Hlavní navigace

Názor k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od ViR - Na druhé straně, dcera pracuje v IT a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 2. 2019 21:04

  ViR

  Na druhé straně, dcera pracuje v IT a svého času v jedné nadnárodní společnosti přemlouvala pár svých poměrně schopných kolegyň k přechodu do svého týmu (měla jako podřízené jen samé chlapy) a nepřemluvila z nějakých pěti či šesti dam ani jedinou.

  Všechny raději seděly na klidných administrativních pozicích za "průměrnou" (tedy nikoli vyloženě špatnou) mzdu, "dělaly papíry" a vařily pánům kávu, než aby přešly na místa placená dvojnásobně i více, ale s větší osobní odpovědností. (A někdy i potřebou odolávat tlakům některých šéfů, aby "pustily dál" nedodělanou či nedostatečně otestovanou věc.) Klid a pohoda byly prostě důležitější, než peníze a kariérní postup.

  Když se u této společnosti srovnaly platy žen a mužů, tak ženy neměly ani polovinu toho co muži. Když se ale porovnaly platy žen a mužů na stejné pozici a při stejném množství a kvalitě odvedené práce a zkušenostech, nebyly podstatné rozdíly.

  Jenže "zadarmo" holt zaměstnavatelé peníze nedávají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).