Hlavní navigace

Články související se subjektem Česká spořitelna, a.s.

Výběr hotovosti u pokladny je možný již i u nás

Výběr hotovosti u pokladny se stal realitou i v ČR. Pomohl mu k tomu řetězec Datart se společností Cetelem, kteří jej nabízí pro držitele kreditních karet. Blíží se rovněž datum, kdy službu hodlají spustit i banky, z nichž už některé zveřejnily, kolik bude Cashback klienty stát...

Ondřej Antoš

18. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 3 minuty

V lednu začne masivní prodej realitních fondů

Novela zákona o kolektivním investování umožňuje zakládat realitní fondy i pro drobné investory. Těm se tak otvírá i v České republice možnost pořídit si i za několik tisíc korun podíl na miliardových projektech. Jak realitní fond funguje a které instituce na trh vstupují?

Ondřej Antoš

16. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Desetník: Koruna sílí - euro za pakatel!

Česká koruna posílila na historická maxima. Euro se propadlo pod 28 Kč! Je vhodné dnes eura kupovat, nebo bude posilovat i nadále? Svá historická maxima pokořila též cena ropy. Benzín se ale drží pod rekordními hodnotami z minulého roku. Nechyběly ani bankovní novinky.

Petr Zámečník

14. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Kde vám pojistí ztrátu zaměstnání?

Nejčastějším důvodem, proč lidé nesplácejí své dluhy, je ztráta zaměstnání. Ta se dá ovšem pojistit. Ne každá banka však pojištění klientovi nabídne a ne ke každé půjčce. Překvapivě pouze dvě banky ho nabízí k hypotékám. Kolik takové pojištění stojí a jak se platí?

Ondřej Antoš

11. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Proč nepřestaneme chodit do banky?

Jak často chodíte do banky zadat například příkaz k úhradě? Pokud několikrát měsíčně, potom patříte pravděpodobně mezi stále se zmenšující skupinu těch, kteří nemají internetové bankovnictví. Jaká je současnost této moderní formy obsluhování účtu?

Hana Šebelová

11. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Je kvalita odhadů cen nemovitostí zaručena?

Žadatelé o hypotéky se často setkávají s tím, že se odhadní cena nemovitosti zpracovaná znalcem doporučeným bankou liší od té, za kterou nemovitost pořizují. Co je důvodem pro tento rozdíl? Kontrolují banky práci svých znalců? Co dělat, je-li odhadce nekompetentní?

Ondřej Antoš

10. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Hypotéka na čestné slovo

Česká spořitelna v pondělí představila svou vizi stát se nejdynamičtější a nejrespektovanější bankou. Včera pak uvedla první zásadní novinku, která by jí k tomu měla napomoci - Hypotéku na počkání. Jak produkt vypadá? Je převratem v úvěrování bydlení u nás?

Ondřej Antoš

4. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Příběh druhý: eBanka jako technologický průkopník

Ještě před deseti lety málokdo tušil, co vlastně přímé bankovnictví znamená. Dnes již většina z nás ovládá své bankovní konto z pohodlí domova. U zrodu přímého bankovnictví v ČR stála i dnešní eBanka. Jak tato banka k rozvoji přispěla a v čem byla první?

Ondřej Antoš

4. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Česká spořitelna: Bude nejrespektovanější a nejdynamičtější?

Vedle slušného hospodářského výsledku představila Česká spořitelna veřejnosti i strategii, se kterou vstoupí do boje o klienty v následujících 2 letech. Investice s ní spojené dosáhnou 9 miliard korun a klientům přinesou řadu nových služeb. Jaké to budou a co konkrétně se změní?

Ondřej Antoš

1. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak se oceňuje nemovitost při žádosti o hypotéku?

Banky pro stanovení maximální výše hypotečního úvěru potřebují znát hodnotu zastavované nemovitosti. Tu určují smluvní oceňovatelé banky a to podle jejích vlastních postupů. Jak ocenění nemovitosti probíhá, na jakou hodnotu se oceňuje a jaké dokumenty jsou pro ocenění potřeba?

