popasovat?

Nenechte se stresovat. Poradíme, jak zaplatit v příštím roce za elektřinu méně

Bojíte se skokového zdražení elektřiny? Zřejmě nebude tak veliké, jak bylo avizováno. Navíc ho můžete snížit změnou dodavatele, a pomůže také vývoj ceny silové elektřiny. Podle údajů Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jsme spočítali, že průměrné domácnosti stoupne v příštím roce poplatek na obnovitelné zdroje energie (tedy to, co má stát za skokovým zdražováním) o 10 %, a zaplatí tak zhruba tisícikorunu navíc za celý rok.

Změňte dodavatele elektřiny. Víme, kde zaplatíte nejméně

Dodavatele elektrické energie si můžete vybrat. Prošli jsme ceníky všech deseti společností a spočítali za vás, jestli se vám vyplatí změna. Nejste spokojeni s tím, kolik platíte za elektřinu? Jestliže je vaše odpověď kladná, pak můžete buď výrazně omezit její spotřebu nebo změnit jejího dodavatele (ideálně oboje najednou). Tipy, jak snížit spotřebu, pro vás dnes nemáme, ale ukážeme vám, kolik můžete ušetřit na změně dodavatele.

Energie a voda – rána do rozpočtu

Ceny potravin nenápadně rostou, ale jíst se musí. Rodinnému rozpočtu můžeme však ulehčit i jinak. Za energii, vodné a stočné můžeme, aniž bychom jimi plýtvali, ušetřit pár tisícovek ročně. Šetření energií zdaleka nemusí znamenat snížení komfortu bydlení. Naopak – realizací úsporných opatření můžeme významně zvýšit tepelnou pohodu a kvalitu bydlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).