Hlavní navigace

Jak ušetřit na dovolené? Ubytování shánět na poslední chvíli a mít více platebních karet

Sdílet

Léto se pomalu blíží a mnoho Čechů tak začíná s plánováním své dovolené. Sberbank přinesla několik tipů, jak na dovolené ušetřit.

Ubytovací aplikace

Pro používání ubytovacích aplikací potřebujete chytrý telefon nebo tablet s připojením k internetu. Ten si ale v zahraničí platit nemusíte, často je k dispozici bez poplatku na letištích, v kavárnách, restauracích nebo na čerpacích stanicích.

Z informací, které banka zveřejnila, vyplývá, že po příjezdu do dané destinace můžete často najít ubytování na aktuální noc i s výraznou slevou. Rozdíl v ceně mezi tím, kolik byste zaplatili při objednávání ubytování dopředu a kolik zaplatíte na místě, pak činí i několik tisíc.

Cestování po kempech

Levnější variantou než ubytování v hotelu může být zapůjčení obytného vozu a cestování po dané zemi na vlastní pěst. V letních měsících vychází půjčení takového vozu na 900 Kč na den. Tato částka se pak dělí mezi účastníky výletu, takže cena na noc za osobu může být i poloviční.

Kempy navíc v dnešní době nevypadají jako zelené louky s polními podmínkami. Výjimkou dnes nebývají ani wellness zařízení, luxusní restaurace či půjčovny sportovního vybavení.

Mapy v offline režimu

Pokud chcete ušetřit na datovém tarifu, stáhněte si do chytrého telefonu předem mapy, které budete potřebovat. Jejich využívání v offline režimu následně nečerpá žádná data.

Mastercard i Visu s sebou

Mít s sebou nějakou hotovost je základ. Platební karty ale doma nenechávejte. Pokud máte tu možnost, vezměte si platební kartu Mastercard i Visu. V zahraničí jsou stále ještě obchody, které akceptují pouze jeden typ platebních karet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).