Hlavní navigace

dovolená

Za předčasný konec v zaměstnání vám hrozí nepříjemné sankce

Dát okamžitou výpověď můžete jen v situacích definovaných zákonem. Pokud byste se v práci rozhodli skončit ze dne na den neoprávněně, budete platit.

Doba čtení: 8 minut

Letecký víkend v zahraničí s rodinou: Na co si dát při výběru pozor?

Víkendové letecké pobyty v zahraničí jsou nyní dostupné i pro běžné rodiny. Přečtěte si zkušenost našeho autora, která vás upozorní na nástrahy široké nabídky a napoví, na co si dát při výběru pozor.

Doba čtení: 8 minut

Kam na ledovec aneb Na co se zaměřit při výběru zimní dovolené?

Přemýšlíte kam pojedete v zimě? Zvolili jste správné načasování protože právě začíná období nákupu zimních pobytů. Jak doporučil Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, areál pro svou dovolenou je vhodné vybírat podle…

Firma vám nechce dát dovolenou? Může dostat pokutu 200 000 Kč

Zákon jasně určuje, kdy musíte nastoupit na nevyčerpanou dovolenou z minulých let. Pokud zaměstnavatel tato pravidla nerespektuje, hrozí mu stotisícová pokuta.

7. 10. 2010 0:00
Doba čtení: 12 minut

Co s nevyčerpanou dovolenou?

Workoholici a přepracovaní, kteří nevyčerpali ještě ani loňskou dovolenou, musejí od 1. listopadu z práce ven. Ale co když budou nemocní, propadne jim dovolená?

Doba čtení: 7 minut

Češi a dovolená: Raději za humna než do zahraničí

Období prázdninových měsíců už Češi raději tráví na rodné hroudě, o zahraniční destinace klesá zájem. Vyplývá to z průzkumu ČSOB Pojišťovny, který také zjistil, že se snižuje i průměrný počet dní, po které česká rodina svou dovolenou v zahraničí…

16. 9. 2010 11:55

Na jak dlouhou dovolenou máte nárok?

Na dovolenou má právo každý zaměstnanec v pracovním poměru. Jak se ale vypočítává její délka ve specifických situacích? Přinášíme návod, na jehož základě si ohlídáte své nároky.

Doba čtení: 7 minut

Dovolenou na poslední chvíli letos pořídíte levněji. Poradíme, kde nevybírat

Podle jedné ze statistik asociace cestovních kanceláří jsou letošní ceny za zájezdy Last minute o tisícikorunu níže než loni. Dále přinášíme návod, jak vybrat solidní CK.

Doba čtení: 6 minut

Po Evropě autem, busem, letadlem či vlakem? Porovnali jsme ceny

Cestovat lze různě. Abyste věděli, co vás vyjde nejlevněji, porovnali jsme ceny u běžných dopravních prostředků. Na vás bude zvážit, jestli má větší hodnotu koruna nebo hodina.

Doba čtení: 7 minut

Nejste spokojeni s dovolenou? Reklamujte ji

Vrátili jste se z dovolené roztrpčeni ze služeb, které vám cestovní kancelář poskytla či naopak neposkytla? I dovolenou můžete reklamovat, základním pravidlem je se stížností neotálet. Výsledkem úspěšné reklamace bývá nejčastěji částečné vrácení…

4. 8. 2010 13:38

Na aktivní dovolené se nejraději potápíme

Aktivní dovolená oslovuje stále více lidí. Nejprovozovanějším adrenalinovým sportem, kterým si zpříjemňujeme volný čas je potápění, kterému se na dovolené věnuje 14 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu, který pro GE Money Bank realizovala společnost…

29. 7. 2010 16:11

Kdy a jak může zaměstnavatel nařídit celozávodní dovolenou

Používá se typicky ve výrobních provozech, když nejsou objednávky. Zaměstnavatel ji však nemůže nařídit zaměstnanci s vyčerpanou dovolenou ve formě neplaceného volna.

Doba čtení: 3 minuty

Češi šetří, dovolenu tráví raději doma anebo na ni nejedou vůbec

Přibývá lidí, kteří z finančních důvodů na dovolenou raději nejedou. V letošním roce se mnoho Čechů vzdalo i zahraničních destinací a objevují kouzla českých rybníků.

Doba čtení: 4 minuty

AKTUALIZOVÁNO Cestovní kancelář vyhlásila úpadek. Až 50 turistů uvízlo v Chorvatsku, dalších 400 vůbec nevyjede

V Chorvatsku momentálně uvízlo zhruba 50 českých turistů, kteří vycestovali s českolipskou cestovní kanceláří Svobodná cesta. Ta dnes totiž vyhlásila úpadek a celou záležitost již řeší Česká podnikatelská pojišťovna, u které byla cestovní kancelář…

23. 7. 2010 15:00