Hlavní navigace

Cena bitcoinu zůstává stabilní i přes Trumpovu kritiku

Sdílet

Lenka Kašparová 12. 7. 2019

Nejsem fanoušek bitcoinu ani jiných kryptoměn,  napsal Donald Trump na svém twitterovém účtu v noci na dnešek středoevropského času. Dále se vyjádřil v tom smyslu, že nejde o peníze, protože jejich hodnota vysoce kolísá a nejsou ničím podloženy. Cenu bitcoinu to však nijak neovlivnilo.

Bílý dům se zatím do diskuzí o bitcoinu a kryptoměnách nepouštěl a Trump by se o bitcoinu jako takovém nejspíš nezmínil, kdyby mu neleželo v žaludku spuštění nové virtuální měny libra. Její spuštění plánuje Facebook v roce 2020 společně s dalšími partnery, jako je Visa, MasterCard nebo Uber. Pokud se Facebook chce stát bankovní institucí musí podle Trumpa požádat o standardní bankovní licenci a v takovém případě bude podléhat stejným regulacím, jako jiné banky.

Prakticky nulová odezva ceny bitcoinu na Trumpova slova signalizuje, že pro část investorů je algoritmus bitcoinu, garantující vznik jen určitého počtu kryptoměny v oběhu dostatečnou zárukou jeho důvěryhodnosti, ve srovnání s běžnými měnami, jejíchž maximální počet není nijak omezen, domnívá se Lukáš Kovanda, hlavní ekonom, Czech Fund.

Další část investorů podle Kovandy chápe bitcoin pouze jako prostředek k rychlému zbohatnutí. Ti si většinou uvědomují, že než se Trumpova slova přemění v konkrétní skutky, například nějakou formu regulace, která by mohly cenu bitcoinu zásadně ovlivnit, uplyne ještě hodně času.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).