Hlavní navigace

cestovní náhrady

Tuzemské stravné 2019: O kolik se zvyšují diety a náhrada za použití auta? (Příklady)

Od 1. ledna 2019 dochází k pravidelným změnám výše cestovních náhrad. Zvyšuje se stravné na pracovní cesty. Mírně se také zvyšuje náhrada za použití vlastního vozidla na pracovní cestě. Vyšší budou s ohledem na nárůst skutečných cen i náhrady za nákup benzínu či nafty, pokud neprokážete skutečně placenou cenu pokladním blokem.

Doba čtení: 8 minut

Jaké diety dostanete v roce 2019 za zahraniční pracovní výjezd?

Od 1. ledna 2019 dochází ke změnám v sazbách zahraničního stravného, které vyplácí zaměstnavatel, když vás vyšle pracovat mimo Českou republiku. Při cestách po Evropě si přilepšíte v Polsku a Nizozemsku.

Doba čtení: 7 minut

Co vám proplatí na služební cestě, a za co naopak nedostanete nic?

Za co máte na pracovní cestě nárok na mzdu a zač vůbec nic nedostanete? Je cestování za prací placené? Jaký čas se počítá pro mzdu a jaký čas pro cestovní náhrady, třeba stravné? Jaký je rozdíl, když jedete vlakem a když řídíte auto?

Doba čtení: 4 minuty

Tuzemské diety se v roce 2018 zvyšují. Kolik dostanete na jídlo a auto na pracovní cestě?

Od 1. ledna 2018 dochází k pravidelným změnám výše cestovních náhrad. Ve srovnání s valorizací prováděnou v minulých letech se výrazněji zvyšuje stravné. Mírně se také zvyšuje náhrada za použití vlastního vozidla na pracovní cestě. Vyšší jsou i náhrady za nákup benzínu či nafty, pokud neprokážete skutečně placenou cenu pokladním blokem.

Doba čtení: 8 minut

Jak získat kapesné při pracovní cestě do zahraničí?

Při zahraničním pracovním výjezdu můžete dostat vedle jiných cestovních náhrad i kapesné. To přitom může činit až 40 % nekrácené sazby zahraničního stravného.

Doba čtení: 3 minuty

Část příjmu si můžete nechat vyplácet formou cestovních náhrad

Pokud používáte pro služební účely vlastní auto, musíte dostat cestovní náhrady. Kdy na ně máte nárok, kolik dostanete a jak se daní?

23. 7. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Cestovní náhrady vám exekutor zabavit nesmí

Exekuční srážky z cestovních náhrad tak jako ze mzdy provádět nelze, soud exekutorům také zakázal, aby se k nim dostávali přes přikázání pohledávky.

Doba čtení: 7 minut