Hlavní navigace

měny

Bude euro letos za 25 korun? Česká měna je nejsilnější od září

Česká koruna zpevnila už na nejsilnější úroveň od září roku 2018, na mezibankovním trhu se obchoduje už pod kurzem 25,60 EUR/CZK. V bankách a směnárnách je kurz vyšší. Například Česká spořitelna prodává nyní jedno euro za 26,28 koruny, směnárny…

Turecko se potápí, lira oslabila na historické minimum. Tlak roste i na korunu

Turecká ekonomika je od konce minulého týdne pod silným tlakem. Turecká lira se dnes ráno během obchodování na asijských trzích propadla na rekordní minimum vůči dolaru. Později se ode dna sice drobně odrazila, i tak ale v letošním roce ztrácí vůči…

Vyšší sazby nezabraly. Koruna je poprvé od září nad hladinou 26 CZK/EUR

Koruna se dnes poprvé od loňského září na mezibankovním trhu obchoduje nad hladinou 26 CZK/EUR. Koruna oslabuje, i když bankovní rada ČNB na včerejším zasedání jednomyslně zvýšila úrokové sazby a nevyloučila další utahování měnové politiky ve druhé…

Kde nakoupit chorvatské kuny na dovolenou? Do směnárny hned nechoďte

Porovnali jsme kurzy kuny a eura v bankách a směnárnách, připočetli poplatky a výsledek je jasný. Jestli máte v dosahu Banku CREDITAS, zajděte pro kuny tam. Eura se vyplatí nakoupit na pumpách ONO.

Doba čtení: 4 minuty

Dolar je nejdražší od konce prosince, "pomáhá" mu nejistota ve světě

Dolar je vůči české koruně nejdražší od konce loňského prosince, k euru je dokonce americká měna na 21týdenním maximu. „V dnešních odpoledních hodinách se kurz dokonce přehoupl přes 21,70 CZK/USD. Dolar profituje ze své pozice bezpečného přístavu…

Koruna má 25 let. Že je úspěšná, dokazuje i odpor Čechů k euru

Krátce po rozdělení Československa došlo i k rozdělení měn. V únoru slaví česká koruna pětadvacetiny. Vysvědčení za první čtvrtstoletí jsme nechali vystavit od ekonomů. Vyšlo velmi dobře.

Doba čtení: 6 minut

Hádky o bitcoin: Měna se rozštěpila na dvě

Digitální měna bitcoin se po dlouhých sporech rozštěpila na dvě samostatné, na bitcoin a bitcoin cash. Změnu doprovázelo výrazné kolísání ceny bitcoinu. Rozdělení měny je důsledkem sporů jejích uživatelů. S tím, jak roste popularita bitcoinu a…

Češi skupují chorvatské kuny na dovolenou. U eura čekají kvůli kurzu na poslední chvíli

Platba kartou je na dovolených běžným standardem. I tak ale Češi před odjezdem z České republiky navštěvují směnárnu a kupují cizí měnu do zásoby. Bez místní měny nejčastěji neodcestují do Chorvatska. Velký zájem je tradičně i o eura a dolary,…

Raiffeisebank nově vede eKonto i v chorvatských kunách. Jaké další měny nabízí?

Raiffeisenbank zařadila chorvatskou kunu mezi měny, ve kterých lze zdarma vést eKonto. Konkrétně se změna týká účtů eKonto Komplet, eKonto Smart a eKonto Student Premium. Přidáním této měny do tzv. multiměnového účtu umožní platit v Chorvatsku,…

23. 5. 2017 13:14

MONETA Money Bank do srpna smění vybrané měny bez poplatku

MONETA Money Bank od 15. května do 31. srpna 2017 smění bez poplatku chorvatské kuny, americký dolar, britskou libru a euro. Nabídku lze využít na jakékoli pobočce s pokladnou. Aktuální kurzy valut najdete v kurzovním lístku banky.

16. 5. 2017 9:43

Chřadnoucí koruna: lesk a bída devizových rezerv

Devizové rezervy nabobtnaly na 90 % HDP. Tímto svým dlužníkům, tedy emitentům rezervních měn, nabízíme nějaký ten oběd zdarma. Dopadne na českou korunu inflační daň ze zahraničí? Převáží výnosy náklady, vyplatí se přijatá strategie? Co říká historie?

Doba čtení: 7 minut

Společnost MoneyGram spustila možnost převodu peněz na pobočkách Fortuny

Společnost MoneyGram, která se zabývá mezinárodním převodem peněz, začala nabízet své služby na 240 pobočkách společnosti Fortuna. Na pobočkách Fortuny tak nyní budete moci provádět mezinárodní převody peněz včetně možnosti posílat peníze na…

Multiměnový účet? Nemáme a neumíme. Jsou jen dva stateční

Účet v cizí měně někdy nemusí stačit. Co když potřebujete více cizoměnových účtů v jednom? Nabídek moc není, a pokud nejste podnikatel, máte na výběr jen jednu variantu.

Kde si můžete založit účet v cizí měně?

Běžný účet si v ČR můžete založit v 31 měnách. Podmínky finančních instituci se ale liší. Někde bez poplatku, někde i za 250 Kč.