Ondřej Antoš

27. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Využijte letních výhod u hypoték a ušetříte

Hypotéky jsou jednou z nejlukrativnějších oblastí privátního bankovnictví. Není tedy divu, že boj o klienty ze strany bank nepolevuje ani v jinak poklidné atmosféře léta. Uvažujete-li o hypotéce, vybírejte pečlivě, ale příliš neotálejte. Výhodné podmínky nebudou trvat věčně!

Petr Bukač

26. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

S čím přicházejí banky o prázdninách?

Ani uvolněnější režim prázdninových dnů nevedl některé banky k zahálce. V zavádění různých změn v produktové nabídce a sazebnících se jen předhánějí. Co všechno se změnilo a které banky změny provedly? Jak moc jsou novinky pro klienty výhodné?

Hana Šebelová

18. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Kde pořídit valuty na dovolenou?

Česká koruna navzdory nedávnému povolebnímu oslabení dlouhodobě posiluje, a tak jsou valuty zase levnější než loni. Kde pořídíte valuty nejvýhodněji, zvláště chystáte-li se do exotických destinací? Vyplatí se lopotit po směnárnách, nebo koupit celosvětově přijímaná eura či dolary?

Redakce

14. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nová pravidla bank pro poskytování úvěrů již od 1. 1. 2007!

V souvislosti s novými pravidly podnikání bank vzešlými z požadavků Basel II dojde ke změně hodnocení jejich dlužníků. Těm, kteří se na nová pravidla včas nepřipraví, hrozí, že jim banka poskytne úvěr za výrazně vyšší úrok. Na co by se tedy měli podnikatelé připravit?

Ondřej Antoš

12. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Česko: Střet různých filozofií řízení

Česká republika je jedním z cílů ekonomicko-imperiálních her. Přestože regionálně patříme především pod vliv německý, kapitál a hráči s ním přicházejí ze všech ekonomicky silných koutů světa. Jak se liší strategie a řízení anglosaské od frankofonního? Co je příčinou odlišností?

Jan Vinter

28. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Běžný účet úplně bez poplatků? Existuje!

Štvou vás bankovní poplatky? Tak je neplaťte! Můžete mít nadstandardně úročený běžný účet s internetovým bankovnictvím zcela zdarma, a to včetně transakčních poplatků. Nevěříte? Nesmíte ale lpět na "bance" a musíte se porozhlédnout u jiných finančních institucí...

Petr Bukač

22. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 10 minut

Sestavte si vlastní "zajištěný fond"

Banky nabízejí zajištěné fondy všeho druhu. Vyděláte, když burza roste, vyděláte, když burza klesá… vyděláte, když žádná z akcií v koši neklesne o více než… Možností je celá řada. Co aktuálně banky nabízejí a jak si můžete jednoduchý „zajištěný fond“ sestavit sami?

Petr Zámečník

13. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Financování dostavby rodinného domu: stavební spořitelny a hypomakléři

Při hledání optimálního způsobu pro financování dostavby rodinného domu jsme kromě patnácti bank oslovili i osm hypotečních brokerů a pět stavebních spořitelen. Chcete vědět, proč je obtížné porovnávat hypoteční úvěry s úvěry stavebních spořitelen? Vyplatí se nechat si úvěr zprostředkovat?

Petr Bukač

2. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 9 minut

Dovolená z vlastních peněz nebo na dluh?

Téměř polovina Čechů aktivně plánuje letošní letní dovolenou. Každá dovolená - ať už doma, nebo v zahraničí - však něco stojí. Existují i jiné způsoby financování dovolené než jen vlastní úspory. Kolik úvěr na dovolenou stojí a komu se vyplatí?

Hana Šebelová

26. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak nejlépe financovat dostavbu rodinného domu?

Nabídka způsobů financování vlastního bydlení je natolik pestrá, až je málo přehledná. Oslovili jsme patnáct bank, pět stavebních spořitelen a osm hypotečních brokerů s žádostí o nabídku nejvýhodnějšího úvěru pro financování dostavby rodinného domu. Co nabídli a jaká nabídka byla nejlepší?

Petr Bukač

24. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 9 minut

Desetník: Nemocnice a akciové trhy v pádu...

