Hlavní navigace

Výpověď smlouvy u telekomunikačního operátora

Jak ukončit smlouvu s telekomunikačním operátorem? Máme pro vás návod.

Chcete si nechat své telefonní číslo

Před samotnou výpovědí požádejte o tzv. ČVOP kód. Tato zkratka znamená číslo výpovědi opuštěního operátora. Jde o 14místný autorizační kód, který sděluje, že vaše telefonní číslo může odejít od stávajícího poskytovatele mobilních služeb.

Součástí ČVOP je i nejbližší datum přenosu čísla. 1. až 3. číslice je kód pro původního poskytovatele. 4. až 7. číslice označuje první možné datum přenosu vašeho telefonního čísla ve formátu MM.DD.

Platnost ČVOP kódu je 60 dnů od jeho zaslání (většinou vám přijde SMSkou).

Máte-li předplacenou kartu, spotřebujte kredit (ale ne do mínusu), protože ten se vám nevrátí. Poté stačí kontaktovat nového operátora a ten sám zajistí převod čísla.

Máte-li písemnou smlouvu, po přidělení ČVOP podejte písemnou výpověď. Poté vám začne běžet výpovědni doba a až po ní bude vaše číslo uvolněno k novému operátorovi.

Výpovědní lhůty

  • O2 – 42 dnů
  • T-Mobile – 30 dnů
  • Vodafone – 30 dnů po ukončení účtovacího období

Číslo chci zrušit

U předplacené služby můžete SIM přestřihnout a vyhodit do odpadu pro elektrozařízení. Po roce se číslo samo deaktivuje a volajícímu bude hlásit, že neexistuje (do té doby bude volající jen nedostupný).

U písemné služby podejte výpověď a žádejte, aby SIM nebyla převedena na předplacenou službu, nýbrž aby po uplynutí výpovědi byla deaktivována. Tím zaručíte, že po výpovědi bude číslo zručeno („volané číslo neexistuje“).

Vzor výpovědi – zrušení čísla

  • Telekomunikační operátor, a. s.
  • Uliční 123/45
  • 110 00 Praha 1

V Jeseníku, 1. 6. 2017

Věc: Výpověď smlouvy.

Dobrý den,

vypovídám vám účastnickou smlouvu pro číslo 601 000 000. Po ukončení smlouvy vás žádám o deaktivaci čísla, nepřeji si jej převádět na předplacenou službu.

Děkuji vám za vaše služby.

S pozdravem

Jan Měšec

Ulice a číslo 67/890

100 00 Praha 10

Během výpovědní doby své rozhodnutí kdykoli můtžete odvolat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).