Vítězství Donalda Trumpa dolehlo na okamžik i na českou korunu

Dozvuky vítězství Trumpa byly v pátek cítit i na české koruně. Pod tlakem jsou od vyhlášení výsledku amerických voleb prakticky všechny měny rozvíjejících se trhů. Důvody však nejsou tak přímočaré, jak by se mohlo zdát.

14. 11. 2016 12:15
Doba čtení: 1 minuta

Rusnok už posouvání tvrdého závazku nečeká

Guvernér Rusnok včera prohlásil, že podle něj již ČNB nebude posouvat minimální dobu trvání kurzového závazku. Předpokládaný konec závazku bankovní rada stále vidí kolem poloviny roku 2017.

13. 10. 2016 11:03
Doba čtení: 3 minuty

Britská libra a mexické peso jako rukojmí politických spekulací

Co má společného britská libra a mexické peso? Obě měny mají politický problém, který je při slabších fundamentech tlačí do kouta. V prvním případě je to brexit a v druhém je to Donald Trump.

12. 10. 2016 11:49
Doba čtení: 1 minuta

ČNB předpokládá rychlý růst inflace… díky mzdám

Nejnovější prognóza potvrzuje, že ČNB zůstává v optimistickém módu. Nejenom, že předpokládá výrazné zrychlení růstu české ekonomiky v příštím roce, ale rovněž věří, že růst mezd (především) zajistí růst inflace nad úroveň dvou procent.

5. 8. 2016 12:40
trh
Doba čtení: 2 minuty

Nová prognóza ČNB potrvzuje současné nastavení měnové politiky

Koruna se dnes ráno vydala na výlet ke 27,04 CZK/EUR, aby se pak poslušně po druhé hodině vrátila na hladinu, ze které ráno startovala, 27,025 CZK/EUR.

4. 8. 2016 20:29
trh
Doba čtení: 1 minuta

EU chce vytvořit registr a zabránit praní špinavých peněz přes kryptoměny

Kryptoměny jsou mimo jiné často využívány i k tomu, že jsou přes ně prané špinavé peníze a teroristé z nich následně financují své aktivity. Evropská komise chce tomuto zabránit. Vyplynulo to z informací, které zveřejnil technologický server…

MONETA Money Bank bude nabízet chorvatské kuny

Od 1. července 2016 začne MONETA Money Bank nově nabízet směnu chorvatských kun. V současné době nabízí banka směnu pouze těchto měn: Euro, americký dolar, britskou libru. Od 1. července do 31. srpna 2016 si zde kuny budete moci vyměnit…

Středoevropské měny pod tlakem oslabujícího eura

Měnám v regionu se dnes nedařilo. Jejich pohyb je nadále ve vleku globálních událostí, kde hlavní roli hraje očekávání ohledně čtvrtečního hlasování o setrvání Velké Británie v EU.

21. 6. 2016 20:37
Doba čtení: 1 minuta

Fed ponechá sazby beze změny

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v únoru poklesly 0,1 % m/m (konsenzus –0,2 % m/m), tržby v kontrolní skupině stagnovaly (konsenzus +0,2 % m/m).

16. 3. 2016 12:15
Doba čtení: 4 minuty

Draghi versus Bundesbanka

ECB chce dál uvolňovat měnovou politiku. To včera znovu potvrdil šéf ECB Mario Draghi na “nepřátelském území" německé Bundesbanky.

5. 2. 2016 10:04
Doba čtení: 1 minuta

Čína varuje zabijáka britské libry G. Sorose, aby nespekuloval proti jüanu

Šestaosmdesátiletý zabiják britské libry George Soros evidentně tráví aktivní důchod. Momentálně je dost možná hlavním nepřítelem Číny, neboť ta jej varovala, aby se nepokoušel potopit její měnu.

26. 1. 2016 10:31
Doba čtení: 2 minuty

Euro za 23 Kč, ale i za 36 Kč. Lépe i hůře už bylo

Pamatujete si ještě na dobu, kdy jsme měli euro za 23 Kč a dolar za 14 Kč? Historie se občas opakuje. Jenže česká koruna už zažila i výrazně horší kurzy.

Doba čtení: 5 minut

Valutomat se mění na Valuto.com. Nabídne nové služby

Peer to peer směnárna Valutomat.cz, prostřednictvím které si vyměňují cizí měny spotřebitelé mezi sebou, postupně mění své jméno na Valuto.com. Projekt polské společnosti Currency One by se měl začít rozšiřovat do dalších zemí Evropy a s přeměnou…

1. 9. 2015 11:11

Kupředu růst cen, zpátky ani krok (KOMENTÁŘ)

Ač se naší ekonomice daří, zahraniční zboží budeme nakupovat pořád draze. Vývoj měny neurčuje trh, ale pocity centrálních bankéřů.

Doba čtení: 5 minut

Kovanda: Pohonné hmoty a elektronika podraží (ROZHOVOR)

Měli byste s výměnou valut čekat na poslední chvíli, nebo je raději koupit nyní? Nejen o tom jsme si povídali s analytikem Lukášem Kovandou.

Doba čtení: 5 minut

Dopady řecké krize na středoevropské měny jsou minimální

Středoevropské měny a překvapivě ani euro si, zdá se, z řecké krize mnoho nedělají.

30. 6. 2015 9:21
Doba čtení: 5 minut