Hlavní navigace

Jak používat platební karty a peníze na dovolené?

Sdílet

Na dovolené je často velice výhodné, když máte při ruce více platebních prostředků. Sberbank zveřejnila několik tipů, jak zacházet s hotovostí na dovolené.

Vždy je nutné mít u sebe nějaké peníze v hotovosti v místní měně. Rozhodně se nespoléhejte na to, že je možné všude zaplatit platební kartou. Stejně tak nemusí být vždy všude dostupné bankomaty. Je také dobré vzít si s sebou více platebních karet. Může se totiž stát, že někteří obchodníci nebudou akceptovat kartu Visa či Mastercard. Záleží ale na zemích, do kterých cestujete, říká Hana Drápalová ze Sberbank.

V Německu či Rakousku akceptují menší obchody spíše Mastercard. V Americe je o něco více rozšířená Visa. Vhodné je také mít alespoň jednu platební kartu embosovanou, abyste mohli provádět i offline platby.

Pokud chcete mít při výběru z bankomatu jistotu, že se nemůže nic stát, využívejte jen takové bankomaty, které jsou provozovány bankami. A to uvnitř pobočky, ale i směrem do ulice. Oba jsou pod dohledem bankovní ostrahy a je zde tak menší nebezpečí fyzického okradení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).