Hlavní navigace

Nezapomeňte uplatnit voucher za loňské zájezdy. Čas máte do konce prázdnin

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 7. 2021

S obnovením cestovního ruchu roste počet klientů, kteří si uplatňují vouchery za loňské zájezdy, které byly kvůli pandemii a vyhlášeným ochranným opatřením rušené.

Vouchery můžete použít na letní i pozdější sezónu. Podmínkou ale je, abyste uplatnili voucher podle tzv. zákona lex voucher do 31. srpna 2021.

Pokud letos v létě na dovolenou do zahraničí vycestovat neplánujete, neznamená to, že vám peníze propadnou. Na voucher si nemusíte vybírat stejný zájezd, za jaký jste voucher získali. Klienti cestovních kanceláří si již nyní mohou zajistit rezervace své zimní dovolené, vybírat z exotických destinací či si již nyní vybrat svůj zájezd na příští léto 2022, uvedl Michal Veber, výkonný ředitel Asociace cestovních kanceláří České republiky

Pokud klient uplatní voucher pro nový zájezd, platí pro případné zrušení Smlouva o zájezdu a Všeobecné obchodní podmínky. Nemusí se tedy obávat, že při zrušení své účasti nic nedostane, uvedl také Petr Novotný, člen představenstva Asociace cestovních kanceláří České republiky s tím, že vouchery cestovních kanceláří vydané dle zákona č. 185/2020 jsou ze zákona pojištěné proti úpadku a klient se tak nemusí obávat, že by přišel o peníze.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).