Hlavní navigace

Články související se subjektem Česká spořitelna, a.s.

Čipovým kartám se nevyhneme

Již i Česká spořitelna, největší vydavatel platebních karet u nás, oznámila postupnou výměnu platebních karet s magnetickým páskem za karty hybridní, tedy karty, které obsahují i čip. Ten držiteli zajistí větší bezpečnost, zrychlí platby u pokladny a zvětší paměť karty. Proč se karty vlastně mění?

Doba čtení: 4 minuty

Který běžný účet se vyplatí

Bankovní poplatky... platíme je téměř všichni, řada z nás si stěžuje na jejich výši. V jaké bance zaplatíte za vedení účtu nejméně? Nejlevnější je Poštovní spořitelna... kolik zaplatíte jinde? Zaměřili jsme se na "typického klienta". Jaký účet banky průměrnému bankovnímu klientovi nabídnou?

Doba čtení: 5 minut

Po KB posiluje bezpečnost Internetbankingu i ČS

Minulý týden byla média zaplavena informacemi o tom, že klientům KB byly přes internetové bankovnictví vykradeny účty. Později vyšlo najevo, že podobný problém zaznamenala i ČS. Její reakce je obdobná jako u KB - každou transakci si klient bude muset autorizovat SMS kódem...

Doba čtení: 5 minut

Desetník: Komerční banka není sama...

V minulém týdnu bylo bankovní zprávou číslo jedna zcizení peněz z účtů Komerční banky. Její souputnice v bankovní trojce tak zůstala trochu ve stínu, přestože i internetové bankovnictví čelí útokům. Klienti ale mohou klidně spát. Zato politici se nevyspí - čeká nás posílení vlivu komunistů?

Doba čtení: 5 minut

Komerční banka: Vykradení účtů potvrzeno!

Internetové bankovnictví Komerční banky bylo napadeno organizovanou skupinou útočníků. Vážná situace vyústila ve spěšné posílení zabezpečení banky. Slabinou se stalo zabezpečení pomocí certifikátu. Obdobný způsob ale využívá i řada dalších bank... Jsou ohroženy?

Doba čtení: 7 minut

Spotřebitelský úvěr... na bydlení?

Bydlení lze financovat různými způsoby - z vlastních zdrojů, hypotečním úvěrem, úvěrem či překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření nebo... běžným účelovým spotřebitelským úvěrem. A právě nabídku v posledním jmenovaném způsobu rozšířila Poštovní spořitelna. V čem je úvěr nový?

Doba čtení: 4 minuty

Hypoteční banky přitvrzují boj o klienty

Hypotéky jsou hitem jak mezi klienty, tak mezi bankami. Ty se snaží zájemcům nabízet co nejkratší vyřízení žádosti a nově i výhodné úrokové sazby. V minulých týdnech přišla s novinkou Česká spořitelna, v těchto dnech i GE Money Bank. V čem se produkty obou bank odlišují?

Doba čtení: 4 minuty

Výběr hotovosti u pokladny je možný již i u nás

Výběr hotovosti u pokladny se stal realitou i v ČR. Pomohl mu k tomu řetězec Datart se společností Cetelem, kteří jej nabízí pro držitele kreditních karet. Blíží se rovněž datum, kdy službu hodlají spustit i banky, z nichž už některé zveřejnily, kolik bude Cashback klienty stát...

Doba čtení: 3 minuty

V lednu začne masivní prodej realitních fondů

Novela zákona o kolektivním investování umožňuje zakládat realitní fondy i pro drobné investory. Těm se tak otvírá i v České republice možnost pořídit si i za několik tisíc korun podíl na miliardových projektech. Jak realitní fond funguje a které instituce na trh vstupují?

16. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Desetník: Koruna sílí - euro za pakatel!

Česká koruna posílila na historická maxima. Euro se propadlo pod 28 Kč! Je vhodné dnes eura kupovat, nebo bude posilovat i nadále? Svá historická maxima pokořila též cena ropy. Benzín se ale drží pod rekordními hodnotami z minulého roku. Nechyběly ani bankovní novinky.