Zítra se bude znovu rozhodovat o neziskových nemocnicích. Co přinese schválení zákona? Zdravotní péči pro všechny, nebo pád nemocnic? Zatímco nemocnice pád teprve čeká, akciové trhy si ho prodělaly již minulou středu… Co za tím stojí? O tom a mnohem víc – Desetník.

Petr Zámečník

22. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jaká je hypotéka BAWAG Bank?

Hypotéční úvěr dnes nabízejí téměř všechny banky působící na českém trhu. Zatímco o hypotékách velkých a známých bank lze informace nalézt skoro na každém rohu, o nabídce bank méně známých se toho většinou moc neví. V našem miniseriálu se to pokusíme alespoň trochu napravit.

Petr Bukač

16. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 10 minut

Firemní kontokorent: Zaplatíte i za nečerpání úvěru!

Je vaše firma jinak dobře prosperujícím subjektem, jen se jí občas stane, že by pro lepší chod potřebovala krátkodobý úvěr? Pak může být řešením otevření kontokorentního úvěru v některém z našich bankovních domů. Jaká je nabídka a kolik za firemní kontokorent zaplatíte?

Petr Hlaváč

10. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 8 minut

Peníze na účet: Zdarma!

Poštovní spořitelna včera oznámila revoluční krok: Od června nebude účtovat poplatky za připsání peněz na účet! Stává se tak první velkou bankou, která nejabsurdnější poplatek ruší. Přesto u ní jistá "relikvie" ještě zůstává. Jak se ke kroku Poštovní spořitelny postaví další banky?

Petr Zámečník

3. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Desetník: Budeme bydlet ve vlastním?

Podle průzkumu zvažuje 30 % lidí pořízení bydlení. Je to skutečně reálné? Situace ve vyspělých zemích hovoří jinak. Zato náš stát vrací z našich daní - na společném zdanění i na stavebním spoření. Jsou takové přesuny peněz efektivní? To a mnohem víc se dozvíte v pravidelném Desetníku.

Petr Zámečník

24. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 7 minut

Hypotéka na družstevní byt... nemožno?

Pořízení družstevního bydlení není nákupem nemovitosti, ale pouze podílu v bytovém družstvu. S tím jsou spojeny komplikace při jeho hypotečním financování: "Družstevní byt" nezastavíte. Jaké možnosti nabízejí banky, stavební spořitelny a družstevní záložny? Zeptali jsme se odborníků.

Redakce

21. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Matou hypoteční banky klienty?

Matou hypoteční banky klienty? Některé více, jiné méně. Při hledání nejvýhodnější hypotéky si však raději všechny informace pořádně ověřte. Na ty, které získáte na internetových stránkách a infolinkách bank, se můžete spolehnout jen s jistou rezervou.

Petr Bukač

19. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 8 minut

Citibank zahajuje boj o movité klienty

Citibank přišla s novým produktem, kterým chce oslovit zejména movitější klientelu. Jde o kombinovaný produkt investice do podílových fondů a termínovaných vkladů s úrokem až 5 %, který má klienty k nákupu fondů motivovat. Jak si může banka 5% sazbu dovolit?

Ondřej Antoš

13. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Čerpejte dotace z fondů EU!

O fondech EU jste jistě již slyšeli mnohokrát. Můžeme sice pochybovat o opodstatněnosti jejich existence, jedno je však jisté - když už jsou, je lepší z nich čerpat než jen o nich poslouchat. Jak vám v tom mohou pomoci naše bankovní domy? Kupodivu poměrně hodně.

Petr Hlaváč

12. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Desetník: Povodně... kdo vám pomůže?

Tématem uplynulé dekády pracovních dnů jsou nepochybně záplavy, které postihly rozsáhlou oblast České republiky a odsunuly do pozadí i ptačí chřipku. Nejdůležitější otázkou pro vytopené zůstává: Kdo jim pomůže a kam se mohou obrátit? Kromě státu tu jsou i banky. Ale dělo se mnohem víc.

Petr Zámečník

10. 4. 2006 0:00
Doba čtení: 7 minut