Spočítejte si...

Zavřít

Podnikatelé se snaží zahrnout dovolenou do daní. Akorát tím na sebe přívolají kontrolu

Pokusit se užít si dovolenou takzvaně na firmu zkouší ročně tisíce podnikatelů. Ve většině případů se jim to ale nepodaří. Finanční úřad je se situací obeznámen, a tak období letních dovolených sleduje.

Vykazovat rodinnou dovolenou jako pracovní cestu je riskantní. Dokonce i když jde o služební cestu v době prázdnin, je nutné ji doložit. Pokud chce mít podnikatel jistotu, že nebude mít později problémy s finančním úřadem, měl by v cestovním příkazu uvést podrobný program zahraniční cesty. Ten může obsahovat i informace, s kým a kde podnikatel jednal, řekla Blanka Štarmanová, daňová poradkyně společnosti TaxVision a portálu www.eDane.cz.

Pokud máte během rodinné dovolené pracovní setkání, je to samozřejmě v pořádku. Na druhou stranu ale jedna pracovní večeře není důvod k odečtení nákladů na týdenní pobyt u moře. Jako pracovní výdaje si můžete odečíst například připojení k internetu, pokud jste jej potřebovali k práci, nebo náklady spojené s předčasným návratem.

Češi pracují přes 40 hodin týdně a volný čas tráví u televize UNIQA zvýšila limity plnění a rozšířila pojištění storna v cestovním pojištění