Hlavní navigace

Články související se subjektem Česká kancelář pojistitelů

Komu zdraží povinné ručení? U těchto skupin je to nejpravděpodobnější

Průměrná výše pojistného na povinné ručení každoročně mírně narůstá. Stále jsou však rizikové skupiny, které z pojišťoven více peněz získají, než jí odvedou na pojistném. A právě tyto skupiny se mohou velmi pravděpodobně „těšit“ na zdražení.

Doba čtení: 7 minut

Používáte za volantem mobil? Dělá to většina. Tohle se pak může stát

Je to jen chvilička, podívám se, kdo mi píše, a hned se budu věnovat řízení. Co když ale jedete 130 km/h a chvilička zabere 5 vteřin? To už jste v podstatě poslepu přejeli vzdálenost delší než fotbalové hřiště a vůbec jste přitom nevěděli, co se děje na silnici.

Doba čtení: 7 minut

Produktové novinky v lednu 2018: platba kartou bez příplatků, igelitka nesmí být zdarma

Banky zdražují své služby, i Česká pošta zdražuje své služby a zvyšují se úrokové sazby. Kromě toho si musíte připlatit, pokud chcete od obchodníka igelitovou tašku. Naopak už po vás nesmí chtít poplatek za platbu kartou. Podívejte se, co se ještě v lednu změnilo.

Doba čtení: 20 minut

Komu zdraží povinné ručení? Podívejte se, u koho je to nejpravděpodobnější

Průměrná cena povinného ručení je 2764 Kč. Záleží však na segmentu, do kterého vás pojišťovna zařadí. Pokud patříte do toho, který pojišťovně nevydělává, je možné, že vám pojistné zvýší.

Doba čtení: 6 minut

Povinný příspěvek za vůz bez povinného ručení se vrací. Jak se bude počítat?

Příspěvek do garančního fondu za provoz nepojištěného auta se asi vrátí. Povinný bude muset také platit za náhradu škody poškozeným účastníkům nehody.

Doba čtení: 4 minuty

Nabourali vás? Půjčené auto vám musí zaplatit viník

„Počkejte na prohlédnutí naším technikem.“ Poškozená poslušně čekala, mezitím si půjčila jiné auto. Technik přišel až za 3 týdny, oprava trvala další 2. Pojišťovna se s plněním začala cukat.

Doba čtení: 6 minut

Jak dlouho trvá pojišťovnám, než vám odpoví? (TEST)

Chcete se pojišťovny na něco zeptat a použijete e-mail či kontaktní formulář. Jak dlouho trvá odpověď? Některé 5 minut, jiné 3 dny.

Doba čtení: 5 minut

Populismus na účet řidičů. Nepojištěná auta zaplatí poctiví plátci pojistného

Poctivost se nevyplácí. Odpor skupiny lidí, jejichž vliv posílila média, má na svědomí opatření, které všichni zaplatíme z vlastní kapsy. Sankce? Zakážeme.

Doba čtení: 5 minut

Zaplatili jste ČKP poplatky za auto? Možná vám je musí vrátit zpět

Zaplatili jste na základě výzvy od ČKP příspěvky do Garančního fondu? Možná je po vás chtěla neprávem a vy byste je mohli získat zpět.

Doba čtení: 8 minut

Nabouralo vás nepojištěné vozidlo? Garanční fond vám vždycky nepomůže

Povinné ručení zajistí, že způsobíte-li nehodu jinému, nepřijdete na mizinu. Co když jste ale tím poškozeným vy a u nepojištěného auta nezjistíte viníka? Pak máte smůlu.

Doba čtení: 4 minuty

3 novinky, které zdraží povinné ručení

Připravte si peněženky, nízké ceny povinného ručení se stanou minulostí. Očekávané se stalo skutečností, pojišťovny totiž zákonné změny dotovat nebudou.

Doba čtení: 5 minut

Velký příběh o malém chlapci na nepojištěné motorce

Byla to jen klukovina, při které způsobil škodu. Stane se. Problém je, když se spojí kombinace nezletilý, bez řidičského oprávnění, bez pojištění a se špatným advokátem.

Doba čtení: 10 minut

Na nepoctivce doplácí u povinného ručení slušná většina. Pojišťovny to chtějí změnit

K přiznání bonusu dnes často stačí čestné prohlášení. Kvůli tomu slušní řidiči platí na pojistném více, než by měli.

Doba čtení: 11 minut

Začal další hon na neplatiče povinného ručení, ale jeho cena dolů nepůjde

Pojišťovny musejí povinně odvádět část z vybraného pojistného do garantovaného fondu. To se má změnit, ale na cenu pojištění, jak se zdá, to nebude mít vliv.

Doba čtení: 5 minut

Změny a novinky roku 2010 v kostce

Nižší mateřská, vyšší daně, vyšší nájmy, nová pravidla pro nárok na starobní důchod. Vítejte v roce 2010, v roce utáhnutých opasků.

Doba čtení: 12 minut

Nezaplacené povinné ručení se vám mnohokrát prodraží

Provoz automobilu bez uhrazení povinného ručení se může prodražit. Příklady z praxe dokládají, že na příspěvcích do garančního fondu zaplatíte několikanásobně víc, než by vás stálo pojištění vozidla a způsobíte-li nehodu, škodu zaplatíte také vy.

22. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

I s platnou zelenou kartou mohou přijít komplikace

Pokud při cestách do zahraničí preferujete cestu autem, potřebujete mít platnou zelenou kartu. Ale i přestože ji máte v pořádku, můžete po cestě narazit na problémy s policisty. Pozor si musejí dát řidiči směřující do Ruska a na Balkán přes Srbsko.

Doba čtení: 10 minut

Mladý muž za volantem znamená riziko

Mladší lidé mají tendenci přeceňovat své schopnosti. Platí to zejména o mladých mužích, kteří usedají za volant svého vozu s přehnaným sebevědomím nad svými řidičskými zkušenostmi. Jejich jízdní styl je však nepřivádí do vytouženého cíle, ale do hrobu.

Doba čtení: 4 minuty

Desetník: Tažení na neplatiče povinného ručení začalo

Pojišťovnami a státem posvěcené vymáhání příspěvku do garančního fondu České kanceláře pojistitelů zažije svoji velkou premiéru již za několik málo dnů. Doufejme jen, že to neskončí podobně, jako u vymáhání koncesionářských poplatků veřejnoprávní televizí – mediální blamáží.

Doba čtení: 3 minuty

Povinné ručení jako soukromý hlídač

S koncem kalendářního roku se pojišťovny předbíhají ve výhodných nabídkách na povinné ručení. „Neboural jste alespoň 3 roky? Přijďte k nám, zdvojnásobíme vám bonus.“ Ale pojišťovny neměří všem spravedlivým metrem. Na piráty silnic tak doplácíme všichni. Přitom, jak jsme zjistili, v Rakousku to jde i jinak.

Doba čtení: 5 minut

Nové sazby povinného ručení pro příští rok

Povinné ručení je jednou z povinností ukládaných státem, který nás tím vede k tomu, že se pojišťujeme proti následkům dopravní nehody. Tyto potenciální následky je dále možné snížit i vhodným výběrem povinného ručení. Jaká kritéria jsou tedy při výběru důležitá? A s čím pojišťovny přicházejí?

Doba čtení: 6 minut

Pozor na výluky z povinného ručení!

Být pojištěn znamená především pocit jistoty. Někdy to ale může být pocit falešný. Až při likvidaci pojistné události totiž můžete zjistit, že se na ni vaše pojistka nevztahuje. Řešení je jediné – věnovat velkou pozornost pojistným podmínkám a „nezlobit“.

Doba čtení: 6 minut

Jak nekoupit kradený automobil

Auta se kradou a kradená auta se prodávají. Lidí, kteří přijdou o spoustu peněz, když si takový automobil pořídí, stále přibývá. Místo nákupu auta za skvělou cenu je pak čekají jen samé nepříjemnosti. O plechový přírůstek do domácnosti můžete i přijít. Jak tomu předejít?

Doba čtení: 8 minut

Pro povinné ručení za hranice?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nabízí v současnosti na našem trhu osm pojišťoven. Nabídka to není nijak široká. Co takhle pořídit si toto pojištění v některém z ostatních států Evropské unie? A jak to bude vypadat po vstupu do Evropské unie?

Doba čtení: 3 minuty

Povinné ručení podraží

Jak už bývá každoročně zvykem, opět zřejmě podraží povinné ručení. Nebude to ale ze stejných důvodů jako v minulých letech. Pojistné zřejmě stoupne díky vyšší ochraně, kterou budou pojišťovny muset poskytovat svým klientům. Tak se těšme na lepší servis a vyšší ceny!

Doba čtení: 2 minuty

Povodně: Kolik to stálo?

Po loňských povodních začaly pojišťovny vyplácet pojistná plnění a vyplácejí je dodnes. Odhady škod stále rostou a již dávno nejde o původně avizovaných 30 mld. Kč. Kde se tyto odhady konečně zastaví?

Doba čtení: 2 minuty

Nehoda v cizině? Stane se...

Každý motorista by si měl být vědom toho, jaká rizika jsou spojena s užíváním vozu v zahraničí. Co by měl udělat v situaci, kdy způsobí někomu škodu? A co naopak tehdy, kdy někdo způsobí škodu jemu?

Doba čtení: 2 minuty

Povinné ručení se reformuje!

Od srpna se od základů změní systém povinného ručení. Někdo na tom vydělá, jiný prodělá. Celá reforma je ale provázena spoustou nejasností a stále není zcela zřejmé, jakým směrem se bude český trh povinného ručení vyvíjet.

Doba čtení: 3 minuty

Komerční pojišťovna: "Táhněte do háje!"

Komerční pojišťovna se zachovala macešsky vůči některým svým klientům a netají se svým záměrem se jich zbavit. Co s nimi bude? Může se jim postup Komerční pojišťovny vyplatit nebo jim jenom uškodí?

Doba čtení: 2 minuty

Užijte si povinné ručení!

Způsobili jste někomu svým vozem škodu? No co, beztak si to nejspíš zasloužil. Určitě brzdil moc prudce nebo zastavil na tom nejstupidnějším místě. Jak ale postupovat, aby vše proběhlo bez dalších komplikací?

28. 1. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty