Hlavní navigace

Jedete o víkendu na dovolenou? Tady budou uzavírky

Sdílet

V Německu začínají letní prázdniny a očekává se druhá vlna dovolených. Předpokládá se tedy, že na silnici o víkendu vyrazí za dovolenou mnoho osobních aut. Pokud se i vy chystáte o víkendu vyrazit na dovolenou, čekají vás kromě kolon i uzavírky. Tento víkend očekáváme nejhorších dopravní situaci v době letních prázdnin směrem do Chorvatska a Itálie. Rozhodně nedoporučujeme turistům cestovat směrem na jih v pátek odpoledne a v sobotu během celého dne, hodnotí prognózy provozu Petr Vomáčka z ÚAMK.

Vídeň

O víkendu bude na hlavním tahu zúžena dálnice A23 na jeden jízdní pruh v každém směru. Stažení provozu je plánováno na noc. Konkrétní časy začátku a konce omezení si ale určí až samotní stavitelé na konkrétních úsecích.

Slovinsko

V současné době se ve Slovinsku staví dálnice A4 mezi městem Ptuj a hraničním přechodem s Chorvatskem Macelj. Už o minulém víkendu se zde tvořily dlouhé kolony v obou směrech. O nadcházejícím víkendu se předpokládá velice podobná situace.

Kromě toho navštíví 30. července 2016 Slovinsko ruský prezident. Celá část slovinské dálnice A2 a tunel Karawanken se kvůli návštěvě Vladimira Putina bude krátkodobě uzavírat celý den mezi 9. a 18. hodinou. Tyto uzavírky se dotknou úseku od tunelu Karawanken až po Lublaň.

Rakousko

Od čtvrtka 28.7. 2016 až do soboty 30.7. 2016 se koná velký festival jižně od města Graz. Na tento festival dle odhadů zamíří přes 120 tisíc návštěvníků z celé Evropy. Příjezd a odjezd účastníků velice zkomplikuje provoz ve směru do Chorvatska, jelikož jezero se nachází kousek od dálnice A9 po které jedou turisté do slovinského města Maribor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).