Hlavní navigace

Raiffeisen koupila platební instituci Akcenta

Sdílet

Veronika Němcová 15. 2. 2021

Raiffeisen Bank International AG (RBI) se dohodla na koupi české platební firmy Akcenta CZ. Raiffeisen v ní získá 70% podíl, zbývajících 30 % získá česká dceřiná společnost Raiffeisenbank. Transakce podléhá schválení regulatorními orgány a očekává se, že bude uzavřena do konce letošního května. Ačkoliv bude Akcenta CZ součástí finanční skupiny RBI, zůstane i nadále samostatnou institucí.

Raiffeisen do Akcenty vstupuje s cílem stát se lídrem v obchodování s měnami ve střední a východní Evropě (CEE). Zatímco přibližně 75 procent devizového trhu ve střední a východní Evropě je podle ní obsluhováno bankami, zbývajících 25 procent je pokryto nebankovními poskytovateli, jako je Akcenta.

Zákazníci společností Akcenta i Raiffeisenbank mohou očekávat další vylepšování služeb zaměřených na rozvoj technologií a přizpůsobení služeb jejich potřebám. Výhodou bude kombinace individuálního přístupu ze strany banky v kombinaci se snadnou obsluhou, na kterou jsou zvyklí u Akcenty, uvedl k transakci Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank.

Akcenta je jedním z největších tuzemských nebankovních devizových obchodníků. Od roku 1997 služby zahraničního platebního styku a devizové operace, včetně těch zajišťovacích, zejména malým a středním podnikům v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Německu. Obsluhuje na 43 tisíc klientů, z toho více než 20 tisíc v Česku.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).