14. 8. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Kde vám pojistí ztrátu zaměstnání?

Nejčastějším důvodem, proč lidé nesplácejí své dluhy, je ztráta zaměstnání. Ta se dá ovšem pojistit. Ne každá banka však pojištění klientovi nabídne a ne ke každé půjčce. Překvapivě pouze dvě banky ho nabízí k hypotékám. Kolik takové pojištění stojí a jak se platí?

Doba čtení: 4 minuty

Proč nepřestaneme chodit do banky?

Jak často chodíte do banky zadat například příkaz k úhradě? Pokud několikrát měsíčně, potom patříte pravděpodobně mezi stále se zmenšující skupinu těch, kteří nemají internetové bankovnictví. Jaká je současnost této moderní formy obsluhování účtu?

Doba čtení: 4 minuty

Je kvalita odhadů cen nemovitostí zaručena?

Žadatelé o hypotéky se často setkávají s tím, že se odhadní cena nemovitosti zpracovaná znalcem doporučeným bankou liší od té, za kterou nemovitost pořizují. Co je důvodem pro tento rozdíl? Kontrolují banky práci svých znalců? Co dělat, je-li odhadce nekompetentní?

Doba čtení: 4 minuty

Hypotéka na čestné slovo

Česká spořitelna v pondělí představila svou vizi stát se nejdynamičtější a nejrespektovanější bankou. Včera pak uvedla první zásadní novinku, která by jí k tomu měla napomoci - Hypotéku na počkání. Jak produkt vypadá? Je převratem v úvěrování bydlení u nás?

Doba čtení: 4 minuty

Příběh druhý: eBanka jako technologický průkopník

Ještě před deseti lety málokdo tušil, co vlastně přímé bankovnictví znamená. Dnes již většina z nás ovládá své bankovní konto z pohodlí domova. U zrodu přímého bankovnictví v ČR stála i dnešní eBanka. Jak tato banka k rozvoji přispěla a v čem byla první?

Doba čtení: 4 minuty

Česká spořitelna: Bude nejrespektovanější a nejdynamičtější?

Vedle slušného hospodářského výsledku představila Česká spořitelna veřejnosti i strategii, se kterou vstoupí do boje o klienty v následujících 2 letech. Investice s ní spojené dosáhnou 9 miliard korun a klientům přinesou řadu nových služeb. Jaké to budou a co konkrétně se změní?

Doba čtení: 4 minuty

Jak se oceňuje nemovitost při žádosti o hypotéku?

Banky pro stanovení maximální výše hypotečního úvěru potřebují znát hodnotu zastavované nemovitosti. Tu určují smluvní oceňovatelé banky a to podle jejích vlastních postupů. Jak ocenění nemovitosti probíhá, na jakou hodnotu se oceňuje a jaké dokumenty jsou pro ocenění potřeba?

Doba čtení: 4 minuty

Využijte letních výhod u hypoték a ušetříte

Hypotéky jsou jednou z nejlukrativnějších oblastí privátního bankovnictví. Není tedy divu, že boj o klienty ze strany bank nepolevuje ani v jinak poklidné atmosféře léta. Uvažujete-li o hypotéce, vybírejte pečlivě, ale příliš neotálejte. Výhodné podmínky nebudou trvat věčně!

Doba čtení: 6 minut

S čím přicházejí banky o prázdninách?

Ani uvolněnější režim prázdninových dnů nevedl některé banky k zahálce. V zavádění různých změn v produktové nabídce a sazebnících se jen předhánějí. Co všechno se změnilo a které banky změny provedly? Jak moc jsou novinky pro klienty výhodné?

Doba čtení: 4 minuty

Kde pořídit valuty na dovolenou?

Česká koruna navzdory nedávnému povolebnímu oslabení dlouhodobě posiluje, a tak jsou valuty zase levnější než loni. Kde pořídíte valuty nejvýhodněji, zvláště chystáte-li se do exotických destinací? Vyplatí se lopotit po směnárnách, nebo koupit celosvětově přijímaná eura či dolary?

14. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nová pravidla bank pro poskytování úvěrů již od 1. 1. 2007!

V souvislosti s novými pravidly podnikání bank vzešlými z požadavků Basel II dojde ke změně hodnocení jejich dlužníků. Těm, kteří se na nová pravidla včas nepřipraví, hrozí, že jim banka poskytne úvěr za výrazně vyšší úrok. Na co by se tedy měli podnikatelé připravit?

12. 7. 2006 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Česko: Střet různých filozofií řízení

Česká republika je jedním z cílů ekonomicko-imperiálních her. Přestože regionálně patříme především pod vliv německý, kapitál a hráči s ním přicházejí ze všech ekonomicky silných koutů světa. Jak se liší strategie a řízení anglosaské od frankofonního? Co je příčinou odlišností?

Doba čtení: 6 minut

Běžný účet úplně bez poplatků? Existuje!

Štvou vás bankovní poplatky? Tak je neplaťte! Můžete mít nadstandardně úročený běžný účet s internetovým bankovnictvím zcela zdarma, a to včetně transakčních poplatků. Nevěříte? Nesmíte ale lpět na "bance" a musíte se porozhlédnout u jiných finančních institucí...

Doba čtení: 10 minut

Sestavte si vlastní "zajištěný fond"

Banky nabízejí zajištěné fondy všeho druhu. Vyděláte, když burza roste, vyděláte, když burza klesá… vyděláte, když žádná z akcií v koši neklesne o více než… Možností je celá řada. Co aktuálně banky nabízejí a jak si můžete jednoduchý „zajištěný fond“ sestavit sami?

13. 6. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Financování dostavby rodinného domu: stavební spořitelny a hypomakléři

Při hledání optimálního způsobu pro financování dostavby rodinného domu jsme kromě patnácti bank oslovili i osm hypotečních brokerů a pět stavebních spořitelen. Chcete vědět, proč je obtížné porovnávat hypoteční úvěry s úvěry stavebních spořitelen? Vyplatí se nechat si úvěr zprostředkovat?

Doba čtení: 9 minut

Dovolená z vlastních peněz nebo na dluh?

Téměř polovina Čechů aktivně plánuje letošní letní dovolenou. Každá dovolená - ať už doma, nebo v zahraničí - však něco stojí. Existují i jiné způsoby financování dovolené než jen vlastní úspory. Kolik úvěr na dovolenou stojí a komu se vyplatí?

26. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak nejlépe financovat dostavbu rodinného domu?

Nabídka způsobů financování vlastního bydlení je natolik pestrá, až je málo přehledná. Oslovili jsme patnáct bank, pět stavebních spořitelen a osm hypotečních brokerů s žádostí o nabídku nejvýhodnějšího úvěru pro financování dostavby rodinného domu. Co nabídli a jaká nabídka byla nejlepší?

Doba čtení: 9 minut

Desetník: Nemocnice a akciové trhy v pádu...

Zítra se bude znovu rozhodovat o neziskových nemocnicích. Co přinese schválení zákona? Zdravotní péči pro všechny, nebo pád nemocnic? Zatímco nemocnice pád teprve čeká, akciové trhy si ho prodělaly již minulou středu… Co za tím stojí? O tom a mnohem víc – Desetník.

Doba čtení: 6 minut

Jaká je hypotéka BAWAG Bank?

Hypotéční úvěr dnes nabízejí téměř všechny banky působící na českém trhu. Zatímco o hypotékách velkých a známých bank lze informace nalézt skoro na každém rohu, o nabídce bank méně známých se toho většinou moc neví. V našem miniseriálu se to pokusíme alespoň trochu napravit.

Doba čtení: 10 minut

Firemní kontokorent: Zaplatíte i za nečerpání úvěru!

Je vaše firma jinak dobře prosperujícím subjektem, jen se jí občas stane, že by pro lepší chod potřebovala krátkodobý úvěr? Pak může být řešením otevření kontokorentního úvěru v některém z našich bankovních domů. Jaká je nabídka a kolik za firemní kontokorent zaplatíte?

10. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 8 minut